Miejsce na Twoją reklamę

za mały zarodek

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
lucyd
Posty: 15
Rejestracja: 02 cze 2014 22:50

za mały zarodek

Post autor: lucyd »

a niestety mną cia za cały czas przebiega nieprawidłowo. Na początku były małe wartości bhcg...jednak systematyczny wzrost ok.70% na 48 h. doprowadził mnie do ilości 3500 w 6t1d. Transfer zarodka blastocysta 5bb miałam 23.2 .Progesteton zaczęłam przyjmować. 19.2. Dziś usg pokazało ciążę 5t5d. czyli o tydzień młodszą. Zarodek2,5 mm, fhr70, pęcherzyki zoltkowe 5,2 mm a pęcherzyki ciążowy zaledwie 9,8 mm.Lekarz uprzedził mnie, że daje 65% szans na poronienie.Dodal też że widzi jakiś drugi pęcherzyki połączony z tym w którym jest zarodek...oczywiście mam czekać na rozwój wypadków.Czego mogę się spodziewać? biorę progesteton...czy zacznę krwawi? Czy poronienie będzie widoczne dopiero na usg. Kiedy najszybciej mogę je powtórzyć? Co mogło spowodować takie opóźnienie rozwoju po cro transferze?
pcos, insulinooporność, hashimoto, słabe parametry nasienia
07.07.2014 Novum- ICSI- 2 dwudniowe zarodki
07.04.2015 narodziny córki :)
2016-2018- 7 crio :(
co dalej???

Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1144
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: za mały zarodek

Post autor: Tomasz Zbroch »

Spodziewać się Pani może zatrzymania rozwoju zarodka po rozpoznaniu tego faktu przez Pani organizm nastapi spadek hormonow i krwawienie. Aby precyzyjnie ocenić przebieg najlepiej ponowić badanie USG w odstepie ok tygodnia.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”