Prośba o pomoc w interpretacji wyników toxoplazmozy.

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
SąsiadTotoro
Posty: 11
Rejestracja: 16 maja 2017 16:39

Prośba o pomoc w interpretacji wyników toxoplazmozy.

Post autor: SąsiadTotoro »

Witam serdecznie. Jestem obecnie w 6t+ 5 ciąży. Wykonałam zlecone mi przez lekarza prowadzącego badania i otrzymałam taki wynik toxoplazmozy: IgG - 0,5 IU/ml, IgM 1,03 INDEX :(
Laboratorium ma następujące normy:

IgG:
<6,4 - wynik ujemny
6,4 - 9,9 - wynik wątpliwy
<10 - wynik dodatni
Jednostka IU/ml

IgM:
<0,9 - wynik ujemny
0,9 - 0,99 - wynik wątpliwy
<1 - wynik dodatni
Jednostka - napisane jest "INDEX", nie ma jednostki.

Czy mój wynik jednoznacznie świadczy o tym, że właśnie przechodzę infekcję?:( Jestem strasznie zestresowana, ledwie dowiedziałam się o ciąży i równocześnie spadła na mnie wiadomość o pierwotniaku z gr. B w wymazie z pochwy, a teraz jeszcze to:( O ciążę walczyliśy 4 lata (u mnie ciągle obniżone estrogeny, u męża słaba morfologia nasienia i wysoka fragmentacja) i teraz zamiast się cieszyć, że wreszcie się udało to ciągle stresuję się wynikami:( Bardzo proszę o odpowiedź:( Pozdrawiam serdecznie!
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Prośba o pomoc w interpretacji wyników toxoplazmozy.

Post autor: Tomasz Zbroch »

Wynik jest do powtórzenia najlepiej inną metodą/ weryfikacyjną. Powodów do zmartwień w chwili obecnej nie widzę.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”