Badania prenatalne

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Etiem
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2017 10:24

Badania prenatalne

Post autor: Etiem »

Witam, panie doktorze mam 35 lat jestem w 13 tygodniu ciąży. W 12 tygodniu byłam na badaniach prenatalnych po ust wyniki fhr 168, crl 55,5, nt 1,59, BPD 19,8 przezierność wewnątrzczaszkowa obecna, łożysko na ścianie przedniej, płyn w normie, ductus 1,05, pępowina trójnaczyniowa. Kość nosowa obecna, przepływ w zastawce trójdzielnej prawidłowy. Czaszka/mózg, kręgosłup, brzuch, żołądek, pęcherz, nerki - obraz prawidłowy. ręce2, nogi2

Lekarz powiedział że dziecko rozwija się super.
Dziś telefon z przychodni,że test z krwi wskazuje na podwyższone ryzyko zespołu Edwardsa. Pani podała tylko informację 1:110. Mam przyjść za tydzień na wizytę.. starałam się o ciążę 4 lata /macica jednorożna/ podchodzilam do in vitro, zaszłam naturalnie. Czy jeżeli na usg nie było nic widać, to czy badania z krwi mogą być błędne? Odchodzę od zmysłów...
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Badania prenatalne

Post autor: Tomasz Zbroch »

Przy tak dużym ryzyku warto sprawdzić testem inwazyjnym ten wynik.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”