Wynik nifty test pappa

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karola25
Posty: 406
Rejestracja: 30 lip 2012 00:00

Wynik nifty test pappa

Post autor: karola25 »

Odebrałam wynik nifty wynik wyszedł pozytywny trisomia 21- 1:4512919 test wolne bhcg 30,30 pappa 1,400 czy wynik jest zły czy ufać nifty co oznacza wynik z testu pappa i wolnej bhcg
laparoskopia
endometrioza
marzec tranfer 2 swiezynek
maj crio
sierpien crio----ostatnie sniezynki czekamy..............
13.08 beta 0.10:(:(:(
marzec Czekamy...- 0,10 nie moja bajka.....
Październik 2015 moje szczęście jest juz ze mną
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Wynik nifty test pappa

Post autor: Tomasz Zbroch »

Jeżeli test nifty wskazuje na tr 21 jest to wskazaniem do amniopunkcji i oznaczenia kariotypu który jest jedynym odwoławczym wynikiem. Reszta w tym momencie nie ma znaczenia.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
Awatar użytkownika
karola25
Posty: 406
Rejestracja: 30 lip 2012 00:00

Re: Wynik nifty test pappa

Post autor: karola25 »

Tutaj napisałam jakie ryzyko zostało wyliczone zd. wyliczone trisomie 18 13 maja mniejsze prawdopodobieństwo. Na usg już jest widoczna kość nosowa i brak zastrzeżeń do nt niw ma po tym śladu dlatego się zastanawiam czy warto robić amnio
laparoskopia
endometrioza
marzec tranfer 2 swiezynek
maj crio
sierpien crio----ostatnie sniezynki czekamy..............
13.08 beta 0.10:(:(:(
marzec Czekamy...- 0,10 nie moja bajka.....
Październik 2015 moje szczęście jest juz ze mną
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Wynik nifty test pappa

Post autor: Tomasz Zbroch »

"Odebrałam wynik nifty wynik wyszedł pozytywny trisomia 21- 1:4512919 test wolne bhcg 30,30 pappa 1,400 czy wynik jest zły czy ufać nifty co oznacza wynik z testu pappa i wolnej bhcg" - szczerze mówiąc nie rozumiem Pani wpisu co oznaczają liczby? Jeżeli ryzyko jest 1:4mln jak Pani napisała to zapomnieć o problemie, natomiast lepiej udać się zz wynikiem do lekarza aby sam przeczytał i nie było przekłamania.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
Awatar użytkownika
karola25
Posty: 406
Rejestracja: 30 lip 2012 00:00

Re: Wynik nifty test pappa

Post autor: karola25 »

Chodziło o to ze na usg ryzyko zd wyszło 1:17 z testu pappa 1:62 zrobiłam test nifty i wyszło 1:4mln dlatego pytałam czy usg i test pappa mogą być takie omylne w porównaniu do nifty. W 14tyg 4 dni byłam na usg kość nosowa była już widoczna a dziecko wyglądało idealnie nie było śladu po przeziernosci karkowej. Cieszę się bardzo ale i zamartwiam dlaczego takie ryzyko zostało wyliczone i nie było widocznej kości nosowej i nt było dużo przekroczone
laparoskopia
endometrioza
marzec tranfer 2 swiezynek
maj crio
sierpien crio----ostatnie sniezynki czekamy..............
13.08 beta 0.10:(:(:(
marzec Czekamy...- 0,10 nie moja bajka.....
Październik 2015 moje szczęście jest juz ze mną
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Wynik nifty test pappa

Post autor: Tomasz Zbroch »

W każdej takiej sytuacji moja odpowiedź jest jedna - badani USG jest subiektywną oceną obarczoną dużym błędem dlatego trudno tylko w oparciu o nie stawiać jakąkolwiek diagnozę
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”