Pęcherzyk ciążowy

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Etiem
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2017 10:24

Pęcherzyk ciążowy

Post autor: Etiem »

Witam, mam 35 lat, jestem po nieudanym in vitro 2 miesiące temu... A teraz jestem w piątym tygodniu naturalnej ciąży. Byłam na usg - jest pecherzyk ciążowy. Pani doktor stwierdziła, że jest mało płynu w pęcherzyku. Dopiero po powrocie do domu wszystko do mnie dotarło... Nie spodziewałam się ciąży, raczej jakiegoś przesunięcia miesiączki po lekach.. stąd pytanie co oznacza mała ilość płynu, czy to zagrożenie dla maleństwa i czy np dużo pijąc można podnieść ilość płynu /ogólnie bardzo mało piję od najmłodszych lat -3 herbaty dziennie/. Będę wdzięczna za informację...
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Pęcherzyk ciążowy

Post autor: Tomasz Zbroch »

Nie ma pojęcia mało płynu w pęcherzyku ciążowym, może on być mniejszy ale w Pani wypadku trudno mówić o punkcie odniesienia gdyż po programie kolejna owulacja mogłą być przesunięta - należy zweryfikować rozwój ciązy kolejnym badaniem w odstępie tygodnia dwóch.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”