Bardzo wysokie bhcg

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
olik88
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2015 14:23

Bardzo wysokie bhcg

Post autor: olik88 »

Witam Panie DR

Jestem po 1 poronieniu w 11 tyg. ciąży. Teraz byłam stymulowana różnymi lekami, ale w tym szczęśliwym cyklu fostimonem i jestem w upragnionej ciąży. Jednakże mam zmartwienie. Ostatnią miesiączkę miałam 3 listopada. Wychodowaliśmy 3 ładne pęcherzyki, ale pękł jeden. 11 dnia cyklu miałam późnym wieczorem owulację, na drugi dzień potwierdzoną monitoringiem. 9 dni po owulacji zrobiłam progesteron, który wyniósł 38 ng/ml i bhcg 9,4 mIU/ml (od temtej pory przyjmuje duphaston), powtórzyłam badanie dziś tj. 16 dni po owulacji i progesteron wynosi 56 ng/ml zaś bhcg 1050 mIU/ml. Moje pytaniw brzmi czy przyrost bhcg nie jest za wysoki? Martwię się ,gdyż wiele czytałam iż taki przyrost może oznaczać zespół downa bądź zaśniad groniasty.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź
Pozdrawiam
olik88
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2015 14:23

Re: Bardzo wysokie bhcg

Post autor: olik88 »

Dodam, iż po 72 h powtórzyłam badanie i progesteron wynosi 49,70 ng/ml , zaś bhcg wzrosło do 3571 mIU/ml.
olik88
Posty: 54
Rejestracja: 31 sty 2015 14:23

Re: Bardzo wysokie bhcg

Post autor: olik88 »

Panie dr dziś wg OM 4t5d ciąży. Poszłam na usg i pęcherzyk 12 mm (odpowiada 5-6 tyg.ciąży) ale nie widać nawet ciałka żółtkowego,jestem zmartwiona. Jak to jest z tym pustym jajem płodowym? to jest wtedy kiedy jest duży a pusty pęcherzyk?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Bardzo wysokie bhcg

Post autor: Tomasz Zbroch »

Jest zbyt wcześnie na taką diagnozę
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”