żółte upławy

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
AniaSes
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2013 20:30

żółte upławy

Post autor: AniaSes »

Panie doktorze, jestem w 27 tygodniu ciąży (naturalna po 2 obumarłych w 1 trym., od początku ciąży euthyrox ze względu na chorobę Hashimoto, od 3 miesiąca acard, do 20 tyg luteina) i wystąpiło u mnie żółte plamienie o lekko kwaśnym zapachu. Kontrola u lekarza prowadzącego nie wykazała żadnych nieprawidłowości w zakresie łożyska i szyjki, brak też było nietypowej wydzieliny. Niestety plamienie powtórzyło się i obawiam się, iż może to być infekcja grzybiczna. Problem polega na tym, iż mam łożysko położone tuż przy szyjce, co utrudnia pobranie materiału do badania czystości ze względu na konieczność użycia wziernika. Czy takie badanie może być wykonane w inny sposób ? Czy plamienia takie, bez śladów krwi może być objawem czegoś jeszcze np. niedoboru jakiegoś hormonu? Uprzejmie proszę o poradę.
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: żółte upławy

Post autor: Tomasz Zbroch »

Pobranie wymazu z pochwy nie koniecznie musi się wiązać z traumatycznym zakłądaniem wziernika ale jest potrzebne do oceny biocenozy pochwy. Hormony to nie problem, chyba że zakłądana Luteina dopochwowo
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”