30tc - skurcze, luteina, macica jednorozna

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
massumi
Posty: 572
Rejestracja: 13 sie 2006 00:00

30tc - skurcze, luteina, macica jednorozna

Post autor: massumi »

Witam,
chciałam przyłączyć się do wątku z podobnym problemem. Jestem w 30 tc, a napinanie się macicy mam od około 2-3 tygodni. Mam za sobą przedwczesny poród w 36tc przez cc 3 lata temu, na szczęście dziecko urodziło się zdrowe. wtedy nie brałam leków, teraz biorę magnez i od 5 dni luteinę 2x dziennie i od tych 5 dni ilość skurczy znacznie wzrosła, od 2-5 dziennie do min 10-15. Niestety są jeszcze inne czynniki, moja macica jest jednorożna, a między poprzednim dzieckiem i tą ciążą dwa razy poroniłam w około 8-9 tc, przyczyny nie są znane. Bardzo bym chciała to dziecko urodzić w terminie. Bardzo proszę o opinię lub poradę. Dziwi mnie ta zależność luteiny i zwiększenia się ilości skurczy. Jeszcze dodam, że 5 dni temu na wizycie z szyjką macicy było wszystko w porządku. Nie wiem czy podejść do tego ze spokojem, czy powinnam się martwić i zgłosić się do lekarza.
- IV 2006-PCOS
- V 2007-HSG- macica jednorożna z lewym jajow.
- VIII 2008- laparo z histero.
- IV 2009 - ziółka (3)
- córeczka-1 V 2010 Ania -2260, 48cm
- kolejny cud w drodze tp 27 XI 13
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: 30tc - skurcze, luteina, macica jednorozna

Post autor: Tomasz Zbroch »

Przyczyna porodu przedwczesnego tkwi w wadzie macicy, jej jednorożność stanowi podstawowy problem i Luteina ani inny lek z tym sobie nie poradzi, niestety.
Jeżeli szyjka trzyma, niepokoju nie ma a 36 tydzień w tej sytuacji to dobry rezultat.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”