REGULAMIN działu "Ciąża po leczeniu niepłodności"

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

Zablokowany
Ewcia75
Posty: 17390
Rejestracja: 19 cze 2005 00:00

REGULAMIN działu "Ciąża po leczeniu niepłodności"

Post autor: Ewcia75 »

Witaj w dziale pytań do eksperta "CIĄŻA PO LECZENIU NIEPŁODNOŚCI"


Kim jest nasz ekspert?

dr n. med. Tomasz Zbroch - Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).Zasady obowiązujące w tym dziale.
Bardzo prosimy: poświęć chwilkę czasu i przeczytaj poniższy tekst. Znajdziesz tutaj informacje ułatwiające korzystanie z tego działu oraz podstawowe zasady, o przestrzeganie których chcielibyśmy Cię prosić.
EKSPERT ODPOWIADA NA PYTANIA RAZ W TYGODNIU - W ŚRODY.

Obszary tematyczne jakie możesz poruszać w tym dziale to:
* problemy ciąży wczesnej
* poronienia nawykowe
* ciąża po leczeniu niepłodności
* diagnostyka prenatalna.
To forum nie jest poświęcone szeroko rozumianej tematyce "Zdrowie kobiety", dlatego wszelkie pytania nie dotyczące ww. zakresu, będą usuwane przez moderatorów. Posty zawierajace prosbe o interpretacje wynikow ogolnych moczu, krwi, posiewow beda zatwierdzane tylko w przypadku podania okolicznosci zlecenia wykonania powyzszych badan oraz opisu dolegliwosci towarzyszacych. Rutynowe badania nie podlegaja interpretacji naszego eksperta.

Na biezaco uzupelniana jest linkownia działu. Dzięki niej szybciej dotrzesz do interesujących Cię informacji. Tymczasem możesz przejrzeć wcześniej zadawane pytania. Jest możliwość, że ktoś przed Tobą pytał o to, co interesuje Ciebie (w tym celu skorzystaj z WYSZUKIWARKI ). Pozwoli Ci to lepiej (szczegółowiej) sformułować pytanie i otrzymać bardziej satysfakcjonującą odpowiedź.
Szanuj czas naszego eksperta. Ekspert może nie odpowiedzieć na Twoje pytanie, szczególnie jeśli uzna, że temat ten był już wielokrotnie poruszany i wszelkie informacje, o które pytasz znajdziesz wśród wcześniej udzielonych odpowiedzi.

:arrow: Zadając pytanie, jasno sformułuj w temacie czego ono dotyczy. Nie pisz tak: "Mam pytanie" lub "Proszę o odpowiedź". Napisz np. "encorton we wczesnej ciąży" albo "amniopunkcja - w jakiej sytuacji?", co pozwoli innym łatwo zorientować się czego pytanie dotyczy. Prosząc o odniesienie się do wyników badań, dokładnie zacytuj wszystkie parametry w treści postu.
:arrow: Praca naszych ekspertów na forum nie stanowi kontynuacji wizyt mających miejsce w ich gabinetach. Zadając pytanie nie nawiązuj do nich. Nie czyn tez żadnych odniesień do nazw konkretnych ośrodków leczenia niepłodności czy nazwisk lekarzy. Redagując pytanie zadbaj, aby zawierało ono maksymalnie dużo informacji na temat Twojej sytuacji klinicznej, a nie wybranego miejsca leczenia.
:arrow: NIGDY nie odpowiadaj na wątku przed ekspertem ani nie wyręczaj go w jego pracy. Takie posty będą bezwarunkowo kasowane.
:arrow: NIGDY nie dokonuj zmian w treści lub tytule zatwierdzonego wcześniej pytania, zwłaszcza jeśli ekspert udzielił już na nie odpowiedzi. Zaistnienie takiej sytuacji będzie skutkowało usunięciem całego tematu.


Pamiętaj też, proszę, o ogólnych zasadach obowiązujących na forum Stowarzyszenia Nasz Bocian, czyli:

1. Zastanów się na jaki temat będziesz pisać i znajdź forum najbardziej odpowiadające temu tematowi. Posty nie odpowiadające tematowi forum mogą być skasowane przez moderatorów.
2. Zanim rozpoczniesz nowy wątek sprawdź czy nikt przed tobą nie pisał już w tej sprawie. Do przeszukiwania forum najlepiej użyć wyszukiwarki.
3. Administratorzy i moderatorzy nadzorując forum mogą dzielić, łączyć, przesuwać i kasować posty a nawet całe wątki, dlatego jeżeli twój post lub wątek zniknie nie umieszczaj go ponownie w tym samym miejscu, tylko napisz do moderatora (tutaj lista moderatorów działu ) z prośbą o wyjaśnienie.
4. Gdy nie jesteś pewien(a) jak coś zrobić napisz post w dziale PORTAL NASZ BOCIAN. Oczywiście sprawdzając uprzednio czy nikt wcześniej o to nie pytał.
5. Pisząc post stosuj zasady netykiety. Nie cytuj całych wiadomości a jedynie fragmenty do których się odnosisz, nie krzycz (nie pisz dużymi literami) bez potrzeby, nie nadużywaj ikonek i kolorów, które powodują nieczytelność Twojego postu.
6. Stowarzyszenie Nasz Bocian ani Eksperci Stowarzyszenia wypowiadający się na forach nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie tekstów czy podawanych interpretacji badań. Jedynie badanie lekarskie i konsultacja pozwalające na przeanalizowanie danych medycznych w sposób całościowy upoważniają do sformułowania diagnozy i zaplanowania leczenia. Prowadzenie forów eksperckich jest formą akcji edukacyjnej, a porady ekspertów nie powinny być wykorzystywane jako rozpoznania lekarskie.

Mamy nadzieję, że te zasady uprzyjemnią nam wszystkim korzystanie z tego forum

Administratorzy forum Stowarzyszenia "Nasz Bocian"
Niepłodność boli. Porozmawiajmy.

Poprosilam Boga o kwiat, podarowal mi caly ogrod...

Zablokowany

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”