Bieganie na początku ciąży

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szafirek79
Posty: 2303
Rejestracja: 09 lut 2013 22:32

Bieganie na początku ciąży

Post autor: szafirek79 »

Panie doktorze, jestem po IUI, nie mam pojecia jeszcze czy się udała, miała miejsce 3 dni temu. Moje pytanie brzmi: czy nie przeszkód, abym biegała? czy powinnam sobie odpuścić do czasu, aż będę wiedziała, czy IUI sie udała? Biegam od dawna, od 2 miesiecy skróciłam dystans i ograniczyłam do 5km 3 razy w tygodniu; podczas biegu się właściwie nie męczę, no ale na pewno jest to jednak jakis wysiłek. Czy bieganie moze utrudnić implantację zarodka, albo w jakikolwiek sposób wpłynąć na potencjalna ciążę?
Pozdrawiam :-)
trzy IUI nieudane :-(
diagnoza: niepłodność idiopatyczna
ICSI :-(
CRIO :love:urodziła się córeczka
ICSI :-) i jest już nasze Drugie Dziecię :love:

Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1144
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Bieganie na początku ciąży

Post autor: Tomasz Zbroch »

Jeżeli jest Pani przyzwyczajona do tego wysiłku i stanowi stały punkt Pani tygodniowego kalendarza nie modyfikowałbym go zachowując umiar i rozsądek.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”