Toksoplazmoza

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
allegria
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2012 10:50

Toksoplazmoza

Post autor: allegria »

Witam Panie Doktorze,

mam (być może głupie) pytanie o możliwość zakażenia toksoplazmozą, na którą nie mam odporności :(

W weekend na grillu na działce u znajomych mój mąż mył ręce w wodzie ze studni, dotykał też kiełbasy (ze sklepu, śląska - nie wiem dokładnie jak przygotowana). Potem podawał mi chleb z grilla. Czy jest możliwe, że doszło u mnie w ten sposób do zakażenia (pośredni kontakt z wodą, kiełbasą)? Wyniki odbiorę dopiero w piątek, a jestem przerażona tym, że nie zwróciłam na to kompletnie uwagi. Dopiero w domu zaczęłam analizować, czy na pewno zachowałam odpowiednie środki ostrożności, bo każdego dnia prawie analizuję każdą czynność związaną z żywnością, żeby nie złapać tego świństwa :(

Czy ja słusznie się martwię, czy przesadzam? Będę wdzięczna za rozsądny medyczny punkt widzenia.

Z góry pięknie dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie!
a.

Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1144
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Toksoplazmoza

Post autor: Tomasz Zbroch »

Sądzę że trochę Pani terroryzuje swoją osobę, więcej spokoju życzę a prawdopodobieństwo niepozytywnych wyników jest niskie.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”