zastój w nerce a magnez

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agadz25
Posty: 147
Rejestracja: 16 cze 2006 00:00

zastój w nerce a magnez

Post autor: agadz25 »

Panie dr. jestem w 32 tc. W 30 trafiłam do szpitala z plamieniem. Plamienie trwało 1 dzień i było beżowe. Nie stwierdzono przyczyny. Szyjka zamknięta, nie skracająca się, brak krwiaków. Dr zalecił magnez ale nie mówił o dawce. Zdecydowałam się na asmag który ma 20 mg jonów magnezu w tabletce. Dawka dla dorosłych to 3x2. Na ostatnim usg dr stwierdził niewielki zastój w prawej nerce. Zalecił leżenie na lewym boku i branie uroseptu. Zastój jest niewielki więc zaczekamy do porodu. Czy magnez może pogorszyć zastój w nerce? Czy mogę go brać w dawce 3x2.
2009 - 4xIUI; I ISCI-11.09.2010-aniołek 7 tc; II ISCI-3.02.2011 - :( ; III ISCI-06.06.2011- - c.biochem.
2012 - II lapo - endometrioza i hpv; od VIII 2012 naturalne starania, 30.10 - II kreski na teście !!!!!!!!!!, 08.11 - jest serduszko !!!!!
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: zastój w nerce a magnez

Post autor: Tomasz Zbroch »

Nie powinien miec negatywnego wpływu
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”