Silny kaszel i bardzo wczesna ciąża po inseminacji

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Kate1984
Posty: 772
Rejestracja: 11 mar 2013 13:57

Silny kaszel i bardzo wczesna ciąża po inseminacji

Post autor: Kate1984 »

Panie Doktorze
Jestem w bardzo wczesnej ciąży. Jest to dokładnie mój 16 dzień po inseminacji.
W 14 dniu po iui BetaHCG wynosiła 61,2 a dzisiaj w 16 dniu po iui wynosiła ona 162.
Na podtrzymanie ciąży biorę 2x1 tabletkę duphaston i 2x2 tabletki luteiny dopochwowo jednak martwi mnie strasznie, suchy kaszel.
Boję się, że może to zaszkodzić mojemu maleństwu. Ten kaszel zaczął się 3 dni po iui i trwa do chwili obecnej.
Mój ginekolog (leczę się w klinice leczenia niepłodności) polecił mi branie rutinoscorbinu 3x2 tabletki na dzień i Wapno (piję Alercal Calcium + kwercetyna complex) oraz kazał leżeć w łóżku.
Następną wizytę mam dopiero za 2 tygodnie a zapomniałam się zapytać jakie tabletki do ssania mogę brać w tak wczesnej ciąży (czy w ogóle mogę - teraz dmucham na zimne) i jaki syrop? Farmaceuta w aptece zalecił mi syrop Malia na kaszel - homeopatyczny produkt leczniczy. Na ulotce jest jednak napisane, że ze względu na brak danych nie poleca się go stosowania kobietom w ciąży.
Nie wiem, czy mogę w tak wczesnej ciąży brać taki syrop. Czy taki kaszel może zaszkodzić mojemu maleństwu?
Bardzo Pana proszę o szybką odpowiedź - bardzo się martwię.
17.05.14 T; 11dpt - beta 9,88, 12dpt - beta 24,13, 16dpt - beta 281,43, 18dpt - beta 784,76, 19dpt - pęcherzyk 3mm, 30dpt - widziałam <3
[color=#FF0000]Mój cud i największe szczęście jest już ze mną[/color]
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Silny kaszel i bardzo wczesna ciąża po inseminacji

Post autor: Tomasz Zbroch »

Niestety na większości leków znajdzie Pani adnotację dotyczącą stosowania we wczesnej ciąży. Należy odwołać się do wiedzy lekarza rodzinnego/internisty który pracuje z tego typu preparatami codziennie.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”