Ciąża z mięśniakami, silny ból brzucha

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
KasiaKr
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2012 19:33

Ciąża z mięśniakami, silny ból brzucha

Post autor: KasiaKr »

Witam Panie Doktorze!
Jestem w 4 miesiącu ciąży. Od kliku dni odczuwam mocne bóle w dole brzucha i w kręgosłupie krzyżowym. Musze co chwilę zmieniać pozycję, nie mogę spać w nocy. Wczoraj płakałam kolo 2 w nocy, bo nawet wzięty Panadol nie pomógł. Byłam na USG. Mój ginekolog, notabene świetny specjalista,mówi, że wszystko jest ok. Szyjka szczelnie zamknięta, łożysko dobrze ułożone, dzieciątko całkowicie zdrowe.
Jak mówi doktor prawdopodobnie przyczyną moich dolegliwości są mięśniaki w macicy... jest ich kilka, największy ma 7 cm. Niestety nic nie można poradzić oprócz brania tabletek przeciwbólowych, z którymi też nie chce przesadzać.. A czasem mam wrażenie, że zwariuję z bólu... Czy Pan doktor ma jakąś dodatkową rade na te bóle i ile tabletek przeciwbólowych i jakie mogę brać żeby nie zaszkodzić dziecku?
Dziękuję serdecznie za odpowiedź, Kasia K.
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Ciąża z mięśniakami, silny ból brzucha

Post autor: Tomasz Zbroch »

Niestety, leczenie moze byc tylko objawowe, a ilość Paracetamolu dziennie to 2g/d
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”