Wolno narastające b-HCG

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PatkaQ
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2011 16:04

Wolno narastające b-HCG

Post autor: PatkaQ »

Witam,
przedstawią pokrótce moja sytuaję:
11.03.13 miesiączka
27.03.13 miałam transfer blastocysty 2BB
30.03.13 wynik b-HCG 2,1
02.04.13 wynik b-HCG 5,75
06.04.13 wynik b-HCG 13,01
08.04.13 wynik b-HCG 61,98

konsultowałam się z lekarzem w w/w sprawie, niestety nie było lekarza prowadzącego mnie, a inny 06.04 kazał odstawić leki i czekać na miesiączkę. Nie odstawiłam biorę Lutinus 3x1, estrofem 1-1-2, luteinę podjęzykową 3x6 i kwas foliowy, wg wcześniejszych badań.
Nie wiem co mam robić dalej. Stężenie bhcg wzrasta, ale wolno. Panie doktorze czy to jest za wolno, co to oznacza, czy rzeczywiście powinnam odstawić leki, nie mam kogo zapytać.
Proszę o odpowiedź. Trochę wariuję i boję się czy, jeśli to ciąża, nie zaszkodzę jej tym , a jeśli nie to: czy nie szkodzę sobie tymi lekami.

Pozdrawiam serdecznie
Patrycja
Starania od 2008
2010: INV Białystok
2012: INV Warszawa
01.2013 [*] Jaś i [*] Maciuś
05.2013 [*] Hania
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Wolno narastające b-HCG

Post autor: Tomasz Zbroch »

Badanie z 08 kwietnia pwinno byc Pani pierwszym badaniem, wczesniejsze zrobione niepotrzebnie wprowadziły tylko niepokój. Leki przyjowac dalej. Poczekac na swojego lekarza i dalsze zalecenia.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”