Czy mogę zażywać Luteinę 50 mg bez konsultacji z lekarzem

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
sylwia2155
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2013 15:17

Czy mogę zażywać Luteinę 50 mg bez konsultacji z lekarzem

Post autor: sylwia2155 »

Panie Doktorze mieszkam w Anglii jestem po zabiegu ICSI. 4 marca 2013 mialam transfer embrionu klasy 5Ba.W tym samym dniu dostalam czopki dopochwowe Cyclogest 400 mg.Powiedziano mi że mam brac je 2 razy dziennie, jeden rano drugi wieczorem.Dzisiaj zrobilam test ciążowy i wyszły 2 kreski, przy czym jedna jest jaśniejsza od drugiej. Skończyły mi się czopki,ale mam z Polski Luteinę 50 mg podjęzykowo.Stąd moje pytanie: czy mogę brać ta Luteinę? Jak tak to w jakiej ilości? Czy to nie zaszkodzi dziecku? Jak długo mogę to zażywać? Pytałam tu doktora GP o przepisanie mi tych czopków, lecz on stwierdził ze tu w Anglii nie ma czegoś takiego jak podtrzymanie ciaży. Proszę o szybka odpowiedz. Dziekuje.
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Czy mogę zażywać Luteinę 50 mg bez konsultacji z lekarze

Post autor: Tomasz Zbroch »

Trudno sie nie zgodzić z Pani lekarzem. Wiekszego sensu przyjmowania nie ma ale biedy z tego powodu nie będzie. Pozdrawiam Tomaz Zbroch
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”