Upośledzony rozwój kosmków łożyska i zapalenie kosmyków

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rene11
Posty: 46
Rejestracja: 05 mar 2010 01:00

Upośledzony rozwój kosmków łożyska i zapalenie kosmyków

Post autor: rene11 »

W każdej ciąży płód rozwija się prawidłowo ale wolniej o 1 tydzień , hormony też są w normie . Serce bije prawidłowo i w 8 tygodniu staje i umiera.
Była to moja 3 ciąża która obumarła.W badaniu histopatologicznym mam wpisane: upośledzony rozwój kosmków łożyska i zapalenie kosmyków.
Czy można te kosmyki jakoś zbadać albo leczyć ?
Wiem że łożysko zawiera antygeny ojca, więc co może być przyczyną jakiejś jego lub tych kosmyków niewydolności?
Wcześniej zrobiłam badania na różne choroby i wszystko jest Ok .Badanie chromosonów moich i męża jest dobre ,nie mam trombofili ale w ostatniej ciąży dostałam tak na zapobieganie heparynę , aspirynę ,kortyzon ,kwas foliowy 800 . Nic to leczenie nie pomogło.A w każdym wypisie histopatologicznym mam wpisane upośledzony rozwój kosmków łożyska i zapalenie kosmyków.
W pierwszej ciąży z której mam zdrowe dziecko wiem że na początku dostałam jakiś lek . Moja wtedy Pani Doktor nazwała że łożysko się słabo rozwija i mówiła że ten lek to na podgonienie żeby to łożysko rosło. Było to dawno nie pamiętam nazwy .
Czy istnieje coś takiego ?
Gdzie w Polsce jest prywatna specjalistyczna klinika leczenia nawracających poronień ??
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Upośledzony rozwój kosmków łożyska i zapalenie kosmyków

Post autor: Tomasz Zbroch »

Przyczyna nieprawidłowego rozwoju łożyska tkwi w interakcji zarodek endometrium i ta para w równy sposób jest winna. Leczenie profilaktyczne o jakim Pani naspisała jest empiryczne - często stosowane, może nie łącznie, ale swoistych leków poprawiających przemiane doczesnową i implantację nie ma.
Sprofilowanej klniki takiej chyba nie ma, sa na pewno lekarze którzy poświecają się temu problemowi, ale musi Pani poszukac ich wokół siebie.
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”