Częstość badania sonograficznego a wpłayw na zarodek/płód

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

Częstość badania sonograficznego a wpłayw na zarodek/płód

Post autor: Gość »

Witam Panie doktorze,

czy częste usg ma wpływa na dziecko? Chodzę do lekarza prywatnego (klinika leczenia niepłodności) i na nfz ( żeby mieć skierowania na badania refundowane), ponieważ ciąża jest po leczeniu i późny wiek wizyty mam co 2 tygodnie co daje mi usg co tydzień. Pewnie po 3 miesiącu się zmniejszy częstotliwość ale martwię się o częstość usg? Czy odpuścić sobie badania?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Częstość badania sonograficznego a wpłayw na zarodek/płó

Post autor: Tomasz Zbroch »

Jeżeli badanie ma coś wyjaśnic to zawsze warto. Działania niekorzystne na płód są słabo udokmentowane. Przesada w każdym aspekcie budzi niepokój.
pozdrawiam Tomasz Zbroch
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
wahalla
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2011 12:51

Re: Częstość badania sonograficznego a wpłayw na zarodek/płó

Post autor: wahalla »

Witam,
Mam zaplanowane kontrolne badanie USG jamy brzusznej na 12.03, a tydzień później 20.03 usg w 30 tyg. ciąży - moje pytanie: czy ta częstotliwość nie zaszkodzi maluchowi?
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: Częstość badania sonograficznego a wpłayw na zarodek/płó

Post autor: Tomasz Zbroch »

Nie...
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”