przeziębienie wczesna ciąża

dr n.med. Tomasz Zbroch
Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej UM w Białymstoku. Poza problemami kluczowymi dla medycyny rozrodu i endokrynlogii ginekologicznej zainteresowania zawodowe skupia na problemach ciąży po technikach medycznych wspomagających zachodzenie w ciążę (AIH, IVF/ICSI) i diagnostyce prenatalnej. Posiada certyfikat ultrasonografii płodu Fundacji Medycyny Płodu w Londynie (FMF).

Moderator: Osoby zatwierdzające - ciąża po leczeniu

ODPOWIEDZ
sula
Posty: 11
Rejestracja: 25 mar 2012 16:30

przeziębienie wczesna ciąża

Post autor: sula »

Witam jestem w 7 tygodniu ciąży ( mam za sobą 3 poronienia) no i jak na złość dopadło mnie przeziębienie. Jak się leczyć pije prenalen, wodę z miodem i cytryną , syrop cebulowy , sok malinowy, jem czosnek.Pnadto robię praówki z rumianku. Troszkę mi lepiej ale nie moge wyzybć sie kataru i mokrego kaszlu. Gardło mnie nie boli, temperatury nie miałam, jednak obawiam się o dziecko.
Jakie leki są bezpieczne ? czy można pis np sok z czarnego bzu? Bardzo proszę o odpowieź
Tomasz Zbroch
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1187
Rejestracja: 27 sie 2012 18:33

Re: przeziębienie wczesna ciąża

Post autor: Tomasz Zbroch »

Leków na przeziębienie nie ma. Jest to eczenie objawowe, przeciwzapalne, ale jak nie ma Pani gorączki to nie ma uzasadnienia do ich stosowania. Jeżeli jest to infekcja wirusowa, przyjmując preparaty o kórych Pani pisze, wspiera Pani swoja odpowrność która musi poradzić sobei z infekcją. Kiedy podłoże infekcji jest bakteryjne należy rozwazyć włączenie anybiotyku.
Tomasz Zbroch
Pozdrawiam Tomasz Zbroch.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciąża po leczeniu niepłodności - pytania do eksperta”