Strona 1 z 1

upławy w ciąży

: 04 wrz 2012 15:13
autor: Bogusia_K
Witam, 3 tyg temu miałam grzybicę w pochwie przeleczoną globulkami i kremem i w czwartek na wizycie u ginekologa wyglądało wszystko ok a od 4 dni pojawia mi się dziwny śluz żółto-zielonkawy bez zapachu, dziś jest go tyle że normalnie się ze mnie leje, zwątpiłam, mojego lekarza teraz nie ma bo wyjechał na urlop, boję się z tym czekać a nie chcę latać na Izbę Przyjęć z czymś co może nie jest jakimś zagrożeniem dla mojego dziecka. Nadmienię jeszcze, ze jestem w 19 tyg ciąży, cały czas na podtrzymaniu (duphaston, luteina, nospa, asmag).
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Re: upławy w ciąży

: 05 wrz 2012 21:57
autor: Tomasz Zbroch
Bez badania biocenozy pochwy nie można zweryfikować czy i jaka jest to nieprawidłowość, a tym samym czym ją leczyć. Sugeruję zrobić ocene biocenozy pochwy bo również leki które Pani przyjmuje na stałe i które przyjmowała Pani do czwartku mogły wpłynąć na zgłaszane przez Pania objawy.

Re: upławy w ciąży

: 06 wrz 2012 14:13
autor: Bogusia_K
Dziękuję bardzo za odpowiedź, zapisałam się na jutro do innego lekarza aby to sprawdzić ponieważ bardzo mnie martwi ta sytuacja.

Re: upławy w ciąży

: 15 wrz 2012 19:46
autor: gunia66
Witam, od paru dni mam silne upławy są przeźroczyste o zapachu amoniaku, kolejną wizytę u gina mam dopiero 8 poździernika, ale nie wiem czy wcześniej się nie udać właśnie z tymi upławami, bo przyznam że mnie nie pokoją, a jestem w 21 tygodniu ciąży.

Re: upławy w ciąży

: 20 wrz 2012 21:20
autor: Tomasz Zbroch
Wydzielina winna być bezwonna, wiec z uwagi na wspomniany zapach powinna Pani zweryfikować ewentualne nieprawidłowości badaniem mikrobiologicznym.

Re: upławy w ciąży

: 23 wrz 2012 15:25
autor: Bogusia_K
Witam serdecznie , jestem po leczeniu. Otrzymałam globulki dopochwowe silniejsze od poprzednich leków i o szerszym działaniu, a do tego lekarz u którego byłam polecił mi stosować probiotyk ginekologiczny i wycofał mi luteinę dopochwową zastępując ją podjęzykową. Od trzech tygodni jest w porządku. Dziękuję bardzo za odpowiedź na mojego posta. Upewnił mnie Pan w tym, ze powinnam jednak przed umówioną wizytą coś z tym zrobić.
Pozdrawiam