orzeczenie sądu tajne?

Ekspertką na forum jest Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych i terapeuta systemowy, pracuje w Ośrodku Adopcyjnym TPD w Warszawie. Zajmuje się prowadzeniem w procesie adopcyjnym kandydatów na rodziców adopcyjnych, opieką psychologiczną nad matkami i rodzinami biologicznymi, poradnictwem skierowanym do rodzin adopcyjnych doświadczających trudności wychowawczych, współpracą z ośrodkami opiekuńczo - wychowawczymi. Przyjmuje także pacjentów we własnym gabinecie w Warszawie i specjalizuje się w tematach adopcyjno-płodnościowych.

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzegorz32
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2016 11:03

orzeczenie sądu tajne?

Post autor: Grzegorz32 »

Witam,

po sprawie adopcyjnej zgłosiliśmy się do ubezpieczyciela . On nie chce nam wypłacić świadczenia z tytułu urodzenia/adopcji bo żąda orzeczenia sadu. Przecież tam są wszystkie dane adoptowanego dziecka i wszystko z tym związane jest utajnione , czy nie tak?
czy ma on prawo żądać tego orzeczenia ? a może jaka jest podstawa prawna utajnienia tego ? Sad mi nie wydał takiego orzeczenia ,ale tak czy inaczej nie chce go składać w takiej instytucji jak Nationale-Nederlanden

Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 164
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

Re: orzeczenie sądu tajne?

Post autor: Magdalena Kruk »

Dobry wieczór,
nie jestem prawnikiem i nie mam wiedzy w tym temacie, więc trudno mi podpowiedzieć coś rozsądnego. Wydaje mi się, że warto zgłębić regulamin ubezpieczenia, ewentualnie zapytać, czy wystarczy kserokopia postanowienia, w którym część danych będzie wymazana / zakryta (choćby przez Państwa. W postanowieniu sądu znajdują się dane dziecka (na ogół jest to przynajmniej imię, nazwisko rodziny biologicznej, data i miejsce urodzenia).
Pozdrawiam,
Magda Kruk-Rogucka

Awatar użytkownika
Miniula
Posty: 772
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: orzeczenie sądu tajne?

Post autor: Miniula »

Grzegorz32 niektórzy ubezpieczyciele mają w regulaminie wypłatę z tytułu URODZENIA dziecka. I nie wypłacą pieniędzy jeśli mają informacje, że dziecko jest adoptowane. Ja składałam wniosek nie wgłębiając się w to czy urodzone czy nie, po prostu akt urodzenia skrócony, koniec. I okazało się, że dobrze zrobiłam, bo nie dostałabym gdybym zwierzała się, że dziecko jest adoptowane.
Wiem, że część osób dostarcza postanowienie z zaciemnionymi danymi sprzed adopcji.
Szczegóły powinny być w regulaminie. Jeśli jest zapis, że w przypadku adopcji należy dostarczyć postanowienie, nie macie z czym dyskutować. Ale jeśli nie ma, dostarczacie skrócony akt urodzenia dziecka, gdzie widnieją Wasze dane jako rodziców.
Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...
Miniek już Miniulowy :love:
Nela81[

Awatar użytkownika
Grzegorz32
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2016 11:03

Re: orzeczenie sądu tajne?

Post autor: Grzegorz32 »

Witam,
zamazałem dane dziecka i rodziców biologicznych . I to wystarczyło dziękuje i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji - pytania do eksperta”