urlop macierzyński a posłanie dziecka do przedszkola

Ekspertką na forum jest Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych i terapeuta systemowy, pracuje w Ośrodku Adopcyjnym TPD w Warszawie. Zajmuje się prowadzeniem w procesie adopcyjnym kandydatów na rodziców adopcyjnych, opieką psychologiczną nad matkami i rodzinami biologicznymi, poradnictwem skierowanym do rodzin adopcyjnych doświadczających trudności wychowawczych, współpracą z ośrodkami opiekuńczo - wychowawczymi. Przyjmuje także pacjentów we własnym gabinecie w Warszawie i specjalizuje się w tematach adopcyjno-płodnościowych.

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

ODPOWIEDZ
raczek060
Mateczka
Mateczka
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2017 20:04

urlop macierzyński a posłanie dziecka do przedszkola

Post autor: raczek060 »

witam
adoptowałam niedawno dziecko rozważam pójście na urlop macierzyński ale chciałabym aby od września dziecko poszło już do przedszkola. wiem że wymiar urlopu to 20tygodni czy w takiej sytuacji gdy posyłam dziecko do przedszkola moje prowo do urlopu przestaje obowiązywać?

Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 163
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

Re: urlop macierzyński a posłanie dziecka do przedszkola

Post autor: Magdalena Kruk »

Dzień dobry,
niestety nie orientuję się na tyle w prawie pracy, nie chciałabym Pani wprowadzić w błąd. Nie wiem, ile czasu upłynęło od adopcji Państwa Dziecka, ale zasadniczo nie jest wskazane zbyt szybkie posyłanie przysposobionych dzieci do żłobków, przedszkoli itp.
Gdyby miała Pani dalsze pytania, proszę o kontakt, także poprzez wiadomości prywatne.
Pozdrawiam,
Magda Kruk-Rogucka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji - pytania do eksperta”