Materialistyczne podjeści starszych dzieci do adopcji

Ekspertką na forum jest Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych i terapeuta systemowy, pracuje w Ośrodku Adopcyjnym TPD w Warszawie. Zajmuje się prowadzeniem w procesie adopcyjnym kandydatów na rodziców adopcyjnych, opieką psychologiczną nad matkami i rodzinami biologicznymi, poradnictwem skierowanym do rodzin adopcyjnych doświadczających trudności wychowawczych, współpracą z ośrodkami opiekuńczo - wychowawczymi. Przyjmuje także pacjentów we własnym gabinecie w Warszawie i specjalizuje się w tematach adopcyjno-płodnościowych.

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

ODPOWIEDZ
Kore-Demeter
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2013 12:43

Materialistyczne podjeści starszych dzieci do adopcji

Post autor: Kore-Demeter »

Czy często zdarza się, że starsze dzieci (po 10 roku życia) mają wobec potencjalnych rodziców tylko materialne wymagania, na przykład akceptują tę rodzinę, która jest zamożniejsza, lub od pierwszej wizyty oczekują kosztownych prezentów? Zaprzyjaźniona z nami rodzina adopcyjna ma takie właśnie doświadczenia z adoptowanym dzieckiem, a my tego się boimy.
Kore-Demeter

Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 164
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

Re: Materialistyczne podjeści starszych dzieci do adopcji

Post autor: Magdalena Kruk »

Dobry wieczór,
trudno mi mówić o statystykach, bo takowych nie znam, ale roszczeniowa postawa, o jakiej Pani pisze, występuje niekiedy wśród dzieci wychowywanych poza rodziną biologiczną. Wynika z zaburzeń więzi, wiąże się głównie z trudnymi doświadczeniami, powierzchownym kontaktem, w jaki wchodzą te dzieci. Trudno jednoznacznie wyrokować, bo każde dziecko jest inne i nadmierne uogólnianie mogłoby być krzywdzące, natomiast zachowania te mają czasami miejsce.
Pozdrawiam serdecznie,
Magda Kruk-Rogucka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji - pytania do eksperta”