Skrajny niejadek w DD - czy to się zmieni po adopcji?

Ekspertką na forum jest Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych i terapeuta systemowy, pracuje w Ośrodku Adopcyjnym TPD w Warszawie. Zajmuje się prowadzeniem w procesie adopcyjnym kandydatów na rodziców adopcyjnych, opieką psychologiczną nad matkami i rodzinami biologicznymi, poradnictwem skierowanym do rodzin adopcyjnych doświadczających trudności wychowawczych, współpracą z ośrodkami opiekuńczo - wychowawczymi. Przyjmuje także pacjentów we własnym gabinecie w Warszawie i specjalizuje się w tematach adopcyjno-płodnościowych.

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

ODPOWIEDZ
Kore-Demeter
Posty: 23
Rejestracja: 29 maja 2013 12:43

Skrajny niejadek w DD - czy to się zmieni po adopcji?

Post autor: Kore-Demeter »

Poznałam niedawno bliźnięta 9-letnie przeznaczone do adopcji. Przebywają jeszcze w DD. Dziewczynka nie ma żadnych problemów poza całkowitym brakiem zdolności do nauki. Chłopiec natomiast wykazuje patologiczną niechęć do jedzenia - w porze posiłku opiekunka musi karmić go łyżką, na ogół na siłę, sam za nic w świecie nie weźmie jedzenia do ust. Z czego może to wynikać? Czy to mu przejdzie po adopcji? Poza posiłkami zachowuje się w miarę normalnie, jeśli nie liczyć tego, że bez ustanku biega po całym budynku, a jeśli na chwilę usiądzie, to tylko przed komputerem, aby sobie pograć w tzw. "strzelanki" - gry militarne.
Kore-Demeter

Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 164
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

Re: Skrajny niejadek w DD - czy to się zmieni po adopcji?

Post autor: Magdalena Kruk »

Witam,
powodów, dla których chłopiec tak się zachowuje może być wiele, od pór posiłków, czy sposobu karmienia, tego, co je, po wady anatomiczne w układzie pokarmowym (które na tym etapie pewnie były weryfikowane), czy zachowania opozycyjne wobec opiekunów. Jest mi niezwykle trudno odpowiedzieć na Pani pytanie bez znajomości dziecka i jego historii, ale zachęcałabym Panią do szczegółowych rozmów z personelem DDz, który ma możliwość ocenić potencjał rozwojowy dzieci i przyczyny ich zachowań.
Jeśli mogę jakoś pomóc, proszę pisać.
Pozdrawiam,
Magda Kruk - Rogucka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po adopcji - pytania do eksperta”