witam.

Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych, psycholożka i psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem pracy dla Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, wykładowczyni Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

Zablokowany
mlody1998
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2014 15:48

witam.

Post autor: mlody1998 »

Witam mam 16 lat. Zostałem adoptowany w zasadzie od małego miałem pare dni wzięto mnie prosto ze szpitala po porodzie. Właśnie tych rodziców kocham i szanuję ale od jakiegoś czasu chciałbym poznać swoje korzenie.. może mam rodzeństwo babcie.. wiem mam dopiero 16 lat ale nie liczy się data tylko to co w głowie. Przepraszam że zadaję pytanie tutaj ale nie mam pojęcia co robić proszę o jakieś wskazówki jak mogę poszukać rodziców. Nie chce nic mówić tym rodzicom ponieważ jest mi nie zręcznie i dla nich będzie to ból. Proszę o rady i Pozdrawiam.
Magdalena Kruk
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 174
Rejestracja: 24 lip 2012 15:50

Re: witam.

Post autor: Magdalena Kruk »

Witam,
zgodnie z prawem możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o rodzinie biologicznej jest możliwa dopiero po ukończeniu 18 roku życia, jakkolwiek zgadzam się, że wiek nie oznacza gotowości do poszukiwań. Pierwsze kroki najlepiej zrobić do ośrodka adopcyjnego, a następnie do Centrum Personalizacji Dokumentów przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Rozumiem Twoją potrzebę dowiedzenia się czegoś więcej o sobie i pochodzeniu, bez względu na siłę uczuć, jakimi darzysz swoich rodziców adopcyjnych. Może warto porozmawiać na ten temat również z nimi? Mogą być wielkim wsparciem, a siłą rzeczy temat poszukiwania korzeni przez dziecko kandydaci adopcyjni oswajają w sobie od chwili pierwszej myśli o pragnieniu adopcji.
Jeśli mogę w czymś jeszcze pomóc, zapraszam do dalszych pytań, jeśli są bardziej intymne, mogą być w formie prywatnych wiadomości.
Pozdrawiam serdecznie,
Magda Kruk
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Po adopcji - pytania do eksperta”