Regulamin działu "Po adopcji - pytania do eksperta".

Ekspertką na forum jest Magdalena Kruk-Rogucka - doktor nauk społecznych i terapeuta systemowy, pracuje w Ośrodku Adopcyjnym TPD w Warszawie. Zajmuje się prowadzeniem w procesie adopcyjnym kandydatów na rodziców adopcyjnych, opieką psychologiczną nad matkami i rodzinami biologicznymi, poradnictwem skierowanym do rodzin adopcyjnych doświadczających trudności wychowawczych, współpracą z ośrodkami opiekuńczo - wychowawczymi. Przyjmuje także pacjentów we własnym gabinecie w Warszawie i specjalizuje się w tematach adopcyjno-płodnościowych.

Moderator: Osoby zatwierdzające - po adopcji

Zablokowany
Awatar użytkownika
sylwia30
Członek Stowarzyszenia
Posty: 16117
Rejestracja: 15 lip 2004 00:00

Regulamin działu "Po adopcji - pytania do eksperta".

Post autor: sylwia30 »

Witaj w dziale pytań do eksperta "PO ADOPCJI"

Kim jest nasz ekspert?

Magdalena Kruk - psycholog pracująca w Ośrodku Adopcyjnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Warszawie. W swojej pracy zajmuje się prowadzeniem w procesie adopcyjnym kandydatów na rodziców adopcyjnych, opieką psychologiczną nad matkami i rodzinami biologicznymi, poradnictwem skierowanym do rodzin adopcyjnych doświadczających trudności wychowawczych, współpracą z ośrodkami opiekuńczo - wychowawczymi.
Doktorantka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w pracy badawczej zajmuje się badaniem psychospołecznych uwarunkowań postawy wobec adopcji u osób niepłodnych.
W trakcie szkolenia z zakresu systemowej terapii rodzin.


Zasady obowiązujące w tym dziale.
Bardzo prosimy: poświęć chwilkę czasu i przeczytaj poniższy tekst. Znajdziesz tutaj informacje ułatwiające korzystanie z tego działu oraz podstawowe zasady, o przestrzeganie których chcielibyśmy Cię prosić.


Obszary tematyczne, jakie możesz poruszać w dziale to:
* rodzina i dziecko po adopcji
* zaburzenia więzi
* nawiązywanie bliskości z dzieckiem
* trudności w wychowaniu dzieci adoptowanych

Prosimy o niezadawanie ekspertowi pytań dotyczących procedury adopcyjnej działania ośrodków adopcyjnych. Na takie pytania odpowiada inny ekspert, zajrzyj TUTAJ.


Za jakiś czas powstanie linkownia działu. Dzięki niej szybciej dotrzesz do interesujących Cię informacji. Tymczasem możesz przejrzeć wcześniej zadawane pytania. Jest możliwość, że ktoś przed Tobą pytał o to, co interesuje Ciebie (w tym celu skorzystaj z WYSZUKIWARKI ). Pozwoli Ci to lepiej (szczegółowiej) sformułować pytanie i otrzymać bardziej satysfakcjonującą odpowiedź.
Szanuj czas naszego eksperta. Ekspert może nie odpowiedzieć na Twoje pytanie, szczególnie jeśli uzna, że temat ten był już wielokrotnie poruszany i wszelkie informacje, o które pytasz znajdziesz wśród wcześniej udzielonych odpowiedzi.

:arrow: Zadając pytanie, jasno sformułuj w temacie czego ono dotyczy. Nie pisz tak: "Mam pytanie" lub "Proszę o odpowiedź". Napisz np. "problemy ze spaniem u dziecka 3 miesiące po adopcji" albo "adopcja rodzeństwa - jak postępować", co pozwoli innym łatwo zorientować się czego pytanie dotyczy.
:arrow: NIGDY nie odpowiadaj na wątku przed ekspertem. Nie odpowiadaj na pytania innych użytkowników forum wchodząc w rolę zarezerwowaną dla naszego eksperta. Takie posty będą bezwarunkowo kasowane.
:arrow: NIGDY nie dokonuj zmian w treści lub tytule zatwierdzonego wcześniej pytania, zwłaszcza jeśli ekspert udzielił już na nie odpowiedzi. Zaistnienie takiej sytuacji będzie skutkowało usunięciem całego tematu.
:arrow: Odpowiedzi eksperta będą się pojawiały raz w tygodniu, dlatego prosimy o odrobinę cierpliwości.


Pamiętaj też, proszę, o ogólnych zasadach obowiązujących na forum Stowarzyszenia Nasz Bocian, czyli:

1. Zastanów się na jaki temat będziesz pisać i znajdź forum najbardziej odpowiadające temu tematowi. Posty nie odpowiadające tematowi forum mogą być skasowane przez moderatorów.
2. Zanim rozpoczniesz nowy wątek sprawdź czy nikt przed tobą nie pisał już w tej sprawie. Do przeszukiwania forum najlepiej użyć wyszukiwarki.
3. Administratorzy i moderatorzy nadzorując forum mogą dzielić, łączyć, przesuwać i kasować posty a nawet całe wątki, dlatego jeżeli twój post lub wątek zniknie nie umieszczaj go ponownie w tym samym miejscu, tylko napisz do moderatora (tutaj lista moderatorów działu ) z prośbą o wyjaśnienie.
4. Gdy nie jesteś pewien(a) jak coś zrobić napisz post w dziale PORTAL NASZ BOCIAN. Oczywiście sprawdzając uprzednio czy nikt wcześniej o to nie pytał.
5. Pisząc post stosuj zasady netykiety. Nie cytuj całych wiadomości a jedynie fragmenty do których się odnosisz, nie krzycz (nie pisz dużymi literami) bez potrzeby, nie nadużywaj ikonek i kolorów, które powodują nieczytelność Twojego postu.
6. Stowarzyszenie Nasz Bocian ani Eksperci Stowarzyszenia wypowiadający się na forach nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie tekstów czy podawanych interpretacji. Jedynie indywidualna, osobista konsultacja, pozwalająca na przeanalizowanie wszystkich dostępnych danych w sposób całościowy, upoważnia do sformułowania wiążących wniosków. Prowadzenie forów eksperckich jest formą akcji edukacyjnej, a porady ekspertów maja jedynie charakter informacyjny.

Mamy nadzieję, że te zasady uprzyjemnią nam wszystkim korzystanie z tego forum

Administratorzy forum Stowarzyszenia "Nasz Bocian"

Zablokowany

Wróć do „Po adopcji - pytania do eksperta”