Zakupy

Archiwum forów "muszę o tym porozmawiać"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
kratka
Posty: 218
Rejestracja: 17 cze 2005 00:00

Post autor: kratka »

A byłaś już tu? /phpbbforum/viewtopic.php?t=1711&start=45&postdays=0&postorder=asc&
Awatar użytkownika
electra
Posty: 969
Rejestracja: 27 cze 2004 00:00

Post autor: electra »

Kratka, dzięki, byłam, narazie tylko przegładam, ale przyjdzie taki czas , ze będą te strony bardzo przydatne !!!
pozdrawiam
5 ISCI- dziękuję NOVUM - to dwóch chłopaków - mają już 2 miesiące
Awatar użytkownika
Aneczka32
Posty: 178
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: Aneczka32 »

Kratka - dobry pomysł z reaktywacją tego wątku. Też jestem na etapie dylematu wózkowego dla bliźniaków. Myślałam na początku o emalijundze Twin Cerox, ktora jest uniwersalna i można używać jej od urodzenia do 3 lat. Jest bardzo fajnym wózkiem i ma dobre opinie, ale jest ciężka i pakować sie w takie coś na 3 lata jakoś mi się nie uśmiecha.
Więc myślałam o głębokim na zimę, którego pozbyłabym się jak Maluchy zaczną siadać, czyli gdzieś w maju-czerwcu na rzecz lżejszej spacerówki.
Ostatnio skłaniam się jednak do Inglesiny, ale używanej bo tamten model miał możliwość montażu gondolek obok siebie, czego nie ma w nowej wersji. No i Inglesina ma tę fantastyczną zaletę, że można montować na niej foteliki, więc nie będzie problemu żebym sama sie wybrała na zakupy. Taką inglesiną możnaby jeździć gdzieś przez rok, a potem przesiąść się na jakąś spacerówke.
Taka jest moja ostatnia wizja, ale na czym się skończy... :? :?:
Od 28.10.2005 nasze bliźniaki są na świecie!
Awatar użytkownika
edi-rs
Posty: 2037
Rejestracja: 30 paź 2003 01:00

Post autor: edi-rs »

emmaljunga cerox może i jest ciężka ale na spacery przecież się nie chodzi z wózkiem pod pachą :wink:
Za to super leciutko się prowadzi, praktycznie jedną ręką, ma przekładaną rączkę, pompowane koła i jest bardzo zgrabna jak na wózek dla bliźniaków.
U mnie sprawdziła się również jako wersja głęboka zimowa, bo wiosna długo była zimna i maluchy podróżowały zapatulone w kocyki.
na zakupy samemu z bliźniakami??? :wink: Po pierwszej poważnej orkiestrze wybijecie sobie ten pomysł z głowy. To jest niewykonalne bo albo uspokajacie dzieciaki albo robicie zakupy. Jakoś razem nie bardzo się udaje. :wink:
[url=http://b2.lilypie.com/mUdgp2/.png[/img]Marek i Michał[/url] :love::love: Ur. 7.02.05.
Awatar użytkownika
Aneczka32
Posty: 178
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: Aneczka32 »

No i proszę, moje wyobrażenie o spacerach po galeriach handlowych legło w gruzach :-) I dobrze, o to chodzi żebyście doświadczone mamusie nas adeptki w kwestii bliźniaczej rzeczywistości uświadamiały :lol:

Cerox jest faktycznie śliczny i zgrabny i dobrze się prowadzi (przynajmniej bez dzieci, bo na tyle można ocenić w sklepie) i te wszystkie zalety niemal mnie przekonały kiedy go oglądałam ale... Ja prawdopodobnie będę musiała za każdym razem stachać ten wózek z I piętra. Pomyślałam sobie więc, że w inglesinie łatwiej będzie mi nosić osobno gondolki czy foteliki i zamontować je na parterze na stelazu, przez jakiś rok (bo potem i tak ponoć dzieciaki z niej wyrastają), niż za każdym razem znosić ceroxa...
No i te foteliki w inglesinie... Ok, jak nie na wyprzedaże to chociaż może w miarę sprawnie do pobliskiego spożywczego sie uda? :wink:
Od 28.10.2005 nasze bliźniaki są na świecie!
Awatar użytkownika
Eda_28
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2005 01:00

wózki

Post autor: Eda_28 »

Witam, jestem w 30tyg. ciąży bliźniaczej i wiem że temat wózków nie jest łatwy ja wybrałam wózek firmy Implast Spider bardzo mi się podoba. Jest to wózek z dwoma gondolami na zimę a dodatkowo dostaje się w to miejsce spacerówki w zestawie są spiworki oraz pościel do wózka. Szerokośc całkowita to 79cm.
www.implast.com.pl
Awatar użytkownika
kratka
Posty: 218
Rejestracja: 17 cze 2005 00:00

Post autor: kratka »

Otóż i ja dochodzę do takich wniosków:
1.Inglesina
2.Emmaljunga
3.Implast Spider
Aneczko, jesteś pewna, że nie ma tej szyny do dokupienia do Inglesiny? Tzn., na stronach producenta i sprzedawców rzeczywiście nie znalazłam nic na temat tej opcji obok siebie, ale miałam nadzieję, że jednak można to zamówić. No patrzcie, takie fajne rozwiązanie, było jeszcze 2 lata temu (jak pisze Ewamewa) i od tego odeszli?
Eda-28. a skąd wiesz, że Spider ma 79 cm, bo na tej stronie Implasta to ja byłam i tam właśnie brak tej informacji. Za to wiadomo, że ten drugi model (czterokołowy) jest b. szeroki, ma chyba z 85cm!? Ja usiłuję dopasować coś do windy, która - jak wymierzyłam - ma 80 cm. A jak znam życie, to w praktyce okaże się, że jednak winda ma 79, a wózek 80cm :x
Edi-rs: czyli twoim dzieciaczkom spacrówka z nosidłami wystarczyła? Ja ciągle mam obawy, że na zimę takim maluchom bez wersji głębokiej wózka będzie kiepsko... :roll:
Awatar użytkownika
edi-rs
Posty: 2037
Rejestracja: 30 paź 2003 01:00

Post autor: edi-rs »

Kratka!
W emmaljundze to są takie sztywne gondole a nie nosidła typu śpiworki.
Moim wystarczyły ale one troszkę wąskie są :roll: Starczyły na ok. 4-5 miesięcy. Póżniej jeżdzili już w spacerówce rozłożonej na płasko.
Fajny ten implast spider ale brakuje mu przekładanej raczki, to bardzo ważne. Przekłada się wszystko a to na spacerze raczej niewykonalne. No i wersja spacerowa cholernie cięzka 19.3 kg 8O 8O a co dopiero z gondolami
Emmaljunga spacerowa waży 13 i jest co nosić :?
[url=http://b2.lilypie.com/mUdgp2/.png[/img]Marek i Michał[/url] :love::love: Ur. 7.02.05.
Awatar użytkownika
kratka
Posty: 218
Rejestracja: 17 cze 2005 00:00

Post autor: kratka »

Ach, tak? Ale dokupuje się je oddzielnie? Bo o samej spacerówce piszą, że jest przeznaczona dla dzieci od 5 miesiąca?
Awatar użytkownika
edi-rs
Posty: 2037
Rejestracja: 30 paź 2003 01:00

Post autor: edi-rs »

U mnie nosidła były w komplecie
[url=http://b2.lilypie.com/mUdgp2/.png[/img]Marek i Michał[/url] :love::love: Ur. 7.02.05.
Awatar użytkownika
Eda_28
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2005 01:00

wózek

Post autor: Eda_28 »

Witam, ten wózek Spider widziałam w sklepie i wzięłam ulotkę. Wersji 4 kołowej nie ma jest trzykołowa z możliwością zamontowania gondoli przodem lub tyłem do kierunku jazdy. I ta trzykołowa ma 79cm.
Awatar użytkownika
Aneczka32
Posty: 178
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: Aneczka32 »

Kratko - tak jak pisze Edi-rs - teraz mają jeszcze jakąś promocję, że w ogóle jest taniej (bo ok. 1800 zł) i do spacerówki w emaljundze dołożone są dwa nosidełka. Mają fajny patent, bo jak z nosidełek wyrosną, to można wyjąć z nich usztywnienie i powstają śpiworki. Tylko waga emaliungi spacerowej mi się nie zgadza z tym co napisała Edi-rs, bo na materiałach informacyjnych jest napisane 17 kg... :?

Natomiast jeśli chodzi o szynę do nowej Inglesiny, Kratko - tak mi powiedzieli w sklepie, że nie da się zamontować obok siebie... Ale może faktycznie trzeba by zbadać ten temat.
Kratko, jeśli masz windę 80 cm to ze starszą Inglesina w konfiguracji obok siebie nie wjedziesz... Ona ma co prawda wąski rozstaw kół, ale gondolki obok siebie zajmują chyba z 86 cm. No chyba, że osobno do windy, a na dole montaż...

Spider też mi się podoba, no ale właśnie ta waga... On ma faktycznie cztery koła, tylko te dwa z przodu są bardzo blisko siebie :-)
Od 28.10.2005 nasze bliźniaki są na świecie!
Awatar użytkownika
kratka
Posty: 218
Rejestracja: 17 cze 2005 00:00

Post autor: kratka »

Muszę zacząć oglądać i pytać w sklepach, bo w internecie to jednak te opisy jakieś takie :roll: .
A Implast robi 2 modele dla bliźniąt: trzykołowy - Spider i czterokołowy - Duet. I ten drugi, to dopiero kolos. Facet w sklepie, zdejmując "nadwozie" ze stelaża aż się ugiął... I budki strzelają przy składaniu.
Awatar użytkownika
Stasia
Posty: 2263
Rejestracja: 18 wrz 2003 00:00

Post autor: Stasia »

A my używamy peg-perego o taki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59831519 od urodzenia. Maluszki urodziły się w styczniu i potrzeboawlismy dokupić specjalne kokoniki ( de facto od wózka emaljunga- ale idealnie pasowały, nawet kolorystycznie ) Bo taki "goły wózek" niebardzo nadaje się dla noworodków. Małe kółka nie sprzyjają jechaniu w terenie, ale do miasta idealny :P dużo lepszy niż inglesima ( ta jest mniej zwrotna i ciężej się prowadzi, mimo lepszych kółek ) Opcja foteliki do dziś mnie zachwyca, bo my ciągle wyprawiamy się gdzieś sami i nic a nic nie płaczemy na tych wyprawach 8O 8O 8O no ale może na awantury jesteśmy za mali ( skończone 7 miesięcy) i wszytko przed nami.Fakt zawsze towarzyszy nam torba wyładowana pieluszkami, husteczkami, jedzonkiem i dodatkowym komplecikiem ubranka ( to po wyczynowych kupkach Adaśka) :P
Ps. mimo zapewnień sprzedawców i licznych pomiarów wszędzie gdzie sę da- wmarzona emaljunga za nic się nie zmieści w moje drzwi, nie przejadę z przedpokoju do nikąd ( bo mam lekko przesuniete drzwi względem siebie i nie ma miejsca na zwrot ) a żeby to sprawdzić wpadłam w ostatniej chwili, wcześniej mierzyłam tylko szerokosć wszystkich drzwi...
z Adasiem i Marysią ur.w styczniu 2005
2007 i 2008 nieudane criotransfery
Walka z BMI znów trwa
Awatar użytkownika
Aneczka32
Posty: 178
Rejestracja: 26 maja 2004 00:00

Post autor: Aneczka32 »

Stasiu - no właśnie mnie też opcja fotelików ciągnie w stronę inglesiny... Z tymi kokonikami to peg-perego tez fajny patent. Tylko kolo mnie sa wyboiste chodniki, polne drogi i las wiec raczej sie nie sprawdzi... :?
Stasiu, a duzo czasu dziennie Twoje maluchy spedzaja w tych fotelikach, bo gdzies czytalam, ze nie powinno byc to wiecej niz poltorej godziny?
Od 28.10.2005 nasze bliźniaki są na świecie!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Muszę o tym porozmawiać”