Great Hero i ........

Archiwum forum "Moja adopcyjna droga"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
michkas
Posty: 119
Rejestracja: 01 mar 2002 01:00

Post autor: michkas »

Az sie popłakałam i czekam na zdjecie waszego synka :lol:
może bedziecie mieli małego zapasnika sumo :wink:
Cuda sie zdarzają trzeba tylko w nie uwierzyć
Awatar użytkownika
monichniulek
Posty: 998
Rejestracja: 21 mar 2003 01:00

Post autor: monichniulek »

Dorunia pisze:HELKA 45 MIESIĘCY OCZEKIWANIA, TO NALEŻY CI SIĘ MEDAL ZA CIERPLIWOŚĆ!!!!!!!!
dokładnie!
Szkoda, że musicie jeszcze trochę poczekać na Synka!
Pozdrawiam
Monika - mama Olgi (XI.2004) i Antka (V.2008)
Awatar użytkownika
panett
Posty: 168
Rejestracja: 25 gru 2002 01:00

Post autor: panett »

Helka GRATULACJE
Tyle czekania, ale w końcu i dla was nadszedł ten oczekiwany przez nas wszystkich dzień . Trzymam kciuki, :bigok: aby teraz już procedura była możliwie najkrótsza.
:flowers: :happy: :flowers: :happy: :flowers: :happy: :flowers::happy: :flowers: :happy: :flowers: :happy: :flowers: :happy: :flowers: :happy: :flowers: :happy: :flowers::happy::flowers:::happy::flowers:::happy::
Anetta, mama Tomka i Łukasza
Awatar użytkownika
wieloraczek
Posty: 566
Rejestracja: 07 lip 2003 00:00

Post autor: wieloraczek »

Ewka

G :lol: R :lol: A :lol: T :lol: U :lol: L :lol: U :lol: J :lol: E :lol: MY

wieloraczek i mąż
Awatar użytkownika
Jewka
Posty: 2079
Rejestracja: 12 maja 2003 00:00

Post autor: Jewka »

Hej, Ewunia! :D
Jak dobrze, że piszesz. Dla mnie to wszystko takie niesamowite - niby ta sama sytuacja: adopcja, a wszystko tak inaczej. Pisz wiele, bo rzadko czytam takie egzotyczne opowieści.
Helka pisze:Rodziny u ktorych dzieci przebywaja tak o nie dbaja, ze maluchy sa niesamowicie dokarmione (jedza 8 razy dziennie 8O )
W Korei to pewnie szczęście niebotyczne i wyróżnienie szczególne.
Helka pisze:Psycholog ze stowarzyszenia opowiada dziecku jego historie
Wybacz, Helka :hihi: - bardzo mnie to śmieszy. Wyobrażam sobie instrukcje zawodowe dla psychologów o tym, jak należy taką historię w momencie przekazania dziecka rodzicom opowiedzieć, jakich zwrotów użyć, jakich gestów, jak spojrzeć, jak się wzruszyć...
Helka pisze:Przez 10 tygodni bede mogla byc z moim dzieckiem,
Czyli tyle trwa u Was urlop macierzyński (?). A potem co? Jak to się robi we Francji? :wink: :)
Helka pisze:dzis jestem w lekkiej euforii :D :D :D
Piękna taka euforia!
Niech doda Wam skrzydeł, byście przemknęli przez miesiące oczekiwania na spotkanie z syneczkiem!
Helka
Posty: 223
Rejestracja: 21 cze 2003 00:00

Post autor: Helka »

Post Jewki uswiadomil mi ze uzywam pojec, ktore moga byc bardzo rozniscie zrozumiane, wiec moze kilka wyjasnien :D

Moj Tomaszek urodzil sie w Korei Poludniowej, tej "bogatszej", a nie Polnocnej "tej biedniejszej i komunistycznej". Korea Polnocna jest po prostu zamknieta na adopcje, chociaz problemy glodu, mimo ze usilnie skrywane przez wladze, sa czestym zjawiskiem. W Korei Poludniowej jest raczej problem spoleczny. Otoz mlode, czesto nawet bardzo mlode samotne matki, nie maja najmniejszej szansy znalezc sobie meza i ulozyc zycie. Tak wiec w takim wypadku czesto dzieci powierzane sa do adopcji i najczesciej zreszta zagranicznej. Dotychczas bardzo malo koreanskich rodzin decydowalo sie na adopcje z powodow kulturowych. Teraz sytuacja troche sie zmienia, poniewaz spoleczenstwo zaczyna sie "budzic" :idea: :idea: i zauwazac "problem eksportu dzieci".

Jezeli chodzi o psychologa, wspolpracujacego zreszta ze stowarzyszeniem, to chyba po prostu jest on obecny w momencie przekazywania dziecka rodzicom na lotnisku i mowi dziecku ze "to twoja mamusia, twoj tatus" ze zabiora cie do twojego domku i beda kochali...itp. Rzeczywiscie niejasno sie wyrazilam, wiec dobrze ze poruszylas ten aspekt Jewka i ze moglam wyjasnic. Zreszta sama zobacze jak sie to odbywa juz wkrotce :D :D :D

Urlop adopcyjny trwa 10 tygodni, no a pozniej to wolna amerykanka, czyli usilne zabieganie i dobra opiekunke lub zlobek jezeli ma sie rodzine daleko. Z miejscami w zlobkach u nas ciezko, trzeba zaklepywac przed zajsciem w ciaze :) :) Mozna chyba tez wziasc urlop dluzszy bezplatny, ale trudno mi sie na taki zdecydowac. Lubie to co robie :)

Euforia nadal nie mija :lol: :lol:


a wstawie sobie kwiatuszki, co mi szkodzi :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
Wiara
Posty: 106
Rejestracja: 07 sty 2004 01:00

Post autor: Wiara »

SUPER :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
R-pozdrawia
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Ewciu - ogromnie, ogromnie sie cieszę!!!!!
Pamiętam jak pisalaś, że to jeszcze nie teraz, że dlugo poczekacie - a TO JUŻ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Macie SYNKA - JESTEŚ MAMUSIĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tą jedyna, ukochaną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ech............... pisz, pisz jak wyglada mały, jak się czuję i obyśmy dlugo nie musieli czekac na realcję z pierwszego spotkania!!!!!!!!!!!!!!!
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
Awatar użytkownika
delicja26
Posty: 815
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: delicja26 »

Helka-gratuluję z całego serca !!!! :flowers: :clap1: :clown: :drink3: :cmok: :love:
Szczęśliwa mama Milusi (3 latka) i Jasieńka (1, 5 roczku) ;-)
Awatar użytkownika
daromira
Posty: 834
Rejestracja: 19 lut 2004 01:00

Post autor: daromira »

Helka gratuluje :P
Awatar użytkownika
Nemi
Posty: 412
Rejestracja: 09 paź 2002 00:00

Post autor: Nemi »

Helka nareszcie!!!!!!!!!!!!! :D :flowers: :D :flowers: :D :flowers:
:flowers: :flowers: :flowers: Wielkie gratulacje!!!! :flowers: :flowers: :flowers: Ale się cieszę, że to już!!!!
Cudownie!!!!
Ula-la
Posty: 2557
Rejestracja: 13 sie 2002 00:00

Post autor: Ula-la »

Helka - Ewunia :lol: :lol: :lol:

Wielkie GRATULACJE !!!! Wreszcie się doczekaliście i to WASZEGO Tomaszka :lol: :lol: :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ula Uśmiechnięta Przez Łzy ;)

Mamusia Bartusia (kwiecień 2005) i Kasieńki (październik 2006) --> Bartek Pogromca i Kasia Zaskakiwanka


bodi
Posty: 461
Rejestracja: 23 sty 2003 01:00

Post autor: bodi »

Helka -- gratulacje!!! :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

cieszę się z tobą...
Awatar użytkownika
Marek
Posty: 1207
Rejestracja: 29 wrz 2002 00:00

Post autor: Marek »

Ech, nie wyobrazam sobie jak musicie sie cieszyc. Tyle czekania, tyle czasu ...
I jest ...

To jest po prostu magia.

Serdecznie gratulujemy.
Awatar użytkownika
ewa1201
Posty: 77
Rejestracja: 06 lut 2003 01:00

Post autor: ewa1201 »

wiadomość, biorąc pod uwagę czas oczekiwania, jest z gatunku "cudów" Gratuluję bardzo i życzę równie cudownego życia z synkiem w domu, Imienniczko :lol: :D :lol:
ewa
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Moja adopcyjna droga”