Od rodziny zastepczej do adopcyjnej

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Nie można przeczytać Twojego postu i się nie popłakać. To na pewno cudowne uczucie poznawać swoje dziecko i wiedzieć, że już tylko kilka dni i będziecie razem. Jeszcze raz gratuluję z całego serca.
Awatar użytkownika
igaa
Posty: 636
Rejestracja: 06 cze 2002 00:00

Post autor: igaa »

:lol: :lol: :lol: Po prostu ciarki mi chodzą po plecach.To chyba najpiekniejsza wiadomość na bocianie.Jesteście wspaniali. :cmok: I wygraliście zawody hi,hi.Trzeba rozpisać nowe :wink:
Ciekawe kto bedzie drugi z taką wiadomością. :?: :drink3: Oby wszyscy jak najszybciej :cry: Bo jest nam smutno....
Wspaniale-odzywajcie się i dzielcie sie z nami swoimi uczuciami i doswiadczeniami.
pozdrawiam igaa :wink:
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Post autor: AgaGd »

Witajcie !
Kilka dni nie pisałam, ale to dlatego, że codziennie przed pracą, po pracy i w kazdej wolnej chwili jeździliśmy do Kubusia i wracaliśmy wykończeni późno wieczorem.
To było niesamowite 10 dni. Przezylismy wiele chwil radości, huśtawki emocji i kilka chwil załamania. Kazdego dnia uczyliśmy sie naszego synka. Chodziliśmy na spacery, poznawalismy jego przyzwyczajenia i ulubione zabawy.
Miałam też chwile zwątpienia. Jak mogę byc dobrą matką skoro nie wiem dlaczego płacze moje dziecko i nie umiem mu pomóc?! Co mam zrobić kiedy mój Synek ma katarek i nie może oddychać ?
Mamy tez za sobą walkę z wiatrakami - czyli z sądem rodzinnym. Nie chcę tu opisywac szczegółów, bo mamy przed soba jeszcze cały proces adopcyjny, ale przestałam naiwnie wierzyc w to, że sądy rodzinne robią wszystko pod kątem dobra dziecka. To, że dzisiaj odebraliśmy z sądu decyzję o ustanowieniu nas dla Kubusia rodziną zastepczą, zawdzięczamy tylko ciężkiej pracy i wielu telefonom pań z OAO.

JUTRO WIELKI DZIEŃ !!!! :D :D :D :D :D :D
ZABIERAMY KUBUSIA DO DOMU !!!! :flowers: flowers:flowers:flowers:

Jeszcze raz gorąco wszystkim dziękuję za gratulacje i życzenia.
Pozdrawiam
Aga
Awatar użytkownika
Aska
Posty: 1853
Rejestracja: 24 mar 2002 01:00

Post autor: Aska »

Życzę całej Waszej trójce jak najwięcej radosnych chwil :flowers: :flowers: :flowers:
Mam nadzieję, że Kubuś będzie wyrozumiałym synkiem i pozwoili mamusi od czasu do czasu na skok w bok na Boćka? :wink: Jestem bardzo ciekawa (pewnie nie ja jedna) tych pierwszych chwil w domu. Pisz, Aga, ile i kiedy tylko możesz. O WSZYSTKIM!
Awatar użytkownika
malgosik
Posty: 5259
Rejestracja: 13 sty 2002 01:00

Post autor: malgosik »

aga, to wspanialy dzien. nie martw sie, szybko sie poznacie. pisz jak najczesciej.
Awatar użytkownika
Misiaczek
Posty: 1635
Rejestracja: 10 cze 2002 00:00

Post autor: Misiaczek »

Aga, rzeczywiście to was dzis wspaniały dzień.
Wielkie gratukacji, przyłączę tez się do próśb, pisz jak najwięcej, to będa dla nas oczekujących cenne wskazówki.
pozdrawiam bardzo ciepło.
Misiaczek
Szczęśliwa mama Przemusia (lipiec 2002)
www.misiaczek70.bobasy.pl
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Super, ze możecie juz zabrać Kubusia do domu. :flowers: Na pewo dacie sobie radę. Podobnie jak dziewczyny mam prośbę, żebyś pisała jak najwięcej w miare wolnego czasu. Życzę Ci wiele szczęścia i jak najszybszego zakończenia spraw w sądzie.
Awatar użytkownika
igaa
Posty: 636
Rejestracja: 06 cze 2002 00:00

Post autor: igaa »

:lol: :) :D Cieszę się razem z wami.Aż mi ciarki przeszły......Wspaniale ,po prostu dla takiej chwili warto zyć.Gratuluje.Igaa 8)
Awatar użytkownika
Ewa
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2002 00:00

Post autor: Ewa »

:bigok: Trzymam kciuki za Was. Wszystkiego najlepszego.
:flowers: :flowers: :flowers:
Awatar użytkownika
Hasik
Posty: 677
Rejestracja: 23 mar 2002 01:00

Post autor: Hasik »

Wszystkiego najlepszego dla Waszej Trójeczki :D :D :D
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Kubuś

Post autor: AgaGd »

Witajcie wszystkie obecne i przyszłe Bocianie Mamy !
Jest 20.40, minął pierwszy dzien mojego urlopu macierzyńskiego, w pokoju obok smacznie śpi mój synek, a ja padam na nos...
Ciężko jest przestawić się z kobiety pracującej, na kobietę - mamę, ale na prawde warto !!!
Pierwszy tydzien pobytu Kubusia w domu pomagała mi teściowa, bo ja musiałam jeszcze chodzić na kilka godzin do pracy. Ale od soboty jesteśmy juz tylko we trójkę: mama, tata i synek. Na razie uczymy sie siebie na wzajem. To znaczy my próbujemy dostosować się do Kuby, do jego rytmu dnia i przyzwyczajeń. Kubus jest radosnym i pogodnym dzieckiem, ale przeprowadzka do nowego domu, oderwanie od opiekunki, która zajmowała się nim przez 6 m-cy, również dla niego wiązało się ze stresem. Pierwsze dni nie były łatwe. Kuba był markotny, sporo płakał, a my nie wiedzielismy jak mu pomóc. Często działaliśmy intuicyjnie, ale na szczęście nasze zabiegi przynosiły dobre efekty. Na problemy z wieczornym zasypianiem, pomogły załaczone do jakiejś gazety "Czułe kołysanki- przytulanki" - muzyka relaksacyjna dla dzieci. Oprócz przeprowadzki, płaczliwośc Kuby spowodowana była również wyżynającymi się dolnymi ząbkami. Nie wiedzieliśmy o tym do momentu, gdy Mały wepchnął sobie mój palec do buzi i poczułam pod dziąsełkami ząbki. Doraźną pomocą na to jest żel na ząbkowanie.
Wydaje mi sie, że po 10 współnych dniach Kuba uznaje nas juz "za swoich". Gdy wracaliśmy z mężem z pracy, a Mały był z babcią - radosnie wyciągał do nas rączki i śmiał się. Doszlo juz tez do pewnego podziału w naszej rodzinie: tata jest najlepszy do zabawy, a mama najlepiej utuli w płaczu.
Przezywamy teraz niepowtarzalne dni w naszym życiu. Kazdy usmiech Małego, każdy płacz, każdy niepokój o niego i każda radość przezywana dzięki niemu, utwierdzają nas w przekonaniu, że to naprawde NASZ SYNEK.
Cała rodzina nie ustaje w zachwytach nad Kubą. Co prawda z mojej strony Małego widziała tylko moja mama, ale cała reszta oglądała go na zdjęciach, zna relacje mojej mamy i wszyscy zgodnie twierdza, że Kuba jest do mnie podobny !!! "Na żywo" obejrzą go w najbliższy weekend.

Najgorsze z tego wszystkiego są nieprzespane noce !!! Ale i do tego mozna się z czasem przezwyczaić....
:lol:
W tym tygodniu czeka nas jeszcze pierwsza wizyta u pediatry, wyjazd do OAO z podziekowaniami ( bo nie zdążylismy jeszcze tego zrobić ) i odwiedzenie najbliższej rodziny.

Goraco Was wszystkich pozdrawiam i zycze abyście mogli jak najszybciej przezywac to co my teraz przezywamy. To niesamowite uczucie !!!

Aga
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 3295
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: sowa »

Aga widziałam właśnie, że jesteś na Bocianie i z niecierpliwością czekałam aż coś napiszesz. Wspaniale czyta się takie posty, właśnie tak wyobrażam sobie pierwsze dni z naszym dzieckiem.
Pisz jak najwięcej o swoim synku.
Gorąco pozdrawiam. Całusy dla Kubusia :flowers:
Awatar użytkownika
Martyna
Posty: 388
Rejestracja: 04 sie 2002 00:00

Post autor: Martyna »

Aga Gd
strasznie ci zadroszczę! Wierzę jednak że niedługo ja i wszyyyyystkie bocianie mamy będą nie przesypiać nocy i to z wielką przyjemnością.
Życzymy wam wszystkiego najlepszego !
Martyna
Awatar użytkownika
jedrek
Posty: 442
Rejestracja: 13 maja 2002 00:00

Post autor: jedrek »

Witaj Aga - gratuluję i życzę by dobry poczštek z Waszym synkiem był zwiastunem wielu dobrych chwil w Waszym życiu - już na stałe.
jędrek
Awatar użytkownika
Misiaczek
Posty: 1635
Rejestracja: 10 cze 2002 00:00

Post autor: Misiaczek »

Aga
cudowna reklacja ze wspaniałych pierwszych dni, tylko pozazdroscić.
Ale moze juz niedługo i my oczekujący bedziemy mogli tez zdawać takie relacje.
Pozdrawiam serdecznie.
Misiaczek
Szczęśliwa mama Przemusia (lipiec 2002)
www.misiaczek70.bobasy.pl
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”