WIEK !!!-ZBYT MŁODA NA ADOPCJĘ

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Masi
Posty: 468
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: Masi »

Wiecie mnie zawsze wkurza twierdzenie, że mamy poczekać jeszcze bo mamy czas... No właśnie, bo za młodzi, za mały staż albo coś tam jeszcze równie mądrego... Ciekawe czy Ten Ktos kiedyś zapytałby 20-letnią cieżarną w rok poślubie czy to nie jest za wczesnie...

Na co pytam mamy czekać, skoro wszystkie dopuszczalne (światopoglądowo albo technologicznie) metody zawiodły. Na co aż medycyna sie rozwinie czy 40 - ka to odpowiedni wiek? Qrcze nie dośc, że i tak nie mamy łatwo to jeszcze takie bałwany chodzą po ziemi i nerwy psują... O dojrzałości i odpowiedzialności nie świadczy metryka. A staż małżeński o trwałości związku. Na szczęście w OAO nie ma limitów a każda sprawa rozpatrywana jest indywidulanie. przynajmniej tak powinno być. Bo 20 latka może byc dojrzała matka a 30-tka na karku nie daje gwarancji na odpowiedzialność. To od człowieka zależy, od charakteru, predyspozycji, potrzeb...Delicja ja bym stwierdziła, że do romowy na temat adopcji ów Ktos jeszcze nie dorósł... i przestała sie przejmować głupimi uwagami postronnych i nieznajacych tematu ludzi.
Pozdrawiam.
[b]Masi[/b][color=grey]ak[/color] mama [url=http://www.snugglepie.com/ezb/123951.png][color=indigo][b]Zuziaczka Kwiatuszka ukochanego[/color] [/b][/url]
Awatar użytkownika
mooniia
Posty: 2309
Rejestracja: 15 cze 2003 00:00

Post autor: mooniia »

bez sensu co to znaczy za młoda to jak ja urodziłam dziecko w wieku 25 lat to mam rozumiec że też byłam za młoda no bo jaka jest róznica czy sie rodzi czy adoptuje??? ŻADNA!!! dziecko jest dziecko ma te same potrzeby te ame wymagania wcale nie czuje,ze bylam za młoda i zeby moje dziecko na tym cierpiało wrecz przeciwnie myśle,ze zyskało bo po 30 zamiast siedziec w pieluchach mozemy z nim pojechać na narty ,na konie w góry czy gdziekolwiek indziej bo sami bedziemy jeszcze młodzi i będziemy mieli na to siłe i ochote dlatego tez od razu rozpoczełam walkę o 2 maleństwo bo załozyłam ,ze chcę miec 2 dzieci przed 30 a potem świtnie sie z nimi bawic co to też jest bardzo ważne
szczęśliwa mama mieszana biologiczno-adopcyjna x 5 (Małgosia, Marta, Marcysia, Marysia i Milenka :) )
+
Aniołek 01.06.2003 [*]
Mikołajek 15.12.2011 [*]
Awatar użytkownika
Joanka
Posty: 106
Rejestracja: 17 lip 2002 00:00

Post autor: Joanka »

W naszym ośrodku panie bardzo się ucieszyły, że jesteśmy tak młodzi( to akurat zależy od punktu widzenia :D - ja mam 27 a mąż 31)Byliśmy jedną z najmłodszych par.
Awatar użytkownika
joanna17
Posty: 2148
Rejestracja: 22 sty 2003 01:00

Post autor: joanna17 »

Nam nikt wieku nie wytykał...jesli chodzi o cyferki, to nawet chyba było idealnie: ja 28, mąż 32 i 6 lat po ślubie...
Hmm...ja zostałam mamą mając 23 lata, bo oboje z mężem do etgo dojrzeliśmy...Naprawdę nie metryka świadczy o "nadawaniu się" na rodziców.
Delicjo, na pewno przekonacie swoich opiekunów, że będziecie dobrymi rodzicami.

Joanna
Awatar użytkownika
delicja26
Posty: 815
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: delicja26 »

Dziękuję gorąco za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi pomogliście. :P wstyd mi, że jak to ładnie napisał Marek " ktoś zasiał mi w głowie jakieś zamieszanie, kompletnie bezpodstawnie" :oops: !!
Cieszę się ogromnie, że ZAWSZE mogę na Was liczyć :cmok:
Masi, mnie też wkurza to, że wszyscy mówią, że mamy czas, ale na co pytam?? i na co mam czekać, skoro WIEM, że czekanie NIC nie zmieni ??
Całuję :kiss: :loving:
Szczęśliwa mama Milusi (3 latka) i Jasieńka (1, 5 roczku) ;-)
Awatar użytkownika
gajaw
Posty: 155
Rejestracja: 25 mar 2003 01:00

Post autor: gajaw »

Ja mam 27 lat, mój mąż 7 mies. więcej. Mamy 3 biol. dzieci i prawdopodobnie niedługo będziemy mieć 2 w rodz. zastępczej. Najmłodszy chłopak ze szkolenia ma24 lata. Więc o co Im chodzi? Powodzenia!
Awatar użytkownika
LALA27
Posty: 1183
Rejestracja: 07 cze 2002 00:00

Post autor: LALA27 »

Ja mam 28 mąż 31 i każdy mi mówił macie jeszcze tyle czasu , jesteście młodzi,będziecie mieć "swoje".Matko jaką ochotę miałam dać im w łeb!!!
A dziś mam "swoją "Zosieńkę i jestem szczęśliwa młoda mama.
Szczęśliwa mama Zosi i Frania:):)
Awatar użytkownika
Dodzia
Posty: 164
Rejestracja: 20 cze 2003 00:00

Post autor: Dodzia »

Ja mam 25, a mój Mąż 24, jesteśmy po ślubie 2 lata i 4 miesiące. W ośrodku do, którego trafiliśmy ucieszyli się, bo to wiek w sam raz na malenkie dziecko. Przecież są kobiety, które rodzą duzo wcześniej !!!
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Dziewczynki, to ja powiem co usłyszałam w warszawskim tpd - mam 30 i synka prawie 6 latka - "Ale Państwo to są jeszcze baaardzo młodzi na adopcję" - wmurowało mnie.
Szczerze jednak muszę dodać, że nie jestem pewna czy powiedziałam o tym, że jestem już mamą. I może dlatego... swoją drogą dobre....
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
Tadama
Posty: 64
Rejestracja: 18 kwie 2003 00:00

Post autor: Tadama »

Hmm... ja pierwszego dzieciaczka adoptowałam mając lat 25, teraz mam 27 i mam juz dwójeczkę!!!
Faktem jest ze wszyscy sie dziwili ze jesteśmy TACY MŁODZI, ale co tam, niech sie dziwią. Najważniejsze jest jednak to ze dzieci sa z nami!!!

Ostatnio jedna z pań z ośrodka rzekła ze wszystko u nas przebiega WIEKOWO tak jak w normalnej (nie mającej problemów z płodnoscia) rodzinie;-))).
Awatar użytkownika
wera6
Posty: 12
Rejestracja: 08 paź 2003 00:00

hmmm

Post autor: wera6 »

po pierwszym spotkaniu w osrodku,dowiedzialam sie ze ja 22 letnia zona 33 letniego meza:)bede idealna kandydatka na mamusie:)czekamy wiec:)
u nas tez chyba zaprocentowalo to ze mamy juz biologiczne dziecko w wieku 1,5 roku:)151
Awatar użytkownika
Vill
Posty: 1644
Rejestracja: 20 paź 2003 00:00

Post autor: Vill »

ja mam 25,mąz 28 i dwa miesiące temu złożyliśmy dokumenty w OAO , ja również usłyszałam że jestem młoda...zbyt młoda ale jak powiedziałam ze w takim razie rezygnuję i zabieram dokumenty jeżeli tak uważają......więc mnie przeprosili i przyjęli dokumenty i obecnie jesteśmy na kursie!!
Vill
Awatar użytkownika
bąblarz
Posty: 244
Rejestracja: 03 wrz 2003 00:00

Post autor: bąblarz »

a ja mam 28 a mąż 29 i miesiąc temu złożyliśmy dokumenty w ośrodku :)
Żaba
Posty: 2484
Rejestracja: 20 kwie 2002 00:00

Post autor: Żaba »

Jesssu jakie Wy wszystkie młode jesteście :!: :!: :!: Ja nie wiem na co czekałam tyle casu
Awatar użytkownika
Masi
Posty: 468
Rejestracja: 21 lut 2002 01:00

Post autor: Masi »

Żaba ja tez nie wiem ... Mam 34 lata ....
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”