Telenowela ,,Kochaj mnie,,

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Jarecki pisze:sama jak mówisz robisz programy o adopcji i gdyby ktoś Ciebie o cos takiego posądzał...?
Nie ma takiej mozliwości, bo moje audycję mają inny charakter, ldatego też było to niezbyt zręczne porównanie - soki :oops:
Kasiu, ja nie sądzę, że autorzy mają złe intecje, ja sądzę, że oni chcą zarobić na tym kasę i zdobyć popularność, a los dzieci i wszystkich osób wokół nich jest im po prostu obojetny, albo delikatniej mówiąc jest na drugim miejscu, jeśli nie na trzecim, czwartym, albo ostatnim :?
Naprawdę nie łódź się, że ktoś robi takie programy z miłości do drugiego człowieka :!: Za dużo to kosztuje kasy :!: :(
Awatar użytkownika
igaa
Posty: 636
Rejestracja: 06 cze 2002 00:00

Post autor: igaa »

Zgadzam się z Natą ,że wiele dzieci jest bardziej skrzywdzonych po tym programie ,niż szczęśliwych. :evil:
Zgadzam się,że trzeba mówić o dzieciach,o ich krzywdzie.Ale nie widzę potrzeby pokazywania np.pijanego ojca.
Małą bezbronna dziewczynka nie ma wpływu co z nią zrobią dorośli.Czy mają prawo wchodzić z butami w rodzinę patologiczną dziecka?Jeżeli Czy wyreżyserowane spotkania z ojcem ktorego dziecko się boi w towarzystwie kamery jest potrzebne.Komu to służy?Adopcja z litości?brrrrr :x
Ostatnio zmieniony 31 paź 2003 18:57 przez igaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Licia
Posty: 1094
Rejestracja: 17 wrz 2002 00:00

Post autor: Licia »

Jarecki pisze:Moze ja jestem naiwna ale nie wierzę w złe intencje twórców takich programów -
Moim zdaniem jesteś naiwna. Jeśli nie złe intencje to co najmniej bezmyślność lub głupota kierują ludźmi pozbawiającymi dzieci należnej ich prywatności, bez świadomej zgody ich, ich rodziców i/lub opiekunów prawnych.

Cel w tym przypadku nie uświęca środków. Zresztą - jaki cel?? Robi mi się niedobrze, gdy po raz kolejny od znajomych (na szczęście dalekich!) słyszę - ach, wzięłabym taką dziewczynkę - taka śliczniutka, dlaczego nikt takiej słodkiej nie chce? I uważają, że takie dziecko to można sobie "z ochronki wziąć" i pytają, po co ja na te wszystkie "kursy" chodziłam?

Kasia, ten program nie porusza nawet podstawowych problemów związanych z adopcją czy rodzinami zastępczymi w naszym kraju - robi ludziom mętlik w głowie a w dodatku po obejrzeniu takiego programu uważają, że wiedzą wszystko!
Lidka, mama Stasia i Basi
Awatar użytkownika
igaa
Posty: 636
Rejestracja: 06 cze 2002 00:00

Post autor: igaa »

Oj Licia święte słowa.Zero prywatności dziecka.I brak totalnego szacunku.Wg mnie podtrzymują przeświadczenia ludzi,że adopcja to gest litości nad biednymi istotkami.Zadzwoń,pomóż ,a będziesz gwiazdą telewizyjną.Nie chcę się już denerwować.Zresztą każdy ma prawo do swoich poglądów.

igaa
Awatar użytkownika
annamaria
Posty: 120
Rejestracja: 22 cze 2002 00:00

Post autor: annamaria »

Była u nas z wizytą przed rozprawą pani kurator, która miała "przyjemność" spotkać się z ekipą przy kręceniu tego programu. Jednak są oni nastawieni na zwiększenie oglądalności a nie rzetelnego przedstawienia problemu i nikt nie zwraca uwagi na to że te dzieci są brutalnie wystawione na widok publiczny i w tej trudnej sytuacji nie mają prawa do prywatności. Dorośli jeśli chcą się pokazywać to juz ich sprawa.
ANia
Awatar użytkownika
nataku
Posty: 3117
Rejestracja: 01 kwie 2003 00:00

Post autor: nataku »

Myślę dziewczyny, że macie rację!!!!
Problem adopcji jest skomplikowany, a postępowanie długie i trudne. Nie można spłycać tematu. Nie można wołać publicznie - czy znajdzie się ktoś kto pokocha te biedne dzieci. Jest tyle par czekających na adopcję, jest tyle dzieci z nieuregulowaną sytuacją prawną. Nie można tak po prostu po programie przyjść i "wziąć sobie dziecka".

I faktycznie po co pokazywać patologiczne rodziny tych dzieci??? Wiemy że ludzie są różni. Później w szkole takie dziecko może być narażone na okrutne uwagi ze strony rówieśników.

Nata
Awatar użytkownika
Bartkid
Posty: 33
Rejestracja: 19 mar 2003 01:00

Post autor: Bartkid »

Moje drogie panie (i panowie)

Niechętnie oglądam tv a tvp (publicznej) unikam jak ognia. Oglądałem adopcyjną telenowelę za namową żony. Nie jestem zdenerwowany tak jak madźka, ale jest mi przykro, że telewizja utrwala chore stereotypy w naszym (nie najnowocześniejszym, nie najlepiej wyedukowanym i pełnym naleciałości i stereotypów) społeczeństwie. Wiecie o czym mówię. Znacie reakcję znajomych, przyjaciół, rodziny gdy informowaliście ich o waszej decyzji.
Charakter pogramu w tvp mnie nie dziwi. Przecież produkcją programu o adopcji zajmują się ludzie, którzy chcą na tym zbić kasę, zarobić punkty oglądalności dla kierownictwa dwójki, zrobić karierę. Tak funkcjonuje dzisiejszy świat - ci ludzie dostrzegli dobry produkt, który chcą sprzedać, nie nam, rodzicom adopcyjnym, ale szerokiej publiczności dla której liczą się proste emocje. Ci ludzie robią to dobrze, szkoda że ze szkodą dla malych bohaterów filmu.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartkid
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 209
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

Post autor: Jarecki »

Ja jednak pozostanę naiwna.
Ponadto nie odbieram tego programu jako programu o adopcji- wręcz przeciwnie wiele z tych dzieci nigdy nie bedzie mogło być adoptowane. To są tragiczne historie - można je pokazywać albo nie pokazywać żeby nikt nigdy sie nie dowiedział. Prywatność?- prywatnośc tych dzieci to często koszmar i moze nie warto w ich sytuacji tak o nią dbać. Niektóre dzieci są maltretowane w swoich domach przez wiele lat albo i do końca życia w majestracie ich prywatności. Szacunek?- one sa obdarte z szacunku przez własnych rodziców, przez niedoskonałe prawo itd a nie przez program który o tym opowiada.
Czemu nie pokazywac patologicznych rodzin jesli taka jest smutna prawda? Moze Ci ludzie sami sie obejrzą albo ktos z ich srodowiska i coś do nich dotrze?
Ja wychodze z załozenia że nie wolno tego ukrywać, przemilczać - moze do kogos cos dotrze, moze ktoś coś bedzie mógł poradzić, cos zmienić.

Natacocian, nie obrazaj sie. Ja nie oceniam Twoich programów ani ich nie porównuje do niczego bo nawet ich nie znam (chetnie bym poznała). Próbowałam tylko powiedzieć, że ktoś moze byc przez kogos źle oceniony pomino dobrych intencji
Kaśka
Awatar użytkownika
Robinio
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2003 00:00

Post autor: Robinio »

Kasiu vel Jarecki.
Myślę, że nikt nie chce na siłę zmienić Twego zdania.
Ja chciałbym mieć taką wiarę w bezinteresowność mediów i otaczającego nas showbiznesu, jak Ty.
Mam jednak pytanie: czy zgodziłabyś się, by twórcy tego serialu opisali w nim trudne chwile Twego życia?
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Robinio pisze:Mam jednak pytanie: czy zgodziłabyś się, by twórcy tego serialu opisali w nim trudne chwile Twego życia?
Ja mam jeszcze jedno: czy zechciałabyś adoptować dziecko, które pokazywali ze wszystkimi szczegółami życia biologicznej rodziny (małoprzyjemnymi), cała Polska zna jego historię i jak będziesz z nim w sklepie to obcy ludzie będą go pokazywali palcami,"że to ten z Kochaj mnie, co ojciec matkę zabił siekierą, wcześniej gwałcąc na oczach dziecka..." ? Albo: To ten co ma HIV?
Awatar użytkownika
Tygrys
Posty: 5091
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Tygrys »

Dzieci z wirusem HIV mają zasłonięte buzie...Może dobrą stroną tego co tam pokazują jest to, że ludzie potrafią zrobić wszystko dla ukochanego przez siebie dziecka. Nie poddają się, walczą do końca...(chyba nie powinnam się tutaj udzielać bo sama o adopcji wiem raczej niewiele :oops: )
Aniołki 10.10.2006, 11.2008,12.2010
06.2010. cb
Novumowy Maciuś ur. 17.06.2009r. i Kacperek ur. 01.08.2011r. oraz
naturalny cudzik Szymon ur. 01.10.2012r.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Tygrysku, dziecko, którego jestem opiekunem prawnym, nie miało zasłoniętej twarzy... :? Używane są też prawdziwe imiona...
Awatar użytkownika
Tygrys
Posty: 5091
Rejestracja: 29 maja 2003 00:00

Post autor: Tygrys »

To rzeczywiście świństwo pokazywać takie dzieci tym bardziej, iż nasze społeczeństwo nie jest tolarancyjne w stosunku do ludzi zakażonych!!!
Aniołki 10.10.2006, 11.2008,12.2010
06.2010. cb
Novumowy Maciuś ur. 17.06.2009r. i Kacperek ur. 01.08.2011r. oraz
naturalny cudzik Szymon ur. 01.10.2012r.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

TUTAJ jest link do strony sreialu Kochaj mnie. Można poczytać historie dzieci, zwłaszcza dokładnie ostatnie odcinki i jest forum dyskusyjne, które co jakis czas jest "czyszczone".
Awatar użytkownika
Robinio
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2003 00:00

Post autor: Robinio »

Dzięki Madźka za link.
Po przeczytaniu "Forum" na ich stronie jestem przerażony.
Niby wiedziałem że autorzy serialu są nastawieni na manipulowanie widzami, ale dopiero teraz dotarło do mnie jak świetnie im się to udaje.
SMUTNE TO WSZYSTKO.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”