Urlop macierzyński i inne

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Nutti pisze: W takim przypadku odwoływałabym się,
jA TEŻ. Po za tym to pracownik pisze do pracodawcy podanie o udzielnie urlopu macierzyńskiego i ja wprost napisałam od dnia TEGO_I_TEGO, bez wzgledu na to kiedy był składany wniosek i kiedy było wydane postanowienie o pieczy.
Czasami od złozenia wniosku do postanowienia o pieczy i faktycznego zabrania dziecka mijają tygodnie, trudno, żeby byc wtedy na urlopie. ALE znam tez przypadki, kiedy ktoś tak chciał i był na urlopie już od złozenia wniosku i spędzał czas z dzieckiem w DD ( w innym miescie) czekając na postanowienie.
Awatar użytkownika
blotka
Posty: 688
Rejestracja: 13 sie 2007 00:00

Post autor: blotka »

Czyli, jak rozumiem, mogę złożyć podanie o urlop macierzyński od konkretnego, pasującego mi dnia? Jeśli, dajmy na to, mam wakacje, postępowanie adopcyjne w toku, dziecko już w domu, ale ja mam wciąż wolne, mogę poprosić o urlop od 1 września czyli od momentu, w którym powinnam stawić się do pracy? Przepraszam, że tak drążę, ale to dla mnie ważne.
Awatar użytkownika
Lucky
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2008 01:00

Post autor: Lucky »

Jeśli masz wakacje nauczycielskie, to urlop i tak ci się przedłuży o ten czas wakacyjny, w którym byłaś na urlopie. Nie dotyczy to jednak ferii zimowych.

Ja żadnego wniosku do pracodawcy nie składałam. Po prostu zaniosłam pismo z sądu i umówiłam się z dyrem, że na urlop idę po feriach. Niestety, ZUS postanowił inaczej.
Nie wiem, czy się odwoływać, bo jeśli miałabym kruszyć kopie o te trzy dni od decyzji sądu do faktycznej opieki nad dzieckiem, to sobie daruję.
Jednak dwa tygodnie, to już coś, bo inaczej będę zmuszona wziąć zwolnienie i stracę kasę...
Awatar użytkownika
motylek72
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2007 00:00

Post autor: motylek72 »

Hej, Kochani
Czy urlop macierzyński przysługuje mamie adopcyjnej bez względu na wiek dziecka, czy tylko do 1-go roku zycia dziecka?
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

motylek72 pisze:Hej, Kochani
Czy urlop macierzyński przysługuje mamie adopcyjnej bez względu na wiek dziecka, czy tylko do 1-go roku zycia dziecka?
do 7 roku życia, 18 tygodni, (a czasmi nawet do 10 rż. ) patrz parę postów wyżej na przepis kodeksu.
Poleca wątek "Urlop macierzyński po adopcji", bo ten jest mniej aktualny.
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

Renko, dnia 12.06.2008 pisze:Czy od kogoś z Was ZUS zażyczył sobie zaświadczenia z sądu o przysposobieniu dziecka?
Awatar użytkownika
Ewunia139
Posty: 51
Rejestracja: 17 gru 2006 01:00

Post autor: Ewunia139 »

Witam . Hej kobietki mam problem u mnie w pracy jest tak że pracuje się przez 10 miesięcy ,następnie szef zwalnia wszystkich i na 2 miesiące idziemy na zasiłek ( lipiec,sierpień ) wyszlo tak że byłam na zasiłku od 1 lipca ,a telefon o naszej córci dastałam 7 lipca .Teraz szef mnie poinformował że jak chce iść na urlop macierzyński to musze przepracować cały miesiąc 8O co wy na to? .Pozdrawiam i prosze o rade bo w tym temacie to jestem całkiem zielona.
Awatar użytkownika
niacyna133
Posty: 1267
Rejestracja: 31 maja 2008 00:00

Post autor: niacyna133 »

mam pytanie.............jak napisac podanie o urlop macierzynski?? :D
[baner_zp]668[/baner_zp]


Serduszko nasze rośnij...
MRI OK!..89 cm +23,5 cm
Sukces !! 3 centyl :)
Udało się! mamy hormon!Rośniemy!!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”