Strona 1 z 2

Kiedy meldunek dziecka adoptowanego?

: 26 paź 2003 22:33
autor: chica4
Jutro zgłaszamy Oleńkę do lekarza. Bedziem czekac na wizyte poloznej. Pierwsza sprawa, która nie jest dla mnie do konca jasna to wypelnienie w zgłoszeniu rubryki adres zameldowania (dotyczy Olenki). Co należy tam wpisac? Kiedy zalatwia się sprawy meldunkowe dziecka, które najpierw jest w domu na zasadzie rodziny zastępczej, a po 6 tygodniach wyznacza się dopiero termin rozprawy adopcyjnej? I to samo odnośnie nazwiska i imienia. W książeczce zdrowia dziecka mamy już wpisane dane naszej Olenki, takie jakie będą po rozprawie. Ale przeciez w rzeczywistości nie figuruje ona jeszcze w dokumentach jako Aleksandra …

: 26 paź 2003 22:38
autor: sowa
My nie byliśmy rodziną zastępczą ale dość długo po preadopcji czekaliśmy na rozprawę. U lekarza podawaliśmy wszystkie dane Weroniki nowe w tym adres zamieszkania. Meldunek jest automatyczny ale dopiero po wydaniu nowego aktu urodzenia.

: 26 paź 2003 23:47
autor: Madźka
Sowa ma rację meldunek jest automatyczny po adopcji i wydaniu nowego aktu urodzenia. Przy rodzinie zastępczej musiałabyś sama załatwić meldunek najpierw w biurze meldunkowym, a później w Administarcji Osiedla (ja tak robiłam), ale niestety na stare nazwisko. W przychodni nie powinni wnikać w dane, bo macie już ksiazeczkę "na Was". Nie martw sie, w przychodni założą jej takie akta jaką ma ksiązeczkę. :)
A z medlunkiem poczekajcie, bo jeszcze domeldują wam dodatkowe dziecko. :hihi: Jak u nas :hihi: zorientowałam się po kilku miesiacach, ze mam trochę za duzy czynsz - a tam Ola i Olek. Jako rodzina zastępcza zameldowalismy Olę, a po adopcji automatycznie zameldowali nam Olka 8O

: 27 paź 2003 00:45
autor: chica4
Dzieki Sowa! Dzieki Madzka!! :lol:
Niezle Madzka, nasze polskie instytucje robia dobre interesy na naszych dzieciach :wink: :roll: Dziekuję Wam za informacje.

: 27 paź 2003 21:25
autor: kasiavirag
Madźka,
jak to automatycznie. To sąd wysyła zawiadomienie do Urzędu Gminy czy co???? bo jakaś mało kapująca jestem...

: 27 paź 2003 21:48
autor: Madźka
Sąd wysyła do USC postanowienie o przysposobieniu, które tak naprawdę jest treścią nowego aktu urodzenia dziecka. A w tym momencie USC działa już tak jako po urodzeniu i zarejestrowaniu dziecka - wyrabia akt i meldunek. Zwykle melduje tam, gdzie zameldowana matka, chyba że postanowienie mówi inaczej - pamiętajcie o tym, gdy każde z małżonków jest zameldowane gdzie indziej!

: 28 paź 2003 00:25
autor: Agna
ale jazda, Madźka :hihi: może to prorocze? :hihi:

: 28 paź 2003 00:39
autor: Madźka
Agna, jeśli myślisz o Oli i Olku, to oby, oby :!: :!: :!:

: 28 paź 2003 08:47
autor: Agna
jasne :cmok:

: 05 lis 2003 00:15
autor: MMcia
super!!!!!!!!! mam na mysli Olę i Olka :-)))))

: 09 lis 2003 01:57
autor: Mietek
Chica moja rada jest taka - wszelkie problemy formalne odsuń od siebie tak daleko jak to tylko możliwe. Zapomnij że dziecko miało inne dane, one przestały być ważne w chwili gdy powiedziałaś TAK swojemu dziecku. Te wszystkie problemiki typu brak peselu, brak metryki, brak meldunku to są sprawy zupełnie nie istotne i niech się o nie martwi administracja a nie Ty. Zupełnie nie warto tym się przejmować.
Jak zaszliśmy do przychodni na badania to panie z rejestracji chciały ode mnie jakieś tam duperelki typu pesel dziecka czy jakiś inny wymysł. Powiedziałem że nie mam i nikt nie ma , a za 10 min. mam badania więc niech się starają. Zwołały "konsylium" i coś wymyśliły, nawet nie wiem co bo to nie było dla nas ważne tylko dla nich. Biurokrację należy olewać.

: 09 lis 2003 11:35
autor: BEAZAR
Witajcie !
Może to, o co chcę zapytać trochę odbiega od spraw meldunkowych ale...
Kiedy otrzymuję dokumentację "medyczną" dziecka, tzn. kartę szczepień, książeczkę zdrowia i RUM. Czy dopiero po adopcji czy po zabraniu dziecka np. z DD ?
Pozdrawiam !

: 09 lis 2003 11:39
autor: chica4
Karte szczepien i ksiazeczke zdrowia otrzymalismy prosto ze szpitala w dniu odbioru naszej coreczki.
A czegos takiego jak RUM nie mamy, czy to jakis rejestr uslug medycznych, czy cos innego?
Pozdrawiam! :lol:

: 09 lis 2003 11:48
autor: natabocian
My książe czkę zdrowia i kartę szczepień dostaliśmy dopiero po orzeczeniu sądu, że jesteśmy rodzicami :? Przez cały okres preadopcji prawie 2 miesiace książeczki były w DMD.

: 09 lis 2003 18:46
autor: BEAZAR
Chica !
Pisząc RUM miałam na myśli książeczkę usług medycznych, tę z żółtymi kuponami z którą chodzimy do lekarza.