adopcja a urlop macierzyński

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
gosh
Posty: 1854
Rejestracja: 01 kwie 2004 00:00

Post autor: gosh »

Haniulek pisze:Dokladnie taki przyjelam plan - Ula-lu (tak sie odmienia? :oops: )
Ja bym raczej odmieniła: Ulu-lu :hihi:

Jak tak czytam jakie macie problemy z pracodawcą czy obawy kiedy powiedzieć, to myślę, że ja jestem w KOMFORTOWEJ sytuacji. Moja szefowa też adoptowała przed paru laty, a wiec o wsyzstkim wie niemalże od początku i mi po cichu kibicuje. Po cichu, bo nikomu wiecej się w pracy nie chwaliłam.

Mam nadzieję, że z macierzyńskim, wychowawczym itp. też nie będę miała problemu, choć to juz u szefostwa wyższego szczebla zależy... :roll:

Haniulek - i powiedziałaś coś komuś w firmie czy nadal nie?
Gosh, szczęśliwa mama Stasia Żołnierza :love:
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

LUBIMY TAKIE SZEFOWE :)
co to problemów nie robią :) :) :)
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
Hasik
Posty: 677
Rejestracja: 23 mar 2002 01:00

Post autor: Hasik »

Czy ktoś wie ile obecnie przysługuje urlopu macierzyńskiego przy adopcji drugiego dziecka. Po drugie, czy można wziąść urlop macierzyński na 2 raty, lub przerwać urlop na własny wniosek i wrócić do pracy na jakiś czas a potem dokończyć urlop macierzyński?
Mama dwóch urwisów
Awatar użytkownika
gosek
Posty: 51
Rejestracja: 14 mar 2003 01:00

Post autor: gosek »

Z tego co ostatnio czytałam, to zmieniły sie przepisy i wydłużono urlop macierzyński o dwa tygodnie- z 16 na 18 tygodni, (i z 18 na 20 tygodni przy drugim dziecku). Ustawa ta gwarantuje wszystkim mamom, które w momencie wejscia w życie ustawy były na urlopie macierzyńskiem, wydłużenie tegoż urlopu o dwa tygodnie. Dodatkowo prawo do urlopu macierzyskiego będą miały te mamy, które przysposobią dziecko w wieku do 7 roku życia (a nie jak do tej pory do 1 roku życia).
A co do pytania Hasika, to powiem tak. Nie słyszałąm aby coś w tej sprawie zmieniło sie w nowelizacji ustawy, ale tez nie wgłebiałam sie w nią dokładnie. Gdy szałm na macierzyński prawie rok temu, nie było możliwości dzielenia macierzyśkiego na dowolne sobie "raty" Urlop macierzyński nalezy sie na opiekę nad dzieckiem i nalezy go wybrac w całosci. Jedynym wyjatkiem bła sytuacja, gdy w czsie uropu macierzynskiego dziecko przebywało w szpitalu, można było przedłożyc w zakładzie pracy stosowne zaświadczenie i następowało przerwanie uropu macierzyskiego i powrót do pracy aż do momentu, gdy dziecko opuszczało szpital tzn. zostało wypisane do domu.
[url=http://zp.prv.pl/i.php?ik=84][img]http://217.96.179.104/b/84.png[/img][/url]
------------------------------------------
zawód -mama
madzialenka
Posty: 324
Rejestracja: 27 lis 2003 01:00

Post autor: madzialenka »

Potwierdzam wydłużenie urlopu. Ja w tej chwili jestem z synkiem na macierzyńskim - od 1 grudnia 2006 - i przysługuje mi ten o 2 tygodnie dłuższy :D Z tego, co wiem od naszej kadrowej, macierzyńskiego nie można dzielić, ale wychowawczy już tak - na 4 części.
Magda - od 2006 r. szczęśliwa mama Kamilka
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Przy adopcji dziecka,
obojętnie czy jest to pierwsze, drugie, czy kolejne dziecko
i niezaleznie od tego czy jest to jedno dziecko czy dwójka, trójka
przysługuje zawsze urlop macierzyński w wysokości 18 tygodni.

Dotyczy to również przyjęcia dziecka/dzieci do rodziny zastępczej.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Dziewczyny, piszcie proszę na aktualniejszym wątku, tam jest więcej informacji: /phpbbforum/viewtopic.php?p=1182973#1182973
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”