OAO w Olsztynie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Horacy
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2003 00:00

Post autor: Horacy »

No, kochani! Zaczęliśmy! Dzisiaj mieliśmy pierwsze zajecia warsztatowe w OAO w Giżycku (pewno jednak założę wątek OAO Giżycko :?: ) Zajęcia są prowadzone według programu "Rodzina". Na wstepie pani pedagog zakomunikowała nam, że oni pracują zdodnie z obowiązującymi przepisami, natomiast nie wprowadzają swoich wewnętrznych zasad w rodzaju 5-letniego stażu małżeńskiego. Nasza grupa składa się z 12 rodzin. Z tego 3 to kandydaci na rodziny adopcyjne a pozostali na rodziny zastępcze. Podobno to duża grupa, ale odnieśliśmy wrażenie, że panie (dwie) doskonale sobie radzą a każdy ma szansę wypowiedzi bo dyskusja jest "w koło". Bardzo pozytywnym w naszym wypadku jest fakt, że prawie wszyscy mieszkaja na wsi. Wydaję nam sie, że to ma kapitalne znaczenie, ponieważ chyba panie w Olsztynie przykładają "miejską" miarkę do warunków wiejskich i stad nieporozumienia. Poza tym przeszliśmy od razu do konkretów czyli szkolenia, natomiast np. wizyty w domu mają sie odbyć później a termin jeszcze nie został ustalony. Plan szkolenia przewiduje zakończenie prze Bożym Narodzeniem. Czyli nie będziemy tracić czasu na czekanie bo okazuje się, że tu można robic kilka rzeczy jednocześnie. Jeszcze jedna ciekawa rzecz. Poinformowano nas, że możemy przejrzec listę dzieci oczekujacych na adopcję. Tych starszych, posiadających liczne rodzeństwo w DD oraz wymagających specjalnej opieki bądź leczenia. Wiadomo, ze najchętniej i najszybciej są adoptowane noworodki i niemowlęta. Reszta zaś czeka. Naturalnie jest znacznie za wcześnie na "przymierzanie" sie do konkretnych dzieci, ale swiadczy to o dużej chęci pomocy ze strony OAO. Nie chcemy być hurra-optymistami, materia jest delikatna i poważna, ale mimo wszystko w tej chwili jesteśmy pełni pozytywnych wrażeń.

Masz rację, Beazar. doświadczenia są potrzebne. Lepiej chociaż, żeby nie były przykre. My juz mamy własne doswiadczenia i potwierdziły one to co inni pisza, że OAO są bardzo różne i często trzeba poprzebierać. No a pośpiech to wiadomo kiedy jest potrzebny... :wink:
Awatar użytkownika
BEAZAR
Posty: 112
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: BEAZAR »

Witaj Horacy !
Cieszę się, że jesteście zadowoleni ze spotkania. Myślę, że trafiliście na odpowiedni osrodek.Oby do końca szkoleń dopisywał optymizm. A potem to już z górki.
Pozdrawiam !
Beata Romek i Kasienka
Awatar użytkownika
betucha
Posty: 518
Rejestracja: 22 lut 2002 01:00

Post autor: betucha »

Oj jak dobrze Horacy ze udało wam sie trafic na ludzi z sercem a nie biurokratów. Powodzenia i krótkiego oczekiwania
Pozdrawiam Betucha od 11 lat walcząca o drugiego bajcla niestety bezskutecznie
Endometrioza :)
Niepłodnośc wtórna
Awatar użytkownika
Horacy
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2003 00:00

Post autor: Horacy »

Szkoda, że Olsztyn nie okazał sie szczęśliwy. Ale w Giżycku naprwde nie czuje się Zadnych upraedzeń do kandydatów. Oby tak zostało.
Awatar użytkownika
Hasik
Posty: 677
Rejestracja: 23 mar 2002 01:00

Post autor: Hasik »

No to trzymam kciuki za Waszą drogę adopcyjną w Giżycku! :bigok:
Awatar użytkownika
Horacy
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2003 00:00

Post autor: Horacy »

Olsztyn czy Giżycko, Warmia czy Mazury...Oby szczęśliwie dobić do celu :mur: :az:
Awatar użytkownika
BEAZAR
Posty: 112
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: BEAZAR »

Witaj Horacy !
Co u Was słychać ?
Jak postępy w zdobywaniu wiedzy ?
Pozdrawiam !
Beata Romek i Kasienka
Awatar użytkownika
Horacy
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2003 00:00

Post autor: Horacy »

U nas emocje opadły. Mieliśmy już dwa spotkania w OAO. W domu zaczęliśmy remont bo i tak trzeba. W miare możliwości śledzimy doświadczenia innych na Bocianie.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Hej, Horacy !!!
co tak bez entuzjazmu? To spokój czy zniechęcenie? :roll:
Awatar użytkownika
kinas
Posty: 150
Rejestracja: 26 wrz 2003 00:00

Post autor: kinas »

Horacy
Jak tam spotkania w OAO w Giżycku ? :D
Pozdrawiam
SYLWIA
Mamusia szalonej 3 letniej Martusi :love: i trzech aniołków [i] [i] [i]
www.kinas.bobasy.pl
[url=http://zp.prv.pl/i.php?ik=328][img]http://217.96.179.104/b/328.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Anitina
Posty: 3290
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

.

Post autor: Anitina »

Ja właściwie jestem w punkcie zwrotnym leczenia...niby szanse na dzidziusia są ale raczej minimalne. Bez wzgledu na dalsze "próby" bardzo chcielibyśmy adoptować maleństwo które pokochamy. Zastanawiam sie nad wyborem OAO i z uwagą czytam wasze posty :roll:
Ktoś wspominał o Ostródzie...Jeśli mogę prosić o wiecej informacji na temat tego osrodka... Jakie tam są dzieci? Gdzie sie mieści? itp... Będę bardzo wdzięczna :roll:
Aga[img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/lezaca.gif[/img] i [url=http://foto.onet.pl/0,4991143,707016,user.html?P=0]ROBERT[/url] [img]http://vik.strefa.pl/emoty/ico/dzidzia.gif[/img] 15.01.2005
Awatar użytkownika
BEAZAR
Posty: 112
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: BEAZAR »

Hej Horacy :!: :!: :!:
Jakprzebiegają spotkania w ośrodku ?
Czy remont zbliża się ku końcowi?
Odezwij się...
Pozdrawiam !
Beata Romek i Kasienka
Awatar użytkownika
Horacy
Posty: 58
Rejestracja: 22 wrz 2003 00:00

Post autor: Horacy »

Madźka kilka dni temu pytała, dlaczego piszę tak bez entuzjazmu. To nie brak entuzjazmu ani zniechęcenie. Po prostu mniej piszę sam raczej czytamy. Ostatnio wątek o doświadvzeniach innych z ich szkoleń w OAO. Ja na naszych czuję niedosyt nowych wiadomości. A może zaaplikowałem sobie ich zam za dużo przed szkoleniem. Wydaje mi się wciąż, że wiem to o czym mówimy w OAO. Moze to zasługa Bociana. tu naprawdę mozna dużo sie od innych nauczyć. Nasz remont jeszcze nie skończony, ale i zakres przyjęlismy spory. Całusy dla Kasi.
Awatar użytkownika
BEAZAR
Posty: 112
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: BEAZAR »

Dzięki za całuski !
Horacy,to zasługa BOCIANA, że jesteś zorientowany w temacie.
Ja również miałam chwilami takie odczucia,że już to wszystko wiem.
będziesz wysoko kwalifikowanym tatusiem :wink:
Życzę Wam wytrwałości w szkoleniach...
Pozdrawiam !
Beata Romek i Kasienka
Awatar użytkownika
BEAZAR
Posty: 112
Rejestracja: 15 kwie 2003 00:00

Post autor: BEAZAR »

Witaj Horacy !
Co u Was nowego ?Prace remontowe pewnie daleko posunięte....
Jak szkolenia na super rodzica ?
czy może trochę zniechęceni jesteście tym wszystkim ? :wink:
Przesyłam noworoczne pozdrowienia :D
Beata Romek i Kasienka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”