Strona 1 z 1

Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

: 06 sty 2008 00:01
autor: ala_lupo
Witam Bocianowiczow?
Zdecydowalismy sie na adopcje w osrodku w Katowicach. Chcielibysmy porozmawiac i nawiazac kontakt z rodzicami adopcyjnymi z tego osrodka?
Prosimy odezwijcie sie!
Goraco pozdrawiamy.

: 04 mar 2008 16:06
autor: Mandolinka
Cześć ala_lupo :-)

Ja z mężem czekamy na dzieciątko w tym ośrodku. Nasza pierwsza wizyta byla w październiku 2006 roku. Od 14 miesięcy czekamy na dziecko i jak na razie niestety bez rezultatow :-( Jestem średnio zadowolona z funkcjonowania ośrodka i z ich rzekomej pomocy. Przy nastepnym dziecku raczej zdecyduje sie na inny ośrodek.

Jesli masz jakieś konkretne pytania chetnie Ci odpowiem :-)
Pozdrawiam

: 16 mar 2008 13:46
autor: gk30
czy chodzi o ten ośrodek przy katedrze?

: 16 mar 2008 15:01
autor: ala_lupo
Tak chodzi o ten ośrodek przy katedrze. Jesteścioe tam zarejestrowani ? Pozdrawiam

: 16 mar 2008 23:20
autor: nanek
Witaj Alu
Widzę że zmienilaś ośrodek..... możesz napisac dlaczego?
pozdrawiam
N.

: 17 mar 2008 13:46
autor: gk30
niewiele mogę napisać dobrego o tym ośrodku, szkolenie było nawet sympatyczne ale na tym koniec, każdą pomoc musielismy wydrzeć z ośrodka pazurami, ja mam syna ale ośrodek mi w tym niewiele pomógł
gdybym zdecydowała się na drugą adopcję to na pewno nie w katoliku

: 06 maja 2008 13:39
autor: anik74
Ja skończyłam tam warsztaty już.... 7 lat temu. I jestem zadowolona. To prawda sami bardzo często dzwoniliśmy, przypominaliśmy się ( po zakończonych szkoleniach) ale nikt nam nie odmawaił informacji . Pani Dyrektor uspakajała by się nie niecierpliwić. W przypadku drugiej adopcji było znacznie łatwiej , bo była to biol siostra naszej córki. Nie chodziliśmy już na warsztaty, tylko była indywidualna rozmowa i ich opina o nas (dla sądu). Zresztą mamy co jakiś czas kontakt z ośrodkiem .

: 06 maja 2008 15:27
autor: ala_lupo
witaj fajnie ze sie odezwalas a jak dlugo czekaliscie po warsztatch na Wasza corcie :) pozdrawiam

: 07 maja 2008 10:06
autor: anik74
7 lat temu było nieco inaczej, wszędzie czekało się krócej niż teraz. Nasze oczekiwanie to 7 m-cy. Pani Dyrektor zrobiła nam niespodziankę , bo nic nie mówiąc o dziecku zaprosiła na spotkanie grupowe (po warsztatach spotykaliśmy sie co 2 miesiace z innymi rodzicami i wspieraliśmy się) i po tym spotkaniu zabrała nas do naszego skarba. Takich emocji nie da się porównać do niczego. Po 4 latach zgłosiliśmy się po drugie dziecko i wtedy przewidywany czas oczekiwania był 2 lata. Ale zdarzyło sie w międzyczasie,że nasza mama biologiczna oczekiwała kolejnego dziecka i szukała nas by dzieci wychowywały sie razem. Było to po miesiącu od wizyty w ośrodku.Niesamowity zbieg okoliczności. Wszyscy w ośrodku sie cieszyli i każdy chciał nam przekazac ta nowinę. Wszystko przebiegło sprawnie -do tego stopnia, że malutka ani dzień nie była sama. Mama biol. odwiedzała ją 2 tygodnie codziennie-a od trzeciego już my codziennie. I "przekazanie" odwiedzin odbyło się też przez ośrodek. Po bardzo szybkiej sprawie w sądzie dostaliśmy podziekowania od mamy biol( przez ośrodek) . Trzymam kciuki i jak będziesz miec jakieś pytania to pisz-chętnie pomogę.

: 19 sty 2009 00:25
autor: ala_lupo
witajscie
chcialam zapytac czy ktos wie jakto jest przy drugiej adopcji trzeba znowu przechodzic warsztaty czy daja tylko dokumenty pozdrawiam

Re: Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

: 15 gru 2010 15:58
autor: ala_lupo
hallo czy jeszcze tu ktos zagląda pozdraiwam

Re: Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

: 20 gru 2010 19:27
autor: Ewqa184
Dziewczyny jak wygląda adopcja w Katowicach???Słyszałam że muszę mieć : * Życiorysy małżonków
* Odpis zupełny aktu małżeństwa
* Zaświadczenie lekarskie o ogólnym stanie zdrowia
* Zaświadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego
* Zaświadczenie z Poradni Odwykowej
* Zaświadczenie o zarobkach i opinia z pracy
* Oświadczenie o niekaralności
* Opinia księdza proboszcza
* Wspólne zdjęcie małżonków
czy to jest prawda?
Proszę Was o odpowiedź. Razem M podjęliśmy trudną decyzję o adopcji. A jak się dowiedziałam o tym wszystkim to się przeraziłam. Jak wygląda to w Waszym przypadku??? Od czego mam zacząć...nic nie wiem dlatego zwracam się do Was. Pozdrawiam.

Re: Katolicki ośrodek adopcyjny w Katowicach

: 20 gru 2010 23:59
autor: ala_lupo
czesc zdecydowaliscie sie na osrodek katolicki w lkatowicach zadzown tam umowicie sie z Pania Dyrektor miloporozmawiacie i wszystkiego sie dowiecie.
Bedziecie musieli napisac swoje zycorysy, zaswiadczenie o zarobkach zaswiadczenie o niekaralnosci akt malzenstwa, zaswiadczneie od lekarza ogolnego ale wiekszosc doumentow sklada sie stopniowo niektore maja waznosc 3 miesiace wszystko Wam powiedza pozdrawiam i trzyma kciuki