Gdańsk OAO-KTO JESZCZE?

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Ilona
Posty: 492
Rejestracja: 23 paź 2002 00:00

Post autor: Ilona »

Cześć, Aguniu, dziękuję Ci za Twoją opinię:):):) Żadnej z nas nie obraziłaś swoim zdaniem, na pewno tak nie jest.... Gratuluję Ci z całego serca dzdziusia.... my pewnie doczekamy się naszego Bejbika najprędzej na wiosnę - lato 2004.... Coż mam powiedzieć.... Czekamy.....,czekamy....
Trzymaj za nas kciuki!
Coco - Ilonka
Robin
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2003 00:00

Post autor: Robin »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
delicja26
Posty: 815
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: delicja26 »

Aga ciiiiiiii :!: :wink: Bo my z mężusiem jesteśmy właśnie w OAO w Elblągu i narazie jeszcze czekamy! A tak na serio to też jesteśmy bardzo zadowoleni z Elbląga. Faktem jest, że nigdzie indziej wcześniej nie próbowaliśmy tylko od razu tam, ale przyznam się bez bicia, że ja wolałam zacząć w Gdańsku (dodam, że nie znałam żadnych opini o żadnym z tych ośrodków) ale ponieważ bliżej mamy do Elbląga dlatego tam właśnie jesteśmy, z czego ogromnie się cieszę. Panie są naprawdę wspaniałe :D
Agusiu napisz proszę ile czekałaś i dzieciątko w jakim wieku chcieliście zaadoptować. My czekamy na jak najmniejsze, płeć jest bez znaczenia.
PS. Cieszę się, że znajduję tutaj coraz więcej osób z OAO w Elblągu i to już jako szczęśliwych rodziców :DDD: :DDD:
Pozdrawiam :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Post autor: AgaGd »

Ilono,Robin - czas oczekiwania na adopcję to przeciez tak jak ciąża i mozna w tym czekaniu też znaleźć wiele radości. Szkoda, że to najczęściej ciąża "przenoszona", ale rekompensatą tego wszystkiego jest później Maluszek.
Robin, nie wiem jak długo jesteście w ośrodku na Abrahama, ale my zabraliśmy stamtąd nasze papiery po 4 m-cach od ich złożenia. Co prawda robiono nam trochę problemów, ale argument, że sa to NASZE a nie ich dokumenty, bo dotyczą NASZEJ rodziny - był nie do podważenia i musieli nam je wydać. W Elblągu nie przechodziliśmy już żadnych dodatkowych testów czy badań. Jesli chciałabyś wiedzieć coś więcej to napisz proszę na priva.
Pozdrawiam
Aga
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Post autor: AgaGd »

Delicja,
my na Kubusia czekalismy bardzo krótko, ale to bylo trochę jakby "po znajomosci" :D . Pierwsze spotkanie w Elblągu mieliśmy w maju 2002, a juz w sierpniu byliśmy szczęsliwymi rodzicami naszego Maluszka. Kubuś gdy do nas trafił miał 6 m-cy. W podaniu do OAO deklarowaliśmy, ze chcemy dziecko do 1 roku zycia ze wskazaniem na chlopca, ale gdyby była to dziewczynka to tez byśmy się zdecydowali.
Mam nadzieję, że Ty tez już wkrótce zostaniesz przeszczęśliwą mamą :D :D :D
Delicja, chyba powinnyśmy przenieść sie z tym tematem do wątku o Elbląskim OAO, bo z tego wszystkiego zapomniałam, ze jesteśmy w temacie o OAO w Gdańsku !!!!!

Buziaki.
Awatar użytkownika
delicja26
Posty: 815
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: delicja26 »

AgaGd dzięki za odpowiedź!Założyłam nawet kiedyś wątek o OAO w Elblągu, ale jak pisałam wcześniej osób z "naszego" ośrodka na bocianie jest niewiele. Mam nadzieję, że dziewczyny nam wybaczą, że podłączyłyśmy się do ich tematu :wink: . Pozdrowienia :flowers:
Jak możesz to napisz mi co znaczy "po znajomości" bo bardzo mnie to zaskoczyło-nie wiem o co chodzi. Jeśli chcesz to na privie.
Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Post autor: AgaGd »

Delicja, odpowiem Ci juz na wątku o OAO w Elblągu.
Awatar użytkownika
MONTANA
Posty: 192
Rejestracja: 26 maja 2003 00:00

Post autor: MONTANA »

AGA GD <:)JESLI MOŻESZ TO POWIEDZ COŚ JESZCZE O TYM OŚRODKU , BO CORAZ CZESCIEJ TAK PO CICHU MYŚLĘ O ZMIANIE OŚRODKA :? PORÓWNUJĄC INNE OŚRODKI TO W NASZYM DZIWNE PANUJĄ ZWYCZAJE :? :(

POZDRAWIAM WAS GORĄCO :flowers: MONIKA
Awatar użytkownika
Ilona
Posty: 492
Rejestracja: 23 paź 2002 00:00

Post autor: Ilona »

Montana, zabieraj papiery! Ja po szkoleniu chyba też to robię. Na spotkanie - przyjedziesz, oczywiście????
Coco:):):)
Awatar użytkownika
delicja26
Posty: 815
Rejestracja: 23 kwie 2003 00:00

Post autor: delicja26 »

Dziewczyny, nasz ośrodek znajduje się na ulicy Komeńskiego w Elblągu. Bardzo łatwo tam dojechać :!: Budynek zresztą też łatwo znaleźć, bo to taki niepozorny barak. No, no cieszę się, że coraz więcej osób się do niego przekonuje-Panie naprawdę super. Napiszcie jak u Was odbywa się casła procedura: kursy, spotkania z psychologiem, ile to trwa, po jakim czasie się z Wami kontaktują (pytam z czystej ciekawości-zmieniać ośrodka nie mam najmniejszego zamiaru oczywiście), ale chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda gdzie indziej.
My mieliśmy małego "pecha", bo złożyliśmy dokumenty przed wakacjami, no i właśnie zaczął się okres urlopowy, dlatego przed nami jeszcze spotkania z innymi rodzinami z ośrodka. Testy i USG domku mamy za sobą i wiecie co? nie było tak strasznie jak to sobie wyobrażałam-jeszcze jeden dowód na to, że strach ma wielkie oczy 8O .
Pozdrawiam i przesyłam :cmok:
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Post autor: AgaGd »

Cos mi sie wydaje Delicja, że naszym Paniom w Elblągu dokładamy pracy !!!! Ale to super, przynamniej kolejne Maluszki szybko znajda rodziców.
To, co mi sie bardzo podoba w Elblągu, to to, że Panie z ośrodka starają sie, aby małe dzieci i nie trafiały do domu dziecka. Trafiają one od razu do pań, które tworza im rodziny zastępcze, na czas uregulowania sytuacji prawnej i pójścia do adopci. To bardzo wazne dla rozwoju emocjonalnego dzieci. Tak było tez z naszym Kubusiem, który przez 6 m-cy swojego życia mieszkał u J., z którą do tej pory utrzymujemy bardzo dobry kontakt. Myślę, że gdyby przez ten czas Kuba był w domu dziecka, byłby zupełnie innym dzieckiem.
Awatar użytkownika
MONTANA
Posty: 192
Rejestracja: 26 maja 2003 00:00

Post autor: MONTANA »

KOCHANE DZIEWCZYNKI :D TO NIE JEST PROSTA DECYZJA - ZMIENIĆ OSRODEK :? ALE DOJRZEWAMY DO TEGO :) SAMA NIE WIEM :o ZASTANAWIAM SIĘ ,CZY DADZĄ NAM NASZE PAPIERY I CZY TO WSZYSTKO ZALICZĄ NAM PANIE Z ELBLĄGA :?: CIEKAWE JAK TO WYGLĄDA?PEWNIE WIECIE COŚ NA TEN TEMAT :)

A CO DO SPOTKANIA ,TO NA KIEDY JEST PLANOWANE? :lol:

POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE - MONIKA :flowers:
Awatar użytkownika
panett
Posty: 168
Rejestracja: 25 gru 2002 01:00

Post autor: panett »

Czasami też myślę, że mieliśmy pecha trafiając do tego ośrodka. czekanie tak strasznie mi się dłuży. mam tylko nadzieję, że w końcu nadejdzie ten szczęśliwy dzień. Cieszę się, że na forum mogę się dowiedzieć, jak to wygląda w innych ośrodkach.
Awatar użytkownika
panett
Posty: 168
Rejestracja: 25 gru 2002 01:00

Post autor: panett »

Chciałam się z wami podzielić wiadomością. dzisiaj dzwoniłam do ośrodka i powiedzieli mi, że już jesteśmy w grupie rodzin branych pod uwagę przy doborze rodziny do dziecka, więc ten telefon może zadzwonić w każdej chwili. Montana, może ty również. Wiem, że to może jeszcze potrwać, ale wstąpiła we mnie nowa nadzieja. Mam nadzieję, że to już wkrótce. Pozdrawiam. [/code]
Awatar użytkownika
MONTANA
Posty: 192
Rejestracja: 26 maja 2003 00:00

Post autor: MONTANA »

PANETT!!!!!!!!!!!!!!!!!!SERIO???????????????????????? :happy:
NIE MA CO - JUTRO TAM DZWONIĘ :telefon: ALBO POJADĘ :wink:

POZDRAWIAM WAS GORĄCO I Z NOWĄ NADZIEJĄ- MONIKA :flowers:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”