OAO RYBNIK!!!

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
pamonia
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2007 00:00

Post autor: pamonia »

Pipinka-nie mozna określic dokladnego czasu jak dlugo czeka sie na dzidziusia - sa takie dni ze np. w miesiacu jest dwojka dzieci do adopcji (np. zostawione w szpitalu) a czasem jest tak ze przez dwa/trzy miesiace nie mamy takich przypadkow. O male dzieci do adopcji takie jak do 6-tego miesiaca jest ciezko, najwiecej dzieci do adopcji jest w wieku 3/4-nawet 8 lat ale niestety na takie adopcje zadko rodziny sie zgadzaja. Wiec mysle ze trzeba sie uzbroic w cierpliowsc i byc w stalym kontakcie z OAO.
A czy wszystkie pary dostaja dzieciaki - mysle ze te z pozytywna opinia, zaliczonym szkoleniem i niezbyt wygórowanymi wymaganiami co do dziecka - tak. Zdarzaja sie pary ktore chca mala blondynke, z kreconymi dlugimi loczkami o wadze.... i na nic innego nie spojrza - wtedy mozna czekac dluuuugo.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pipinka
Posty: 458
Rejestracja: 22 wrz 2005 00:00

Post autor: Pipinka »

My tylko chcemy maleństwo zdrowe i do 6 m-cy..innych wymagań nie mamy...
[url=http://www.fertilityfriend.com/home/asia]Moje wykresy[/url]
Zosia urodzona 24.08.2009r w 32tc waga 1860g, 48cm
Awatar użytkownika
coffee
Posty: 646
Rejestracja: 06 sty 2004 01:00

Post autor: coffee »

pamonia, mam do Ciebie pytanko. Czy mogłabym zgłosić się do OAO w Rybniku, mimo że mieszkam w Bielsku? Zastanawiam się nad tym, ponieważ w Bielsku okres oczekiwania na maluszka przekracza już znacznie dwa lata.
Będę Ci bardzo wdzięczna za odpowiedź
03/01/2003 Aniołek
08/03/2005 Aniołek
XII 2006 IMSI - nieudane
Kacperek ur. 23.09.2008
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

Post autor: szamanka »

Cześć! Z tego co wiem to OAO w Rybniku raczej preferują rodziny z powiatu rybnickiego. Ale nie zaszkodzi jeśli do nich zadzwonisz! Na początku pytają jaka jest przyczyna tego, że nie zgłosiłaś się do bliższego ośrodka. PozdrawiamP:)
Awatar użytkownika
coffee
Posty: 646
Rejestracja: 06 sty 2004 01:00

Post autor: coffee »

chyba będę musiała po prostu się umówić i porozmawiać. A powodem jest po prostu bardzo długi okres oczekiwania w Bielsku.
ale dziękuje bardzo za odpowiedź
pozdrawiam
03/01/2003 Aniołek
08/03/2005 Aniołek
XII 2006 IMSI - nieudane
Kacperek ur. 23.09.2008
Awatar użytkownika
pamonia
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2007 00:00

Post autor: pamonia »

coffee-zglosic sie mozesz ale z tego co wiem w naszym osrodku w chwili obecnej tez jest ciezko z dziećmi do adopcji. a na jakie dziecko oczekujecie...?
Awatar użytkownika
coffee
Posty: 646
Rejestracja: 06 sty 2004 01:00

Post autor: coffee »

pamonia, czekamy albo na maluszka do 2 latek, albo na rodzeństwo ale to starsze do ok. 3 latek.
03/01/2003 Aniołek
08/03/2005 Aniołek
XII 2006 IMSI - nieudane
Kacperek ur. 23.09.2008
Awatar użytkownika
pamonia
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2007 00:00

Post autor: pamonia »

coffee - no o takie dzieci moze troche latwiej ale nie gwarantuje ze bardzo latwo. jak pisalam wyzej jest czas ze jest w miesiacu 5 dzieci do adopcji a czasem przez 2/3 miesiace nie ma zadnych. trzeba byc cierpliwym i w stalym kontakcie z OAO. na pewno w koncu znajda sie dzieci u ktorych bedzie czysta sytuacja prawna i beda czekaly na adopcje. pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

Post autor: szamanka »

Witam w ten słoneczny dzień! Jestem szczęśliwa bo dostałam zaproszenie na piknik rodzin adopcyjnych w Częstochowie:) Jadę tam w sobotę. Mam nadzieję, że otrzymam pomoc w moich badaniach naukowych oraz spojrzę, jak to wygląda "od kuchni". Przecież za około rok sama będę w trakcie całej tej procedury:) HIP HIP HURA :)
Awatar użytkownika
pamonia
Posty: 22
Rejestracja: 19 sie 2007 00:00

Post autor: pamonia »

szamanka - trzymam kciuki za powodzenie i przejscie "slizgiem" przez wszystkie procedury...a wiedza jak to wyglada "od kuchni" zawsze sie przyda...pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Aleksandra23
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2007 00:00

Post autor: Aleksandra23 »

witam
zaczynamy z mężem kursy na rodzine adopcyjną w Gorzycach czekamy na zaproszenie :mrgreen: a co do ośrodka to jest super przyjęli nas mimo że jesteśmy z Pawłem małżeństwem dopiero od czerwca :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pipinka
Posty: 458
Rejestracja: 22 wrz 2005 00:00

Post autor: Pipinka »

Gdzie są mniej więcej Gorzyce??
i ile sie tam czeka na maluszka??
[url=http://www.fertilityfriend.com/home/asia]Moje wykresy[/url]
Zosia urodzona 24.08.2009r w 32tc waga 1860g, 48cm
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2006 01:00

Post autor: szamanka »

Hej! Pisałam Ci już o tym ośrodku. Za Wodzisławiem Śląskim, Turzą Śląską...Również stosunkowo nowy ośrodek. Na małe dziecko dosyc długo, a na starsze dzieci już dużo krócej, bo jest ich więcej i jest mniej rodzin, które chcą starsze dzieci.
Awatar użytkownika
Aleksandra23
Posty: 14
Rejestracja: 03 wrz 2007 00:00

Post autor: Aleksandra23 »

trzeba czekać tak długo jak wszędzie tam ludzie czekają juz po 2 lata na maluszki trzeba sie kierować na DPS na ul Bogumińską w Gorzycach
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pipinka
Posty: 458
Rejestracja: 22 wrz 2005 00:00

Post autor: Pipinka »

dzwoniłam do Gorzyc... czeka sie tam minimum 2 lata.... :roll:
Na razie jestem nastawiona chyba na Częstochowę ale czasowo nie przyjmują wniosków...może pod koniec roku będzie lepiej...
dzięki za odpowiedzi :D
[url=http://www.fertilityfriend.com/home/asia]Moje wykresy[/url]
Zosia urodzona 24.08.2009r w 32tc waga 1860g, 48cm
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”