szkolenie w systemie Rodzina

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: kasiakarol »

Hej, Lady Blue! My jesteśmy po szkoleniu programem "Rodzina". Szkolenie trwało 20 godzin, było to 6 spotkań, raz w tygodniu.
Jeśli masz jakieś pytania, to pytaj - postaram się odpowiedzieć!
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
bonia17
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2007 00:00

Post autor: bonia17 »

Witam!
My jesteśmy w trakcie szkolenia programem "Rodzina". Łacznie mamy mieć 30 godzin, też 6 spotkań co drugi tydzień- zostały nam jeszcze dwa.
Ale oczywiście również służę pomocą.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bonia17
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2007 00:00

Post autor: bonia17 »

My jesteśmy zadowoleni. Omawiane są problemy z którymi możemy się ewentualnie spotkać. Nasze warsztaty trwają po 5 godzin i na pierwszym spotkaniu trochę trudno było wysiedzieć, może dlatego też,że omawiane były głównie sprawy formalno-prawne. Ale następne spotkania uplywają nam już szybko. Są ciekawie prowadzone i najważniejsze, że omawiane są sytuacje, które rzeczywiście miały miejsce, a nie jakieś przypadki książkowe.
Mam nadzieję LadyBlue, że cokolwiek Ci wyjaśniłam. Trzymam kciuki za wizytę i nie martw się ,wszystko będzie dobrze. My też obawialiśmy się tych warsztatów, a teraz jesteśmy zadowoleni.
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: kasiakarol »

U nas też na pierwszym spotkaniu były omawiane kwestie formalne. Później są ciekawsze rzeczy:etapy rozwoju i zaspokajanie potrzeb dziecka, wpływ sieroctwa na rozwój dziecka, komunikacja w rodzinie, rozwijanie umiejętności tworzenia właściwych relacji z dzieckiem i opanowanie trudnych zachowań. Było kilka ćwiczeń - to podobało mi się najbardziej.
Powodzenia!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”