Strona 1 z 1

w kilku Ośrodkach - jak?

: 25 lut 2007 21:19
autor: brush
Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa oczekiwania w kilku Ośrodkach. A mianowicie:

- w ilu ośrodkach jednoczesnie można czekać?
- co wysyłać? tylko podanie, czy także kopię kwalifikacji, zdjęcie itp?
- najpierw dzwonić i pytać, czy słać w ciemno?
- ... coś, o co nie zapytałam, a co jest istotne???

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

: 25 lut 2007 21:32
autor: Bea_7
Brush, na forum eksperckim jest wątek składanie dokumentów w kilku oao - oczekiwanie w kilku oao
Pozdrawiam!

: 25 lut 2007 21:36
autor: Madźka
... a na adopcyjnych dylematach - Mamy problem - oczekiwanie w dwóch Ośrodkach

: 26 lut 2007 11:05
autor: foczka
Brush mam zamiar złożyć papiery do drugiego OAO może i trzeciego. Do nowego ośrodka trzeba złożyć podanie z opisem czego oczekujemy (jakie dziecko), wywiad psychologiczny, rodzinny i potwierdzenie kwalifikacji z dotychczasowego ośrodka, zdjęcie.

Zdecydowaliśmy się na więcej niż jeden OAO ze względu na długi okres oczekiwania i bardzo małą ilość dzieci w naszym osrodku.

Przychdzą mi tylko takie myśli, że właściwie nas dobrze nie poznają w nowym ośrodku, jak ma się tu dobór dziecka. Obawa, że bedą nas spychać na koniec :roll: .

: 11 paź 2007 20:20
autor: Bea_7
agula_d, dnia 08.08.2007 pisze:Dziewczyny, :D

Czy można być w kilku ośrodkach naraz co o tym sądzicie??

pozdrawiam i życze miłego dnia :D


ziele, dnia 11.10.2007 pisze:Nie wiem,czy można być w kilku ośrodkach naraz,ja z mężem jesteśmy w jednym i jesteśmy z niego zadowoleni :) Agula-d musisz się dowiedzieć dokładnie,czy istnieje taka możliwość-pojedz do najbliższego domu dziecka i porozmawiaj z paniami,które tam pracują,może będziesz miała większy obraz sytuacji.Pozdrawiam serdecznieZIELE :)

: 10 kwie 2008 14:06
autor: xmadziara
Wyciągam temat, bo właśnie stoimy z Mężulem przed taką decyzją. Jesteśmy w Warszawskim Ośrodku, 22 kwietnie minie 1,5 roku czekania, i zapowiada się drugie tyle.
Jak krok po kroku, spróbować "czekać" w innym Ośrodku ? Dla Nas te
2-3 godz. drogi (bo myślimy o Ośrodku w Białej Podl, lub Siedlcach) nie stanowi problemu, nawet kilka razy w tyg.
Zupełnie nie wiem jak się zabrać do tego, iść do Naszego O. i mówić o takiej chęci, czy nie mówić, a umawiać się w tym innym O. ?
Nie mam punktu zaczepienia ... a ciężko się czeka ...

: 14 kwie 2008 21:53
autor: foczka
Najlepiej zadzwoń i się zapytaj. Każdy ośrodek może mieć inną procedurę.
My złożyliśmy do dwóch OAO. W tym drugim złożyliśmy podanie, kwalifikację, wywiad rodzinny (papiery dostaliśmy od pierwszego OAO w którym czekamy na drugie dziecko).
Efekt jest mizerny :roll: . Mija rok a drugie OAO się nawet nie odezwało, nic więcej od nas nie chcą. Papiery leżą i czekają. Fakt, że dzieci malutko :( .

: 16 kwie 2008 12:33
autor: lares
Dziewczyny, zachęcam by podzwonic do tych Ośrodków, które Was interesują i po prostu zapytać: czy Was przyjmą, jakich dokumentów wymagają itp. My tak zrobiliśmy. To było jakis czas temu, ale też mieliśmy czekać kilka lat, a udało się "już" po 1,5 roku dzięki zmianie Ośrodka. Tzn wysłaliśmy dodatkowe podanie do drugiego Ośrodka, a dopiero jak znalźli nasze dziecko, poprosili nasz pierwotny OAO o przesłanie do nich dokumentów. Nie czekajcie, tylko dowiadujcie się. I powodzenia!

: 24 kwie 2008 00:38
autor: Madźka
OLOOC pisze:W PIĄTEK WYBIERAMY SIĘ Z MĘŻEM NA PIERWSZĄ ROZMOWĘ DO OŚRODKA ADOPCYJNEGO....BARDZO SIĘ DENERWUJEMY ...CHCEMY ABY WSZYSTKO POSZŁO DOBRZE. OŚRODEK KTÓRY OBRALIŚMY TO OŚRODEK WE WROCŁAWIU PRZY UL.MŁODYCH TECHNIKÓ.SŁYSZELIŚMY O B.DOBREJ OPINI ...ALE DOŚĆ DUGIM OKRESIE OCZEKIWANIA NA MALEŃSTWO...DLATEGO TEŻ CHCIELIBYŚMY SIĘ WAS DORADZIĆ CZY MOŻNA JEDNOCZEŚNIE ZŁOŻYĆ PAPIERY DO DWÓCH OŚRODKÓW....3LATA CZEKANIA TO BARDZO DŁUGO.....SAMI NIE WIEMY CO ROBIĆ. WIEMY ZE W OSRODKU W KALISZU JEST DUŻO SZYBCIEJ...JEDNAK NIE MAMY JAK TAM DOJEŻDZAĆ NA ZAJĘCIA I TUTAJ JEST PROBLEM. PROSZĘ O ODPOWIEDZ I PORADZĘ....
WIELKIE DZIĘKI!!! :oops:

adopcja w dwóch ośrodkach

: 07 cze 2011 12:35
autor: aniamotylek
Witam,
mam takie pytanie, czy można jednocześnie starać się o adopcję w prywatnym ośrodku i w publicznym? Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia?