Nowy ośrodek w Gdańsku

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Dioda
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2007 00:00

Post autor: Dioda »

Hej!!!!!! Wczoraj przekroczylimy próg OAO na Abrahama. Byłam strasznie spięta, ale było miło i sympatycznie.Teraz musimy do końca skompletować dokumenty i zaczniemy starania o maluszka. Pozdrawiam wszystkch bocianowiczów. :D
Awatar użytkownika
Zelia
Posty: 2432
Rejestracja: 18 lip 2005 00:00

Post autor: Zelia »

...
Awatar użytkownika
dafnia
Posty: 232
Rejestracja: 03 kwie 2008 00:00

Post autor: dafnia »

hallo, czy tu ktoś jeszcze jest???złożyłam dokumenty na Zwirki i Wigury i w styczniu zaczynamy kurs.nie mogę siedoczekać.dziewczynki, napiszcie jak tam jest na tym kursie?stresująco?słyszałam same pozytwne opinie o tej fundacji.jeśli ktoś jeszcze tu bywa to dajcie zać :D
Awatar użytkownika
kris79
Posty: 2
Rejestracja: 11 wrz 2008 00:00

Post autor: kris79 »

Witam,

Dafnia- jestem jedną z osób które właśnie wczoraj 22.12.08 zakończyły kurs w ośrodku na Żwirki i Wigury. Kursem nie ma się co stresować, powinien być przeprowadzany każdej rodzinie oczekującej na dziecko czy to biologiczne, czy adopcyjne.
Kurs generalnie jest po to aby przygotować przyszłych rodziców adopcyjnych na to co czuje np. takie dziecko w momencie zmiany środowiska, jakie mogą towarzyszyć zachowania, na co powinniśmy być przygotowani. Mi osobiście pomógł ten kurs nazywać pewne rzeczy po imieniu jakie się działy np w moim dzieciństwie. Pomógł mi odbudować relacje z moim bratem, i wiele innych.
My tak jak Ty Dafnio, też chcieliśmy na początku jak najmniejszą dziewczynkę, jednak dzięki temu kursowi w tej chwili nie jest dla nas to takie ważne, może być też chłopiec i to nawet większy.
Panie Grażynka i Asia robią to z niesamowitym zaangażowaniem i wkładają w to całe serce. Atmosfera jest super na kursie.
W tej chwili też czekamy aż nasz "bocian" do nas zadzwoni, że znalazł nasze kochane Maleństwo.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dafnia
Posty: 232
Rejestracja: 03 kwie 2008 00:00

Post autor: dafnia »

kris79dziekuję bardzo za odpowiedź! To dla mnie bardzo ważne co napiałaś! my czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie kursu, jeszcze do nas nie dzwoniły, ale mam nadzieję, ze w przyszłym tyg zadzwonią i kurs niebawem ruszy. muszę Ci napisać, że mi już też jest obojętny wiek. płeć była dla nas obojętna od początku, ale chcec posiadania dzidziusia jest tak duża, ze chciałabym maluszka. ale w naszym życiu pojawiła sie dziewczynka, która ma 14 lat i jeśli sie to uda, to chcialibyśmy Ją adoptować...jakiegoś malucha zresztą też. pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
brazka
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2009 01:00

Post autor: brazka »

Halo Dafnia! Potwierdzam to co napisał Kris, razem kończyliśmy ostatni kurs w ośrodku na Żwirki i Wigury i mogę się pod tym podpisać. Kurs przebiegał bardzo sprawnie, atmosfera była super, a to przede wszystkim dzięki prowadzącym. Poza tym bardzo dużo się dowiedzieliśmy i z pewnością jesteśmy przygotowani na mogące się pojawić trudności w przyszłości, zresztą ośrodek oferuje pomoc również przy rozwiązywaniu ewentualnych problemów, które mogłyby się później pojawić. To prawda, że tego rodzaju kurs powinni przechodzić wszyscy oczekujący na dzieci, biologiczne również.
Teraz czekamy na upragniony telefon i wiadomość o naszym dziecku albo dzieciach, bo bardzo byśmy chcieli żeby to było rodzeństwo i nie jest ważna płeć, a co do wieku to nie muszą to być zupełne maluszki.
Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie podzielę się tym co już wiem.
Pozdrawiam .
AC80
Posty: 43
Rejestracja: 15 gru 2008 01:00

Post autor: AC80 »

Witam
Czy aby zapisać się na kurs również wymagany jest 5 letni staż małżeński ? czy tylko potrzebny jest do adopcji?
*Aniołki - 02.2008, 06.2008
*HSG - 10.2008, 06.2009
*podwójna macica z przegrodą
*wymarzona córeczka 09.09.2010, 3100g. i 54cm szczęścia
Awatar użytkownika
dafnia
Posty: 232
Rejestracja: 03 kwie 2008 00:00

Post autor: dafnia »

cześć dziewczyny!
pragne siez Wami podzielić, że chodzimy na kurs i jest rewelacyjnie! tak jak pisałyscie, Pani Grażynka i Pani Asia są niesamowite. z wielkiem wyczuciem i wrażliwością prowadą zajęcia, a przy tay jest tak normalnie i po ludzku...zrobiło się już tak rodzinnie. one są takie, ze mogłabym im wszystko opowiedzieć, nie mam żadnych barier. kurs super równieżdla małżeństw, zbliża i otwiera na siebie i przywołuje wiele dobrych wspomnień. także faktycznie fajne przeżycie. czekamy na te poniedziałki i bardzo sie cieszymy, że tam trafiliśmy!
a jak tam wasza sytuacja? czy już macie dzieciątka? dajcie znać.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Monkey
Posty: 251
Rejestracja: 01 mar 2010 01:00

Post autor: Monkey »

Czy jest na forum ktos, kto zaczyjna teraz procedure adopcyjna? Ile sie czeka na rozpoczecie kursu w osrodku na Zwirki i Wigury a ile na Abrachama, ktos sie orientuje?Kiedy ruszaja najblizsze?
Awatar użytkownika
werka78
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009 01:00

Post autor: werka78 »

Monkey Ośrodek Fundacji dla Rodziny został przeniesiony ze Żwirki i Wigury na Myśliwskie Wzgórze (gdzieś tak w okolicach sierpnia zeszłego roku). My złożyliśmy dokumenty we wrześniu 2009 a termin kursu mamy pod koniec kwietnia. Nie mam pojęcia jak to wygląda na Abrahama ale na pewno znajdzie się ktoś kto Ci pomoże. :D
[color=blue]sierpień 2011[/color] nasze Dziecko z Chmur zawitało w naszym życiu
[color=blue]luty 2013[/color] ponownie "wchodzimy do tej samej rzeki"
[color=green]lipiec 2013[/color] rozpoczęło się czekanie :/
**************************************************************************************
[b]Jedyny sposób aby odkryć granice możliwości to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe[b]
Awatar użytkownika
Monkey
Posty: 251
Rejestracja: 01 mar 2010 01:00

Post autor: Monkey »

Rozumiem, ze po zlozeniu dokumentow przechodzicie teraz przez cala reszte procedury i na to jest wlansie zcas az do kwietnia jak dla was tak? Na kurs zapisali Was od razu po zlozeniu dokumentow, jeszcze przed testami itd?

Ciekawa jestem gdzie sie najkrocej czeka na kurs, w Gdyni, w Gdansku na Abrachama czy na Mysliwskim Wzgorzu...

Dodane po: 22 godzinach 48 minutach:

Dzwonilismy do osrodka na Demptowie (do pozostalych sie nie dodzwonilismy) i wiecie na kiedy moga nas zapisac na kurs??? Jesien 2011!!!! Zszokowana jestem...moze 8 miesiecy czekania sie spodziewalam ale 1,5 roku ponad...

Nie wiecie czy na Abrachama i na Mysliwskim wzgorzu tez sa takie kolejki?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”