Czy ktoś czeka w OAO w Słupsku?

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
anka_77
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2006 00:00

Czy ktoś czeka w OAO w Słupsku?

Post autor: anka_77 »

Witam, interesuje mnie czy są osoby, które czekają lub czekały w ośrodku w Słupsku. Nie uczęszczaliśmy na szkolenia tam bo ukończyliśmy je w innym dlatego nie znam żadnych par ze Słupska, a zależy mi na waszych opiniach co do ich fachowości i okresu oczekiwania. Ja czekam od listopada.


Pozdrawiam serdecznie Anka
Awatar użytkownika
Ag1
Posty: 16
Rejestracja: 01 sty 2006 01:00

Post autor: Ag1 »

:D My z mężem również czekamy w Ośrodku w Słupsku ,tylko że od marca 2006, kwalifikacje również otrzymaliśmy w innym mieście.
Nie mamy żadnych informacji o przybliżonym okresie oczekiwania, staramy się o adopcję dziecka jak najmłodszego bez oznaczenia płci, mamy nadzieję że okreś oczekiwania będzie krótszy niż w naszym mieście ok 2,5 roku !!

Pozddrawiam Ag1
:)
Ag1
Vitamina
Posty: 1525
Rejestracja: 18 gru 2004 01:00

Post autor: Vitamina »

Dziewczyny, czy jesteście ze Słupska?

Ja jestem z Gdańska, ale chciałam z mężem rozpocząc procedure adopcyjną w Słupsku i odmówili - rejonizacja.

Niestety nie wiem ile się czeka.
Awatar użytkownika
panett
Posty: 168
Rejestracja: 25 gru 2002 01:00

Post autor: panett »

Nie wiem jak wygląda cała procedura przygotowania, bo szkolenia i testy mieliśmy w Gdańsku, ale tak się złożyło, że nasz synek był zgłoszony do ośrodka w Słupsku i nie mieli dla niego rodziców, bo przecież czekaliśmy Gdańsku :wink: ale muszę przyznać, że mój kontakt z ośrodkiem w Słupsku odbieram pozytywnie, panie pomogły nam w przygotowaniu podań do sądu, poszły z nami je złożyć i aby było szybciej bezpośrednio do sekretariatu i wogóle wszystko przebiegło ekspresowo. Synka poznaliśmy w 7 dobie życia, a już dwa dni później był z nami w domku. Z tego co panie mówiły to starają się umieszczać dzieci zaraz po urodzeniu u przyszłej rodziny adopcyjnej, wiąże się to ze znanym nam okresem niepewności, ale za to jesteśmy z dzieckiem praktycznie od początku.
Anetta, mama Tomka i Łukasza
Awatar użytkownika
Ag1
Posty: 16
Rejestracja: 01 sty 2006 01:00

Post autor: Ag1 »

Jestem zaskoczona, że tak wcześnie otrzymaliście dzieciątko nam przekazano ( chociaż informacje mam z innego ośrodka) że najwcześniej można otrzymać dziecko 6 tygodniowe, tyle czasu ma matka na ewentualną zmianę decyzji, do tego czasu dziecko przebywa w szpitalu, domu małego dziecka lub w rodzinie zastępcze


Pozdrawiam :)
Ag1
Awatar użytkownika
panett
Posty: 168
Rejestracja: 25 gru 2002 01:00

Post autor: panett »

Tak jak piszesz jest zazwyczaj, ponieważ przed 6 tygodniami nie można adoptować dziecka, my jednak zdecydowaliśmy się na podjęcie ryzyka, że jeżeli mama biologiczna naszego synka zmieni zdanie i będzie jednak chciała go wychowywać, to musielibyśmy go oddać.
Anetta, mama Tomka i Łukasza
Vitamina
Posty: 1525
Rejestracja: 18 gru 2004 01:00

Post autor: Vitamina »

Panett to gratuluje decyzji. Dla Waszego dziecka miało to napewno wielki pozytywny wpływ, ze nie musiał osamotniony leżec w szpitalnej sali. Napewno pokochaliscie Go a jednak ryzykowaliscie mozliwosc oddania synka matce. Gratuluje.

Nam Pani w Słupsku powiedziała wyraźnie REJONIZACJA, a ja nie nalegałam bo było to dla mnie zbyt słuzbowe i bałabym się byc tak potraktowana tam.

Pozdrawiam Was
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Kiki978 pisze:Witam
Chciałam się przywitać jako nowa :)
Dopiero zaczynamy całą procedurę, może ktoś adoptował w Słupsku bom bardzo ciekawa wrażeń

Pozdrawiam wszystkie bociany :D
Awatar użytkownika
Gosc1
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2007 00:00

Post autor: Gosc1 »

Cześć Kiki,
Pewnie nie ma dwóch takich samych przypadków, ale ja jestem baaardzo zadowolona z naszego OAO. Dokumenty złożyliśmy w lutym 2007, kwalifikacja była pod koniec czerwca. Telefon zadzwonił 30 listopada, 4 grudnia poznaliśmy Wiki, a 14 grudnia Młoda była już w domu. Patrząc wstecz: ekspres, ale te pięć miesięcy dłużyło mi się strasznie. Z tym, że my byliśmy bardzo otwarci, chcieliśmy po prostu dziecko.
Kurs był dla nas bardzo przydatny, pomógł przypomnieć sobie własne przeżycia z dzieciństwa i jak je odbieraliśmy. Ośrodek praktycznie wszystko załatwił za nas jeśli chodzi o formalności przy powierzeniu pieczy (łącznie ze złożeniem dokumentów w sądzie). I co najważniejsze na każdym etapie poznawania kolejnych informacji o dziecku mieliśmy czas, aby się zastanowić: nikt nie naciskał, nie przyspieszał.
pozdrawiam

ciach/moderator
Awatar użytkownika
Kiki978
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2008 00:00

Post autor: Kiki978 »

Gosc1

Czy określiliście w jakim wieku chcecie adoptować dziecko?, w jakim wieku jest Wiki, ciekawi mnie okres oczekiwania bo na pewno po części związane to jest z wiekiem dziecka.
pozdrawiam

ciach/moderator
Awatar użytkownika
Gosc1
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2007 00:00

Post autor: Gosc1 »

W podaniu pisaliśmy o dziecku w wieku 0-2 lat. Gdy poznaliśmy Wiki miała 2 lata i 8 miesięcy.
pozdrawiam

ciach/moderator
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”