OAO w Wałbrzychu

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Gość

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Gość »

hej dziewczyny.

W oao Wałbrzych nie ma kolejek:) Szuka sie rodziców dla dzieciaczków. Czas oczekiwania nie jest bardzo długi jak w innych osrodkach no i dzieciaczki są cudowne :D Życzę szybkich telefonów .
m-26
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2010 11:40

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m-26 »

Siwa79
my jesteśmy na początku drogi dopiero w styczniu złożyliśmy dokumenty i mamy już za sobą wizytę w domu teraz czekamy na spotkanie z panią psycholog
m-26
Awatar użytkownika
Siwa79
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2009 01:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Siwa79 »

hej rita
rozumiem, że macie dziecko z wałbrzyskiego ośrodka. Gratulacje. Długo czekaliście na "ten telefon"? Czy wasze dziecko dokładnie odpowiadało waszym preferencjom? (to znaczy wiek, stan zdrowia?) Może masz wieści, ile to trwało u innych szkolących się w Wałbrzychu, skoro nie ma kolejek. Z postów z 2006 roku można wyczytać, ze wtedy rzeczywiście było bardzo szybciutko. Myślicie, ze nadal tak jest?
Dajcie znać oczekujący w Wałbrzychu jak zadzwoni magiczny telefon!!!!
ciach/moderator
Awatar użytkownika
Kruszynaija
Posty: 1094
Rejestracja: 27 kwie 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Kruszynaija »

Siwa79 my dokumenty składaliśmy w październiku 2008, kwalifikacja w styczniu 2009, a w listopadzie 2009 zadzwonił telefon. Z tego co zauważyłam to chyba w trakcie każdego kursu do kogoś dzwoni telefon, a pozostali muszą czekać az odnajdzie sie ich maluch. Żadna "kolejka" na prawdę nie obowiązuje, najlepszy przykład: Ritka miała kwalifikację później niż my, telefon zadzwonił do nas prawie w tym samym czasie, a Paradajsik, która miała kwalifikację z Ritką juz od kilku miesięcy była wtedy mamą. Musisz po prostu czekać.
Mamy córeczkę :)
Awatar użytkownika
aluta
Posty: 351
Rejestracja: 27 cze 2005 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: aluta »

u nas formalności trwały jakieś 4 miesiące.... o ile jeszcze dobrze pamiętam ;p to był 2006r jesień, a w zimie 2007 mieliśmy juz małego w domu :)

Dodane -- 15.03.2011, 22:09 --

czeka się własnie po to, żeby dzieci trafiły do tych własciwych rodziców, każde dziecko jest inne, począwszy od wieku, wyglądu i takich tam błachostek, skończywszy na jego wewnetrznych potrzebach i mozliwościach ich zaspokojenia.
Jedni z nas/was zdecydują się dać nowe zycie noworodkowi, inni na starszemu dziecku, byc może bardziej zagubionemu, po przejściach itd, jeszcze inni na dziecko z innymi problemami itd.
Każde z nich ma inne, swoje własne potrzeby, które my jako rodzice powinnismy zaspakajać. Stąd też te wszystkie procedury, które pozwalają nas/was chociaż odrobine poznać, sprawdzić z czym dacie sobie radę w konkretnych sytuacjach etc. oczywiście to wszystko jest czysto hipotetyczne, bo życie jest życiem, ale jakieś procedury muszą funkcjonować.
ciach/moderator
alutka
m-26
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2010 11:40

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m-26 »

hej Dori hej Siwa
jak tam u was, macie jakieś nowe wiadomości z ośrodka?
my dopiero niedawno zaczęliśmy a wydaje mi się że trwa to już wieki.
m-26
Awatar użytkownika
Dori76
Posty: 8
Rejestracja: 06 lut 2011 13:31

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Dori76 »

Witam Was Dziewczyny, witaj m-26 , u nas niestety bez zmian, ciągle czekamy , dzwoniłam ostatnio do ośrodka i dzieci nie ma , dodam że nie staramy sie o noworodka, napisaliśmy , że zależy nam na dziecku do 2 roku życia.
ciach/moderator
Dori
m-26
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2010 11:40

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m-26 »

to trzymam kciuki żeby jak najszybciej zadzwonił ten wymarzony telefon :wink:
m-26
Awatar użytkownika
Gość

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Gość »

ha ha dzieci nie ma, po dwóch tygodniach dzwoni telefon :wink:
Awatar użytkownika
Kruszynaija
Posty: 1094
Rejestracja: 27 kwie 2008 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Kruszynaija »

Dori76 pisze:dzwoniłam ostatnio do ośrodka i dzieci nie ma
zawsze tak mówią
Dori76 pisze:nie staramy sie o noworodka, napisaliśmy , że zależy nam na dziecku do 2 roku życia.
na to też bym sie nie nastawiała. My pisaliśmy że chcemy malucha do roku a dostaliśmy dwulatka
Mamy córeczkę :)
Awatar użytkownika
Gość

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Gość »

a my że chcemy do 3 roku zycia a dostaliśmy dwumiesięcznego maluszka.... :lol: :wink:
Awatar użytkownika
Siwa79
Posty: 8
Rejestracja: 10 gru 2009 01:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Siwa79 »

hej forumowiczki,
kolejka w Wałbrzychu się skróciła. Właśnie odebraliśmy dokumenty. Adopcja wstrzymana. Zaszłam w ciążę!!!!! To prawdziwy cud. pozdrawiam i życzę szybkich telefonów.
Awatar użytkownika
Anna25
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2005 01:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: Anna25 »

Witam serdecznie

Planujemy zglosic sie do Osrodka w Walbrzychu. Nie mamy jeszcze zadnych dokumentow. Pewnie to jeszcze troszeczke potrwa zanim uzbieramy ....szkoda mi kazdej straconej chwili ale niestety teraz nawet nie moglibysmy zaczac szkolen........
Chcielibysmy zaczac warsztaty pod koniec roku. Czy ktos z Panstwa orientuje sie ile razy w roku sa szkolenia? Czy duzo jest kandydatow na rodzicow adopcyjnych?
pozdrawiam
Ania

Dodane -- 14.05.2011, 14:58 --

Czy sa na forum osoby, ktore planuja rozpoczac cala procedure w OA w Walbrzychu?
Awatar użytkownika
aluta
Posty: 351
Rejestracja: 27 cze 2005 00:00

Re: OA Wałbrzych

Post autor: aluta »

hej, ja zaczynałam procedurę jakies hm... ponad 4 lata temu, poszło szybko i sprawnie. Uważam, że Wałbrzych to jeden z lepiej i sprawniej funkcjonującycj OA w tym kraju.
Nie ma co się martwić, sama zobaczysz, że szybki pójdzie. Jak zbierzecie dokumenty, to juz póżniej idzie jak należy. POWODZENIA :)
alutka
m-26
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2010 11:40

Re: OA Wałbrzych

Post autor: m-26 »

hej Siwa79
gratulacje :clap1: i wszystkiego najlepszego dla ciebie i dzieciątka :D
m-26
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”