Adopcja przez osobę samotną

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewa
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2002 00:00

Post autor: Ewa »

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam wszystkie posty poświęcone adopcji. Tyle w nich ciepła i życzliwości. Dotyczyły one jednak adopcji przez małżeństwa. Ja natomiast jestem kobietą samotną, która chciałaby zaadoptować dziecko w wieku 3-5 lat. Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które mogłyby dostarczyć informacji na ten temat. Liczę na was bo jesteście fantastyczną grupą. Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Roma
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2002 01:00

Post autor: Roma »

Jest to możliwe ale na pewno trudniejsze niż w przypadku małżeństwa. Podobno kolejność jest taka najpierw małżeństwa, potem osoby samotne i na końcu związki nieformalne. Ja mam wiadomości z państwowych placówek,gdzie jesteśmy w trakcie procedury ale może w katolickim są inne zasady. Napewno bardzo łatwo byłoby ci zostać rodziną zastępczą, może warto o tym pomyśleć i z czasem przeprowadzić procedurę adopcyjną. pozdrawiam i życzę sukcesu
Awatar użytkownika
Ewa
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2002 00:00

Post autor: Ewa »

Chciałabym w tym miejscu umieścić wiadomość dla samotnych dziewczyn, które może milcząco przeglądają to forum. Wiedza na temat możliwości adopcji przez osoby samotne nie jest powszechna. Świadczy o tym choćby tylko jeden głos Romy w tej sprawie (której przekazuję mocno spóźnione podziękowania).
Moje informacje są na razie jeszcze teoretyczne - ale mam nadzieję, że to szczęśliwie zmieni się za jakiś czas w wiedzę praktyczną.
Otóż adopcja przez osobę samotną jest prawnie dopuszczalna i w praktyce przeprowadzana.
Bardzo dużo zależy od podejścia pracowników OAO. Jest ono różne, :evil: :) ale doświadczają tego również małżeństwa, w sytuacjach nieco odbiegających od przyjętych standardów pracy ośrodków (lub przepełnionych).
Warto odwiedzić różne ośrodki (nie ma rejonizacji) i wybrać ten, w którym z założenia nie będziecie traktowane jako rodzic "gorszej kategorii".
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”