OAO w Gdyni - Demptowie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Huskisie
Posty: 1117
Rejestracja: 02 gru 2002 01:00

Post autor: Huskisie »

Knieja - o ile dobrze zrozumiałam to po kolei wymogi formalno-prawne spelnione przed kursem to: rozmowa w ośrodku, złożenie dokumentów, psycholog, a potem "usg" domku, na którym dobrze, by były także polecone przez Was w ankiecie osoby, które Was znają i które wiedzą o adopcji (ułatwia i przyspiesza to pośrednio pracę ośrodka). Czy to jest właśnie ten kurator, to nie wiem, choć wydaje mi się, że jednak na usg przyjeżdżają pracownicy ośrodka, a kurator jest dopiero po kursie w momencie jak już będzie telefon. Jeśli się mylę - wyprowadźcie mnie z błędu albo dokładnie dopytajcie w ośrodku - pleeeaaaassseee :)
Awatar użytkownika
Knieja
Posty: 21
Rejestracja: 14 paź 2004 00:00

Post autor: Knieja »

No, dziewczyny, fajnie żeśmy się poznały :), Czupurek od razu obstawiałam ze ty to ty! ciekawa jestem kto sie kryje pod pozostałymi ksywkami (oprócz Huskisie, bo wiem). Cieszę sie, ze start za nmi:) pozdrawiam przed długim weekendem i do zobaczenia!
czupurek
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: czupurek »

Policzyłam, że jest nas cztery i domyslam sie kim jest czwarta ale może jeśli zechce to sama się zamelduje :D Pierwsze spotkanie było naprawde przemiłe i nie mogę już się doczekać następnego.
Awatar użytkownika
Knieja
Posty: 21
Rejestracja: 14 paź 2004 00:00

Post autor: Knieja »

Cześć , pozdrowienia z Holandii! jak było na zajeciach? napiszcie na priva, żebyśmy wiedzieli co nas ominęło. :) ostatecznie zostały chyba spotkania, mylę się?
Awatar użytkownika
niespodzianka
Posty: 2103
Rejestracja: 23 sty 2004 01:00

Post autor: niespodzianka »

Huskisie odezwij się co u Was, czy coś się ruszyło ?.
Trzymam kciuki za szybką precedurę.
Huskisie
Posty: 1117
Rejestracja: 02 gru 2002 01:00

Post autor: Huskisie »

Coś ruszyło 8)
Przede wszystkim kurs się skończył, a teraz pozostaje czekać na oficjalną kwalifikację - w międzyczasie może zadzwonić telefon. Jestem dobrej myśli :P
Dzięki za pamięć :cmok:
Awatar użytkownika
efqa
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2006 00:00

Post autor: efqa »

Witajcie dziewczyny,
My dopiero zaczynamy cały proces - dzisiaj będę starała się dodzwonić i umówić na pierwszą rozmowę.
Mam tylko bardzo ważne dla mnie pytanie- czy ośrodek gdyński bardzo zwraca uwagę na staż małżeński? My jesteśmy ze sobą bardzo długo ale pobrać się chcemy dopiero teraz, jeśli będzie trzeba.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
BLOGA
Posty: 189
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00

Post autor: BLOGA »

WITAJ, my bylismy w ośrodku pod koniec czerwca i w tej chwili zbieramy dokumenty. Z kompletem idziemy zaraz we wrześniu ponieważ w tej chwili w ośrodku jest urlop na okres wakacji.Zgodnie z informacjami jakie otrzymaliśmy w ośrodku obowiązuje staż małżeński 4 lata .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
efqa
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2006 00:00

Post autor: efqa »

No to mnie nie pocieszyłaś :( Spróbuję jednak pójść na rozmowę i ponegocjować sprawę stażu :)
Awatar użytkownika
BLOGA
Posty: 189
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00

Post autor: BLOGA »

Na rozmowe tak czy inaczej musisz iść bo to poczatek długiego procesu jakim jest adopcja. A ludzie pracujący w ośrodku sa naprawde bardzo mili ja bardzo się denerwowałam przed wizytą a po pierwszych minutach poczułam się jak podczas rozmowy z dobrymi znajomymi. Pozdrawiam i życze powodzenia.
Awatar użytkownika
efqa
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2006 00:00

Post autor: efqa »

Dzięki za pocieszenie. Żeby nie czekać do września bezczynnie umówiłam się na rozmowę w Elblągu. Często tam bywam więc dla mnie bez różnicy. Ciekawa jestem czy uda się wynegocjować, żeby załatwiać formalności w trakcie oczekiwania na wymagany staż. Nie mogę czekać długie lata bo mamy 4letniego synka i nie chcemy żeby była zbyt duża różnica wieku.
Awatar użytkownika
BLOGA
Posty: 189
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00

Post autor: BLOGA »

Nasz syn ma 8 lat i międz innymi dlatego chcemy starać się o dziecko w wieku przedszkolnym. Pewnie próbuj i wybieraj ośrodek który uznasz za własciwy.
Awatar użytkownika
efqa
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2006 00:00

Post autor: efqa »

No i już się denerwuję. Spotkaniem, adopcją, czy sie uda zakwalifikować.
Awatar użytkownika
BLOGA
Posty: 189
Rejestracja: 18 sie 2006 00:00

Post autor: BLOGA »

Normalka, poczytaj drogi adopcyjne na Bocianie wszyscy przez to przechodzą. Adopcja nie jest prostą sprawą dlatego i droga do niej jest wyboista i czasami trwa lata na to trzeba się przygotować, sama gotowość nie wystarcza, to dugi proces, który moim zdaniem jest potrzebny ponieważ jest to bardzo poważna decyzja z której nie można się wycofać.
Fajnie,że jest bocian.
Awatar użytkownika
efqa
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2006 00:00

Post autor: efqa »

No fajnie. Tylko zdążyłam już się nauczyć, że czasami niewiedza jest lepsza od nadmiaru informacji. No nic, uzbroję się w cierpliwość. Na razie tylko tydzień czekania na spotkanie. Zobaczymy co będzie potem. I czy będzie jakieś potem :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”