OAO w Gdyni - Demptowie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Anutka
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2006 01:00

Post autor: Anutka »

Huskisie pisze:

Tak czy inaczej od nowego roku będę więcej pisać na temat tego OAO. Przed rozmową w ośrodku niewiele wiedziałam na jego temat - trudno było znaleźć cokolwiek konkretnego na naszym forum. Niedługo zaczniemy wypełniać tę lukę 8)


Witam i proooszę zacznijcie wypełniać tą lukę o której pisze Huskisie, wtedy następnym będzie łatwiej 8) :oops: :D
pozdrawiam serdecznie
Ania
Huskisie
Posty: 1117
Rejestracja: 02 gru 2002 01:00

Post autor: Huskisie »

Anutka - nie wiem kiedy będziemy wypełniać lukę, bo ostatnio chyba znów wróciliśmy do punktu wyjścia :( Szkolenie miało się zacząć pod koniec stycznia, czekaliśmy cierpliwie od jesieni. Po feriach dodzwoniliśmy się do ośrodka no i niestety nie mamy dobrych wieści, bo nie wiadomo ani kiedy będziemy mieli spotkanie z psychologiem ani kiedy przewidują kolejny kurs w Gdyni. Pytaliśmy ile to może potrwać - miesiąc ? dwa ? pół roku ? Pani nie była w stanie udzielić nam żadnej odpowiedzi ... Bardzo nas przepraszała i prosiła o uzbrojenie się w cierpliwość. Także powoli zaczynamy rozglądać się za innym ośrodkiem ...
Awatar użytkownika
Anutka
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2006 01:00

Post autor: Anutka »

Huskisie, bardzo dziękuję za odpowiedź , chociaż jest smutna :( . A myślałam, że będę miała łatwiej, bo blisko domu. Ktoś pisał na Bocianie, że przeniósł się z OA w Gdyni do Wejherowa, ale nie pisał dlaczego. Po twoim poście widać przypuszczalną przyczynę.
A jeśli chodzi o OA, to o którym myślicie? Oblegany i polecany Elbląg dla nas za daleko (brak samochodu...i czasu na dojazdy :oops: ), Gdańsk, po tym co czytałam, nie zachęca, a o innych w pobiżu nic nie wiadomo. Trzeba będzie na własnej skórze sprawedzić. 8)
A może ktoś coś wie? :wink:
Jeszcze raz dzięki za podzielenie się doświadczeniami, pozdrawiam serdecznie :)
Ania
czupurek
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: czupurek »

Jestem zdołowana po wieściach od Huskisie. Próbowałam dodzwonić się do ośrodka ale bez skutku. Cierpliwie czekałam na powiadomienie o spotakaniu z psychologiem niestety nie doczekałam sie...Jeśli zaistniały jakieś trudności w ośrodku ,o których nic nie wiemy ,to wielka szkoda ,że nikt z OA nas nie powiadomił , tym sposobem mam pół roku w plecy i kompletnie nie wiem co robić dalej :(
czupurek
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: czupurek »

Hura moje modlitwy zostały wysłuchane :D Dodzwoniłam się w końcu do OA, chyba sporo się pozmieniało bo już nie jest niepubliczy tylko publiczny ,telefon odebrał przemiły pan, który mnie bardzo uspokoił i zapewnił, że w najbliższym czasie oddzwoni aby ustalić plan działania. Tak że mam nadzieję że wszystko idzie ku dobremu :D
Awatar użytkownika
Anutka
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2006 01:00

Post autor: Anutka »

Czupurek - super wiadomość :D , może to rzeczywiście tylko przyczyny techniczne. Trzymam kciuki i liczę na dobre wieści :)
pozdrawiam - Ania
Huskisie
Posty: 1117
Rejestracja: 02 gru 2002 01:00

Post autor: Huskisie »

Anutka pisze:A jeśli chodzi o OA, to o którym myślicie? Oblegany i polecany Elbląg dla nas za daleko (brak samochodu...i czasu na dojazdy :oops: ), Gdańsk, po tym co czytałam, nie zachęca, a o innych w pobiżu nic nie wiadomo. Trzeba będzie na własnej skórze sprawedzić. 8)
Ewentualnie rozważaliśmy albo Wejherowo albo Puck. Do Elbląga niestety trochę daleko, no i droga średnia - zresztą gdybym się miała decydować gdzieś dalej, to chyba wybrałabym Kwidzyn.
Ale po ostatnich wiadomościach Czupurka trochę mi lepiej :)
Awatar użytkownika
Anutka
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2006 01:00

Post autor: Anutka »

Huskisie, dziękuję za info. Zastanowiłam się przy tym, że może lepiej jednak starać się trochę dalej od domu? Tak na wszelki wypadek spotkania... :roll: chyba mnie jakies lęki napadły.
Trzymam kciuki za Was i mam nadzieję na same dobre wieści na tym wątku, postaram się szybko dołączyć :D , pozdrawiam
Awatar użytkownika
skwara11
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2005 00:00

Post autor: skwara11 »

Cześć wszystkim !- mam dobre wiadomości. :lol:
Rzeczywiście nastąpiły pewne zmiany w ośrodku, ale już wszystko zaczyna funkcjonować.
Wczoraj tj. 14.03.byliśmy na rozmowie z nowymi osobami z ośrodka. W następnym tygodniu mają się z nami skontaktować i ma być spotkanie z psychologiem. Z tego co nam powiedziano zajęcia powinny się zacząć za 2 – 3 tygodnie. Proponuję abyście zadzwonili do ośrodka na numer 623-86-86 a jak tam nikt się nie odezwie to na numer do sekretariatu 667-80-77 i prosić kogoś z ośrodka.
Nina2
Posty: 781
Rejestracja: 03 cze 2004 00:00

Post autor: Nina2 »

Anutka, w tym "obleganym i polecanym Elblągu" straciliśmy (ja i moja 2-ga połowa) rok :bawling: , którego nie wspominamy dobrze. Odebraliśmy dokumenty i przenieśliśmy do Gdańska (OAO na Abrahama). Właśnie w Gdańsku trafiliśmy na osoby życzliwe i kompetentne.
(Pisałam o tym w wątku odnajdę Cię... : /phpbbforum/viewtopic.php?t=31888)
Uważam, że opinia jaka dominuje na boćku odnośnie tych dwóch OAO ma się nijak do rzeczywistości.
pozdrawiam :flowers:
Ostatnio zmieniony 22 mar 2006 20:13 przez Nina2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Anutka
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2006 01:00

Post autor: Anutka »

Nina2 - wąteczek znam, bo troche nałogowo przesiaduję na bocianie :lol: , a o OA rzeczywiście nie powinnam pisać bez własnych doświadczeń :oops: . Super, że idziecie do przodu, ja nadal czekam na ostateczne tak drugiej połowy :roll: i zastanawiam się nad wyborem ośrodka. Optymistyczniej zrobiło się ostatnio na tym wątku, więc liczę na Gdynię :D, ale trzymam kciuki także za "Gdańsk" :wink:
pozdrawiam serdecznie wszystkich :D
Nina2
Posty: 781
Rejestracja: 03 cze 2004 00:00

Post autor: Nina2 »

Aniutka, kurcze, nie pomyślałam, że mój post może zostać przez Ciebie tak odebrany. :oops: No co Ty! Tylko stwierdzałaś fakty: "polecany Elbląg", "Gdańsk, po tym co czytałam, nie zachęca".
Gdy byłam na etapie wybierania OAO, również, po tym, co czytałam na boćku, miałam takie odczucia. Jednak po tym, co doświadczyłam , mam całkiem inne. Tylko to chciałam napisać.
Powodzenia :!: :bigok:
czupurek
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2004 01:00

Post autor: czupurek »

Ja również sugerowałam sie opiniami na forum dlatego tez wybrałam Gdynie. Miałam już chwile zwątpinienia czy aby dobry OA wybrałam skoro tak długo czekam na pierwsze rozmowy ale zdaje się, że sprawa nabiera tempa, ku mojej wielkiej radości. W przyszłym tygodniu mamy spotkanie i umawiamy się na testy. :D
Awatar użytkownika
Anutka
Posty: 27
Rejestracja: 03 lut 2006 01:00

Post autor: Anutka »

Nina2 :) :bigok:
Czupurku, napisz prosze, jak bylo :) :bigok:
Awatar użytkownika
Knieja
Posty: 21
Rejestracja: 14 paź 2004 00:00

Post autor: Knieja »

Cześć, jakich dokumentów wymagają w tym ośrodku "na dzień dobry"?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”