procedura w TPD

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
Romka
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2002 01:00

Post autor: Romka »

Witajcie, jestem Roma. Mam prośbę o podzielenie się dośwoadczeniem przez osoby, które w ciągu ostatnich lat przeprowadziły adopcję w państwowych ośrodkach adopcyjnych. Ile czasu u was to trwało? My z mężem chcielibyśmy adoptować dziecko w wieku 2-3 lata, płci obojętnej, jak myślicie na jaki czas się trzeba nastawić? czy są wśród was osoby, które najpierw zostały rodziną zastępczą a potem adoptowały dziecko? Będę wdzięczna za każdy odzew na moją prośbę.
Romka
Awatar użytkownika
kama
Posty: 37
Rejestracja: 10 mar 2002 01:00

Post autor: kama »

Jak długo trzeba czekać na dziecko dowiesz się w "swoim" ośrodku adopcyjnym.W różnych ośrodkach ten czas jest inny. Natomiast w sytuacji gdy chce się adoptować 2-3 latka procedura jest taka, że najpierw zostajesz rodziną zastępczą ( może to być postanowienie sądu lub umowa cywilno-prawna zawarta pomiedzy Wami ,a prawnym opiekunem dziecka)i oczywiście koszty utrzymania dziecka w całości pokrywacie Wy sami. Chodzi o to aby dziecko sie do Was przywiązało i poznało sie z Wami lepiej i nawzajem. Ponadto po jakimś czasie, a przed sprawą o adopcję trzeba ponownie przejść testy psychologiczne (tym razem wspólnie z dzieckiem).Pozdrawam, życząc powodzenia.
kasia banasiewicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”