OAO w Ciechanowie

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Zablokowany
Awatar użytkownika
anni
Posty: 33
Rejestracja: 11 maja 2004 00:00

Post autor: anni »

Witajcie !!
Nie mogłam się wcześniej odezwać ................
jesteśmy już z mężem po kwalifikacji, troche sie denerwowaliśmy ale było całkiem miło...
zaskoczył mnie trochę mój mąż bo powiedział, że chce od razu dwójkę dzieciaczków, ja się trochę boję i nie wiem czy sobie poradzimy , była to taka luźna rozmowa bo przecież w karcie pisaliśmy o jednym dziecku...
chcieliśmy zawsze mieć dużą rodzinę , nie wiem dlaczego mam takie obawy ?????????
anni
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

Anni - jeszcze raz GRATULUJĘ!
My tez czekamy na dwójkę :) - i czasem się denerwuję czy damy radę, ale z drugiej strony myślę sobie, że będzie im raźniej w dwójeczkę, a ja sama mam dwie siostry i wiem, jak wspaniale mieć rodzeństwo :)
Poza tym, nie wiadomo co jest Wam pisane - co zaproponuje Ośrodek, jaką decyzję podejmiecie jak usłyszycie o konkretnych dzieciach - powodzenia :)
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Awatar użytkownika
anni
Posty: 33
Rejestracja: 11 maja 2004 00:00

Post autor: anni »

Witaj Jo !
Masz rację co jest komu pisane i tak go spotka wiec chyba martwię się na zapas . Wiem , że to przecież potrwa zanim OA się do nas odezwie a ja już nie mogę się oprzeć wejścia do sklepu z dziecinnymi ciuszkami. Kiedyś takie miejsca omijałam na kilometr.
Cieszę się strasznie , że już czekamy na maluszka / maluszki.

serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

Dziś dzwoniłam do naszego OAO zwierzyć się z tego, że nasze oczekiwania z miesiąca na miesiąc maleją i czym dalej od procedury - tym bardziej gotowi jesteśmy na przyjęcie dziecka - nowego człowieka - a nie obrazu, który powstał w naszych głowach i sercach w trakcie procedury.
Pani Ela - bo nasza Pani Iwonka - wyjechała na urlop - zapisała te nasze przemyślenia - garnicę wieku poszrzyliśmy do wieku przedszkolnego, a zdrowie dzieci zostawiliśmy do omówinie w przypadku konkretnych dzieci... i będziemy znów czekać...
Ale dłuży się nam to czekanie i wciąż martwię się, że gdzieś nasze dzieci są i tęsknią.
Raz na jakiś czas dostaję takiego speedu i wyrywam sie do działania - moze warto złożyć papiery do innych OAO?!
A wy myślałyście o tym?!
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Awatar użytkownika
Nutti
Posty: 232
Rejestracja: 01 kwie 2005 00:00

Post autor: Nutti »

Co prawda mnie to na razie nie dotyczy, ale może mogłabyś napisać co wiesz na ten temat. Dowiadywałaś się już jakie są możliwości złożenia dokumentów w innym OAO? Czy mogą być z tym jakieś kłopoty?
Awatar użytkownika
anni
Posty: 33
Rejestracja: 11 maja 2004 00:00

Post autor: anni »

Cześć!!
Myślałam , że przeczytam o tym jak kolejni rodzice znaleźli swoje maleństwo ......
aż boje się pomyśleć o tym ile my z mężem będziemy czekaś na naszą kruszynkę.
Miałam dziś kolejny kiepski dzień w pracy ( jest to ostatnio standard ) , myślałam że mnie trochę pocieszycie .
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

Hej,
Nie chciałam Was zdołowac..sorry :oops:
W naszym przypadku wygląda to trochę inaczej niż w sytuacji czekania na niemowlę.
Jest prawdopodobne, że nasze bąble gdzies już są i czekają, więc kombinuję jak umiemiem, żeby je jak najszybciej odnależć.
Ostatnio dowiedziałam się o tzw listach wojewódzkich i myślimy o tym, żeby z tego skorzystać. Polega to na tym, że składa się kopię dokumentów i opinię kwalifikacyjną do innego OAO, który prowadzi taką listę ( jest ich 16 w całym kraju) - także do końca to nie są starania w innym OAO - tylko potencjalnie większy dostęp do dzieci, które szukają domu. Na te listy trafiają jedynie te dzieci, dla których OAO nie ma rodziców. Najczęściej dzieci starsze, rodzeństwa.. dla nas jest to szansa :)
W przypadku adopcji niemowląt jest inaczej - czeka się wszędzie - mniejwięcej podobny czas - no chyba że wybierzecie jakiś OAO i takm przejdziecie od nowa procedurę - tak zrobiła jedna dziewczyna z Poznania i doczekała się właśnie w tym drugim OAO - ale Poznań słynie z długiego czekania...ona czekała prawie 2 lata :cry: - w Ciechanowie zawsze było szybko - 3-6 mieś - teraz jest ponoć wiecej rodzin, mniej dzieci - ale myślę, że rok to max - więc nie wiem czy warto zawracać sobie tym głowę.
Powodzenia :)
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Awatar użytkownika
ostra
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2005 00:00

początek

Post autor: ostra »

[Witajcie Kochani.Od tygodnia jesteśmy ,,pacjentami,,ośrodka w Ciechanowie.To naprawde bardzo przyjazny ośrodek z przemiłym personelem.Mamy za sobą pierwszą rozmowę z Panią pedagog.Za 2 tygodnie mamy badania psychologiczne, trochę się ich boimy.bardzo was proszę napiszcie jak przebiegają te badania, o co pytają itd.Buziaczkujemi i pozdrawiamy.My marzymy o 3-4 letniej dziewczynce.Dziś mi się śniła.Kończę, bo zaraz będę ryczeć.Dwa ostre /to tylko pseudo, naprawdę jesteśmy fajni/
Awatar użytkownika
3asiorek
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: 3asiorek »

Cześć Ostra, witam Cię bardzo serdecznie.
Jeżeli chodzi o testy to bardzo trudno powiedzieć jakie są pytania, bo jest ich bardzo dużo. Są to pytania które określą Twój temperament, osobowość itp., ale podejdź do nich spokojnie, bo nie ma się czym przejmować. Jeżeli uważasz, że jesteś normalnym człowiekiem, to udzielisz normalnych odpowiedzi. Trzymaj się.
Awatar użytkownika
ostra
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2005 00:00

Post autor: ostra »

[Dzięki wielkie.Powiedzcie mi jeszcze proszę jak wygląda to spotkanie kwalifikacyjne? a wracajac do badania psychologicznego to jest to test pisemny czy rozmowa?Wiem, że strasznie dużo pytam, ale boję się takich sprawdzianów.pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Awatar użytkownika
3asiorek
Posty: 30
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: 3asiorek »

Witam, pytaj sobie ile chcesz. Jeszcze niedawno mi też ktoś podpowiadał. Wracając do testów to są pisemne, najczęściej jest to test wyboru, ale też jest test skojarzeń (podają jedno słowo a Ty piszesz co Ci się z tym kojarzy). Kwalifikacja jest chyba najprzyjemniejszą chwilą. W pokoju są pracownicy Ośrodka: Pani Dyrektor, psycholog, pedagog, protokolant spotkania, no i potencjalni Rodzice Adopcyjni. Jest to podsumowanie, czytana jest opinia psychologiczna i jest bardzo sympatycznie. Na koniec Pani Dyrektor mówi, że od tej pory jesteście brani pod uwagę jako Rodzice Adopcyjni. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ostra
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2005 00:00

Post autor: ostra »

[Strasznie dziękuje.W piątek mamy kolejne spotkanie z Panią Pedagog, ale nie wiem jak ma na imię, bo z nerwow oboje z mężem zapomnieliśmy.A za 2 tygodnie to badanie psychologiczne.Dobrze , że to pisemne zadanie, bo mój Robercik strasznie nie lubi zwierzać się osobom, których nie zna.Buziaki :lol:
Awatar użytkownika
Jo
Posty: 494
Rejestracja: 08 wrz 2002 00:00

Post autor: Jo »

Ostra - witaj i powodzenia :) i nosek do góry będzie dobrze - my postawiliśmy na szczrość i opłacało sie - myślę, że bycie sobą to najlepsza strategia - w OAO i w życiu!
A przypadkiem nie za to uwielbiasz właśnie swojego "ostrego" męża?!
Pani na pewno tez go polubia i zaakceptują takim jaki jest.
Odnaleźliśmy nasze skarby: Natalkę i Adusia
Awatar użytkownika
ostra
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2005 00:00

Post autor: ostra »

jutro o godz 8 mamy testy.troche sie denerwuję, bo na forum naczytałam się takich rzeczy o nich, że chyba wolałabym już nic nie wiedzieć.trzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
edc
Posty: 13
Rejestracja: 20 kwie 2005 00:00

Post autor: edc »

Witam Wszystkich na wątku ciechanowskim !
ponieważ myslimy o adopcji i zastyanwialiśmy się nad OAO... jakoś tak trafilismy na ten atek o OAO w Ciechanowie i chyba nam taka atmosfera i podejscie by pasowało.....
Proszę o wskazówki co do pierwszej wizyty w OAO ... może jakies podpowiedzi jak zacząć, zaznaczam ze oboje nie mamy zadnego pojecia o adopcji. osrodkach, procedurach... itd...
Z góry dziekujemy !!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”