Wypłata z tytułu urodzenia dziecka

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
mika18
Posty: 275
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: mika18 »

Nie byłam wtedy w PZU i nie pobrałam zasiłku-z czystej uczciwości-bo sobie pomyślałam że skoro nie rodziłam. Ale dziś w pracy wynikła taka sytuacja i koleżanki stwierdziły że płacę składki i powinnam iść bo w PZU nikt nie wie czy to jest dziecko urodzone czy adoptowane. A należy się z tytułu urodzenia się dziecka a ono przecież się urodziło.

Pozdrawiam :roll:
Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary
a Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
MAMY CÓRECZKĘ!!!
Awatar użytkownika
elik999
Posty: 708
Rejestracja: 15 mar 2004 01:00

Post autor: elik999 »

mika no własnie :)!!
Nikt mnie nie pytał o nic, dostarczyłam wszystkie papiery i po miesiacu kwota wpłynęła na moje konto. zawsze mozna maluszkowi za to kupic cos ladnego.
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

MIka, ja PYTAŁAM panią w PZU! i ona powiedziałą: to nie ma znaczenia czy adoptowane czy urodzone jest w akcie urodzenia,że Pani dziecko,? Jest - to się wypłata NALEŻY.
Żeby nie telefon to bym wycałowała Panią. Tak szczerze i po prostu dałą dowód na "równość" naszych dzieci. :) :) :)
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
mika18
Posty: 275
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: mika18 »

DZIĘKI WAM. Jutro biorę sprawę w swoje ręce. :lol:
Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary
a Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
MAMY CÓRECZKĘ!!!
Awatar użytkownika
mika18
Posty: 275
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: mika18 »

Wszystko załatwiłam pozytywnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kupię dzidziusiowi coś za te pieniążki. To dzięki WAM ponieważ mój zakład pracy twierdził że mi się nie należy.
DZIĘKUJĘ BARDZO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIEPLUTKO.
:flowers: :flowers: :flowers:
Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary
a Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
MAMY CÓRECZKĘ!!!
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

Znam to Mika - u nas też twierdzili, że nam się nic nie należy i za namową bocianowiczów udało nam się dostać pieniążki tuż przed 3 uodzinami dziewczynek.
Karolka, Monika i Krzyś - trójka rozbójników :) :) :)
andresita
Posty: 1048
Rejestracja: 19 sie 2002 00:00

Post autor: andresita »

Taaaaaaak. A mi do głowy by nie przyszłoby, gdybym nie wyczytała tutaj, żeby sie starać o świadczenie z tytułu urodzenia dziecka.........w końcu nie rodziłam.

Ile dobrego Bocian na duszę daje..........a tu jeszcze doszły zyski materialne ;)
Awatar użytkownika
mika18
Posty: 275
Rejestracja: 16 kwie 2004 00:00

Post autor: mika18 »

Bardzo dużo daje stwierdzenie we wniosku do wypłaty "się" bo jest to świadczenie z tytułu urodzenia się dziecka-a ONO się przecież urodziło i z drugiej strony mikt nam łaski nie robi bo ostatecznie płacimy te składki przez tyle lat.
A to że Bocianek dobrze robi na duszę to wiem od dawna-dobrze, że istnieje. DZIĘKI wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!
Cud jest najukochańszym dzieckiem wiary
a Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.
MAMY CÓRECZKĘ!!!
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

hehehe, no ja nie wiem co by powiedziało księgowość bociania - że niby te zyski przynosi :hihi:
ale bardzo się cieszę, że udało się Wam dziewczynki zrealizować prawa wam przysługujące :)
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
Pookio
Posty: 102
Rejestracja: 19 sie 2003 00:00

Post autor: Pookio »

Witam wszystkich!
Jak czytam Wasze posty, to mi sie normalnie nóz otwiera w kieszeni. Zwlaszcza te o zakladzie pracy, gdzie Panie z kadr nie potrafią nic załatwic.
Własnie dzis wpłynęło mi na konto odszkodowanie 'z tytułu urodzenia się dziecka' :) I to podwojne, bo i na mnie i na męża, a o tym nie piszecie - jesli Wasz druga połowa jest ubezpieczona, to nalezy Wam sie x2!
Na dotatek my jestesmy ubezpieczeni u tego samego Ubezpieczyciela. I nie robili problemow, tylko musielismy miesiąc czekac na druga część.

Walczcie o swoje, naszym dzieciom się to należy!

Pookio
Po prostu razem :)
Awatar użytkownika
Kaśka
Posty: 555
Rejestracja: 26 wrz 2002 00:00

Post autor: Kaśka »

mika18 pisze:A na jakiej podstawie można stwierdzić że wypłata taka może być do skończenia trzech lat przez dziecko?
Pozdowionka
To wynika z kodeksu cywilnego - po 3 latach od zdarzenia roszczenie sie przedawnia.
Kaśka - mama Zosi /2003/
Awatar użytkownika
mordeczka
Posty: 89
Rejestracja: 01 wrz 2003 00:00

Post autor: mordeczka »

Jasne,że się należy.My jesteśmy ubezpieczeni w PZU i oboje dostalismy po 600,-.Przecież ubezpieczenie to obejmuje.
Nie robili żadnych problemów,żadnych pytań nie zadawali,sprawdzili dokumenty-czy wszystko złożono poprawnie i natychmiast przy okienku w kasie wypłacili!!!!!!
Powodzenia
Dorota-najszczęśliwsza mamusia Adusia
/15.04.2002/ i Majusi /24.11.2005/
Nasze długo wyczekane i wytęsknione cuda
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Czy mozna samemu oplacac skladki w PZU czy to musi byc ubezpieczenie zbiorowe w pracy. I jak dlugi okres przed narodzinami (wyplata swiadczenia) musi minac od momentu podpisania umowy ubezpieczeniowej?
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

to jest (dawne P1 ubezpieczenie) ziorowe w pracy. Nie ma okresu karencji jeśli się przystąpi w miesiącu rozpoczęcia pracy u pracodawcy, któe takie ubezpieczenia ma.
Jeśli chce się dołączyć to karencja wynosi 6 miesięcy.
pozdro.
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
ksieciu
Posty: 1897
Rejestracja: 21 sty 2003 01:00

Post autor: ksieciu »

Ewa, Kasia dziekuje Wam za odpowiedzi. U mnie jest troche bardziej skomplikowana sprawa bo ja pracuje na Umowe zlecenie wiec mnie niestety nie obejmuje ubezpieczenie grupowe :( Myslalam ze mozna samemu podpisac umowe ktora daje mozliwosc pozniejszego odszkodowania. A tak to tylko mezus dostanie :lol:
Adas - 29.04.2003r.

Patrysia - 26.01.2006r.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”