Sąd - który właściwy

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
Mat
Administrator
Administrator
Posty: 3723
Rejestracja: 01 sie 2002 00:00

Post autor: Mat »

Sonik pisze:powiedziano, ze do miesiaca sie zalatwia preadopcje, bo jest okres urlopowy ale niestety nie jest w stanie powiedziec ile ten okres jeszcze potrwa 8O
Sonik jak zwykle w gorącej wodzie kąpana :hihi: W naszym Śródmiejskim okres urlopowy się właśnie kończy, to i w Ochocie też (jak rozumiem jednak nie było do Was jeszcze telefonu, a już panikujesz? :hihi:).

Jasne, że sie spotkamy, jak tylko mała na to pozwoli ;), będzie nam bardzo miło! :)
Awatar użytkownika
Sonik
Posty: 1078
Rejestracja: 29 sie 2003 00:00

Post autor: Sonik »

Mat Ty mnie tu nie przezywaj bo cos Cie :bash: , a wtedy bedzie 8O a potem :oops: i na koncu :piwo:

:hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
MAMA NAJKOCHAŃSZEJ IDUSI
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

.........
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010 14:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lucja34
Posty: 263
Rejestracja: 17 paź 2004 00:00

Post autor: lucja34 »

witaj

sprawa jest w mieście z którego pochodzą rodzice adocyjni ,

POZDROWIENIA
Awatar użytkownika
daromira
Posty: 834
Rejestracja: 19 lut 2004 01:00

Post autor: daromira »

Justyna ,my również mieliśmy taką sytuacje.Na prośbe opiekuna prawnego sprawe w sądzie mieliśmy w mieście oddalonym od naszego o 200km.,normalnie odbyłaby się w naszym mieście.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

............
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010 14:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

JustynaW pisze:Dzieci, o które sie staramy mieszkaja w RPO w G. i tam tez jest ich opiekun prawny. Czy rozprawa sądowa bedzie w ich mieście, czy może byc w sądzie naszym, rodziców adopcyjnych w mieście S?? Nam bardziej by zalezało na rozprawie w naszym sadzie w S. czy mamy na to szanse??
Justyna, sprawa o przysposobienie moze odbywac się w Sądzie własciwym ze wzgledu na miejsce zamieszkania stron czyli was lub dziecka. A jesli dziecko ma opiekuna prawnego to ze wzgledu na miejsce zmieszakania opiekuna. Kwestia dogadania i praktyki Osrodka.
W naszym Osrodku to miejsce pobytu dziecka i opiekuna decyduje. Nie moglibysmy sobie pozwolić na jeżdzenie po całej Polsce, a i na miejscu znamy Sądy, ich zwyczaje i wymagania.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

...........
Ostatnio zmieniony 26 sie 2010 14:00 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daromira
Posty: 834
Rejestracja: 19 lut 2004 01:00

Post autor: daromira »

8O Wnioskować w sądzie w S.
U nas sąd dziwił się ,że złożyliśmy dokumenty w ich sądzie wytłumaczyliśmy ,że opiekun prawny prowadzi RPO i ciężko byłoby jej jechać 200km ,gdy ma pod opieką jesze pięcioro dzieci.
Ja również obawiałam się sądu ale tak w ogóle a nie ,że może być stronniczy.Moje wątpliwaści rozwiał właśnie opiekun prawny.
Pewnie będę wścipska ,ale dlaczego sąd ma być stronniczy na waszą niekorzyść :?:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”